Дослідження показують, що плазмове освітлення має великий потенціал для виробництва високоякісних рослин за більш низьких експлуатаційних витрат.
Інновації у освітленні для вирощування рослин мають першорядне значення для нинішнього та майбутнього успіху керованого екологічного сільського господарства (CEA) та додаткового освітлення теплиць. Жоден світильник для вирощування рослин не підходить для кожного окремого застосування; термін, який ми використовуємо для позначення цієї невідповідності, – «керований додатком».

Наведу приклад: одноточкові джерела світла, такі як плазма, металогалогеніди та натрієві лампи високого тиску, відмінно підходять для підвісного освітлення, але не підходять для вертикального землеробства. Ми також виступаємо за те, щоб світлове харчування повного спектру було святим Граалем усіх інновацій у галузі освітлення для вирощування і його слід ретельно враховувати під час прийняття рішень щодо додаткового освітлення.

Визначення легкого харчування повного спектру

Отже, що ж таке легке харчування повного спектру і чому воно важливе для садівників? Ну, спочатку була тільки мати-природа та природне сонячне світло. Потім людина виявив, що рослини використовують лише певну суміш кольорів природного сонячного світла, позначену як фотосинтетично активне випромінювання (ФАР). Скористаємося аналогією; Якби ви прирівняли спектр PAR до харчування людини, який із цих спектрів був би оптимальним для харчування людини (див. малюнки 1a, 1b та 1c)?

Якщо ви оберете плазму, то отримаєте оптимальний спектр харчування для здорового росту людини, так само як це буде оптимальний спектр освітлення для здорового росту рослин.

То що таке плазмове освітлення? Простіше кажучи, це процес дуже схожий на те, як Сонце генерує світло, збуджені гази, що формують стан плазми. Плазмове світло досягається без нитки розжарення, що дозволяє зберігати спектр і вихідну потужність довше, ніж традиційні джерела світла. І ось що? заміни ламп немає! Знижується не лише споживання енергії (порівняно з HID потужністю 600 Вт), а й скорочуються річні експлуатаційні витрати на заміну ламп.

Порівняння світла

Компанія Chameleon Plasma Grow Lighting провела незалежні дослідження з використанням салату під плазмою та лампами HPS. На рисунках 2a та 2b показано порівняння зростання між плазмовими лампами HPS потужністю 500 Вт та потужністю 600 Вт.

Навколишня обстановка. Ми підтримували мікроклімат у приміщенні для вирощування на рівні 75°F, відносній вологості 45% та рівні CO2 500-750 ppm. Вертикальний повітряний потік становив 100 кубічних футів за хвилину з повним видаленням багатьох летких органічних сполук у повітрі.

Остаточні результати. Зразки плазмового салату мали в середньому на 111 відсотків більше свіжої ваги, ніж салат, вирощений за допомогою HPS, зі збільшенням хлорофілу на 34 відсотки (вираженим як значення SPAD) при зниженні енергії та тепла на 23 відсотки. Плазмовий салат також мав підвищену кольорову пігментацію і давав свіжіший та ароматніший продукт.

Висновки. Ватт-ватна плазма здатна перевершити традиційне освітлення для вирощування рослин за менших експлуатаційних витрат. Він забезпечує органічний спектр, подібний до природного сонячного світла, створюючи естетично привабливі рослини з високим відсотком хлорофілу (і каннабіноїдів), що дозволяє виробникам цілий рік пропонувати кращі місцеві продукти. г