Сьогодні ми поговоримо про те, як зробити правильний вибір світлодіодних світильників. Адже вибрати серед великого різноманіття справжній добрий та якісний світлодіодний світильник – не завжди просте завдання.

Перехід від застарілих ламп розжарювання або люмінесцентних світильників до сучасного світлодіодного освітлення може бути досить заплутаним. Величезна кількість нових рішень та технологій світлодіодного освітлення може викликати безліч питань у всіх, крім найдосвідченіших споживачів (але таких досить мало, ми знаємо).

З цієї причини, ми як виробники світлодіодного обладнання, підготували поради, які допоможуть вам вибрати світлодіодні світильники для вашого бізнесу.

Вибір світлодіодних світильників
Вважайте люмени (світловий потік), а не ват
Лампи розжарювання зазвичай оцінюються з точки зору їх потужності, яка є мірою того, скільки енергії вони споживають, щоб генерувати задану кількість світла. Світлодіоди значно ефективніші, ніж лампочки розжарювання або ЛЛ, тому вони генерують світла або стільки ж, або більше, при цьому споживаючи меншу кількість енергії та потужності.

Для порівняння: світловий потік від 60-ватної лампи розжарювання становить приблизно 800 Лм, від 100-ватної - 1600 Лм.

На ринку існує величезна кількість світлодіодних технологій, якісь краще, якісь гірші. Тому світлодіодні лампи оцінюються за їхніми люменами, які є мірою того, скільки світла випромінює лампа. Компанія виробник або продавець можуть дати рекомендації щодо того, скільки люменів знадобиться конкретно для вашого бізнесу. У будь-якому випадку кількість люменів ви завжди можете подивитися на упаковці лампочки.

Враховуйте колір освітлення
Світлодіодні лампи відомі тим, що має широкий діапазон кольору освітлення. Вони бувають як холодних, і теплих відтінків. Саме ці відтінки носять назви колірної температури, про яку ми так часто згадуємо в наших статтях. І як ми говорили в цій статті, колірна температура вимірюється в градусах Кельвіна:

Лампа розжарювання має колірну температуру 2700-2800К (теплі, червоні відтінки). Досить комфортне світло, яке робить кімнату або приміщення більш затишним;
Лампи, що мають колірну температуру 4000К, дають нейтрально-біле світло;
Лампи з колірною температурою 5600К мають холодне свічення.
Для квартири багато людей обирають тепліші відтінки. По-перше, вони приємніші для нашого ока. По-друге, з ними приміщення справді стає більш затишним.

Лампочки холодного світла придатні для вуличного та промислового використання, так як у їхньому світлі чітко видно всі деталі.

Застарілі димери можуть бути несумісними з новими світлодіодами.
Дімери для ламп розжарювання працюють за рахунок зміни потенціалу напруги на нитці лампи розжарювання. Ця технологія може працювати з деякими видами світлодіодів, але з усіма. Якщо ви хочете, щоб світлодіодні лампочки мали функцію затемнення, то варто використовувати спеціальну таблицю сумісності світлодіодів з наявними димерами.

Купувати світлодіоди у перевірених виробників та продавців
Так, як це не здавалося очевидним, але вам варто купувати світлодіоди у тих продавців, які знаходяться на цьому ринку не перший рік і мають позитивну репутацію у покупців.