LED проти HID… вічна боротьба минулого з майбутнім. У минулому лампи високої інтенсивності (HID) був стандартом для компаній, яким вимагалося освітлення в їхній широкій цільовій області. Цей вид ламп має кілька вагомих недоліків, які, зрештою, змогли усунути своєю появою світлодіоди.

Світлодіоди пообіцяли виробникам чистий, енергоефективний спосіб освітлення, яке вимагало мінімального обслуговування, і саме ці фактори стали ключовими у вирішенні підприємств перейти на світлодіодне освітлення.

LED проти HID - підводне каміння HID
Основна відмінність між HID та світлодіодами полягає в тому, як вони генерують світло під час роботи. Герметична лампа HID містить різні гази, що визначають її тип пристрою. Якщо розбирати, то виділяють 3 основні види газів, що використовуються:

галогенід металу;
пари ртуті;
натрій високого тиску
Через те, що лампи HID генерують світло, ці пристрої досить крихкі. Крім того, як ми вже сказали вище, вони містять шкідливі гази, які при поломці можуть зашкодити людині. Для підприємств це величезний ризик, ніхто не хоче наражати своїх працівників і виробництво небезпеки.

Можливо, найбільший недолік використання промислового освітлення HID - це їхнє тривале розігрів. Оператори повинні чекати від 5 до 15 хвилин для повного розігріву лампи, без розігріву світло буде недостатньо яскравим. Крім того, при перезапуску системи пристрої піддаються періодам охолодження і прогріву, що негавтивно позначається на їх термін служби.

Якщо порахувати, то кількість часу, що підприємства витрачають на прогрів ламп, то вийде величезна цифра – близько 9 години на місяць.

HID світло є всеспрямованим і використовує відбивачі для спрямування променів до мети. Компонент відбивача, який необхідний для HID, може досягати максимальної ефективності лише 95%, решта 5% світла поглинається чи перетворюється на тепло.

Технічне обслуговування є ще одним важливим недоліком промислового освітлення HID. При середньому терміні служби 15 000-25 000 годин оператори повинні часто замінювати ці пристрої, що досить складно, особливо у великих підприємствах.

LED проти HID - переваги світлодіодного освітлення
Світлодіоди представляють сьогодення та майбутнє технологій освітлення для промислових систем. Твердотільні світильники виготовлені із напівпровідникових матеріалів, які генерують світло за допомогою електролюмінесценції без використання незакріплених ниток чи шкідливих газів. Це робить їх дуже довговічними, здатними витримувати серйозні умови праці, вібрацію, перепади температур та тисків. Для промисловості це є величезною перевагою.

У порівнянні з HID світлодіоди включаються відразу, їм не потрібен час на прогрівання. Вони миттєво включаються та перемикаються, не впливаючи на кількість та яскравість світла. Можливості колірної температури світлодіодів варіюються від 2700 до 7000К, деякі варіанти можна затемнити (у разі потреби).

Світлодіоди споживають приблизно на 30% менше енергії, ніж традиційні варіанти освітлення. Це величезна перевага для промислового чи комерційного освітлення.