LED vs CFL, хто переможе у цій боротьбі? Нещодавно компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ) вважалися майбутнім, як житлового, так і промислового освітлення. І якийсь час це справді було так. Що вже казати, вони:

По-перше, у порівнянні з лампочками розжарювання вони значно заощаджували енергію;
По-друге, мали довший термін експлуатації;
По-третє, змогли вписатися та підійти багатьом існуючим світильникам.
Люмінесцентні лампи програли війну світлодіодним (LED vs CFL)?
Але часи змінюються, а щодо технологій то тут все змінюються ще швидше. Слава та майбутнє КЛЛ як прийшли швидко, так само швидко і пішли.

Ви запитаєте, що сталося? Чому те, що вважалося майбутнім усієї світлової промисловості раптом кануло влітку? І ми вам відповімо – на це вплинуло кілька факторів. Перший фактор - поява набагато досконалішої технології освітлення, світлодіодної. Світлодіодні лампи максимально ефективні, забезпечують кращу продуктивність, колірну температуру та індекс кольору, до того ж краще підходять як для існуючих, так і нових світильників.

Світлодіодні лампи мають чудову універсальність у порівнянні з КЛЛ:

Їх можна затемнити (за потреби);
Сумісні з усіма існуючими освітлювальними приладами;
Поставляються з різними варіантами кольору та температурою освітлення;
Загоряються одразу без прогріву.
Навпаки, більшість КЛЛ не можна використовувати з димерними перемикачами, вони чутливі до низьких температур і генерують яскраве яскраве біле світло. Як світлодіоди, так і КЛЛ доступні в різних формах, але навіть тут світлодіодні технології регулярно вдосконалюються. Починають виготовляти естетично привабливі лампочки, які мають кращу діаграму спрямованості та поширюють світло рівномірно, а не односпрямовано.

То який висновок ми можемо зробити?
Заміна КЛЛ на світлодіодні лампи забезпечить додатковий крок уперед у технології освітлення, що ще більше підвищить ефективність вашої системи освітлення, скоротить витрати та час на технічне обслуговування, а також покращить характеристики освітлення. У битві світлодіодів проти КЛЛ переможець лише один.

І тут немає нічого дивного, адже технології не стоять на місці, люди постійно вдосконалюють те, що вже створили, і так буде завжди.