Деякі розглядають гідропонне землеробство та інші технології вертикального землеробства як вирішення проблем світової продовольчої безпеки та запобігання потенційному браку продовольства, спричиненому перенаселеністю планети. Але чи справді кімнатне землеробство настільки екологічне, як думали? Це питання, яке нещодавно порушила оглядач їжі Washington Post Тамар Хаспел.
Переваги вертикального землеробства полягають у тому, що воно дозволяє максимально використовувати земельний покрив, коли штабельовані рослини заввишки 10 або 100 можуть підвищити врожайність сільськогосподарських культур, що негайно збільшує врожайність сільськогосподарської продукції з одного акра до еквівалента 10 або 100 акрів. Більше того, при штучному освітленні рослини зростатимуть швидше, тому що рослини більше не обмежені періодами заходу сонця. Врожайність салату із квадратного футу значно збільшується.

Домашнє землеробство також скорочує втрати добрив та води, тому що рослини отримують лише необхідну кількість добрив через воду (гідропоніка) або розпилення на сухе коріння (аеропоніка). Це також знижує потенційне забруднення води, оскільки стоки сільськогосподарських добрив можуть спричинити цвітіння водоростей у річках, озерах та гирлах.

Нова техніка ведення сільського господарства дозволяє скоротити споживання води на 95%.

Завдяки контрольованому клімату, ґрунт не живить шкідників чи хвороб, і для цього потрібно менше сільськогосподарських пестицидів. Таким чином, організми, у тому числі сільськогосподарські робітники, бджоли та інші рослини та тварини, піддаються впливу менш токсичних речовин.

Поточні дослідження також виявили невелику різницю в рівнях поживних речовин салату, вирощеного природним шляхом під сонцем та при штучному освітленні.

Однак є кілька недоліків, у тому числі більш висока вартість та великий вуглецевий слід у закритому приміщенні.

Традиційні методи ведення сільського господарства максимально використовують сонячне світло, але внутрішнє освітлення значною мірою залежить від штучного освітлення, яке може споживати багато електроенергії.

Штучне світло, яке використовується для заміни сонячного світла, може бути енергоємним бізнесом. За словами Луї Олбрайта, директора відділу досліджень сільського господарства у контрольованому середовищі Корнельського університету, на кожен кілограм кімнатного салату виділяється близько чотирьох кілограмів вуглекислого газу.

Сюди не входить енергія, необхідна для регулювання вологості, вентиляції, опалення та охолодження, яка необхідна для формування всеосяжної системи домашнього господарства.

Згідно зі статтею, виробництво салату в приміщенні може мати вуглецевий слід у 7-20 разів більше, ніж виробництво салату на відкритому повітрі.

Навіть більш ефективне освітлення становить значні обмеження для поліпшень. За оцінкою представника Philips Lighting, світлодіодні ліхтарі стануть на 10% ефективнішими. За оцінкою Олбрайт, 50% або більше можна досягти, але в даний час тільки 50% електроенергії ефективно перетворюється на світло у світлодіодних лампах.

Далі у статті передбачається, що закачування вуглекислого газу повітря може зробити освітлення більш ефективним, оскільки рослини фотосинтезують вуглекислий газ, якщо його більше в атмосфері, і рослини можуть рости з тією ж кількістю світла.

Однак навіть при використанні цих методів у короткостроковій перспективі це призведе до підвищення ефективності лише на 40%, що недостатньо для того, щоб зробити закриті ферми конкурентоспроможними з погляду клімату.

У статті зроблено висновок, що для домашнього землеробства джерело енергії та електрики визначає загальний вуглецевий слід.