Специфіка роботи багатьох промислових підприємств потребує якісного освітлення 24 години на добу. Від якісного освітлення багато в чому залежить якість своєї продукції. На зміну старим джерелам світла приходить світлодіодне висвітлення, яке може вирішити всі завдання, пов'язані з висвітленням об'єктів виробничої та господарської діяльності.

Кожен виробничий майданчик вимагає індивідуального підбору світильника. При виборі світильника необхідно враховувати: висоту стель (підвісу) приміщення, площу об'єкта, наявність агресивного навколишнього середовища, температуру приміщення та інші. Важливу роль у виборі світильників грає призначення приміщення.

Як правильно вибрати промисловий світильник?

По-перше, необхідно врахувати його технічні характеристики: потужність, світловий потік, коефіцієнт пульсації, діаграму розсіювання, температуру експлуатації та інші.

Основні вимоги для джерел світла у виробничих приміщеннях наведено у технічних нормативах — СНіП 23-05-95 у редакції СП 52.13330.2011, СанПін 2.21/2.1.1.1278-03.

За міжнародною системою класифікації світлодіодні світильники відрізняються за рівнем захищеності від вологи та пилу. Ступінь захисту наводиться у вигляді IPXX, де перша Х позначає рівень захисту від попадання твердих частинок і ступінь захисту електробезпеки, друга - рівень захисту від вологи. Перш ніж вибрати світлодіодний світильник за рівнем захисту, необхідно чітко визначити умови його експлуатації на підприємстві. Нема рації переплачувати за підвищену герметизацію світильника, якщо цим підприємством є хлібозавод. І навпаки, при роботі в екстремальному та агресивному середовищі краще придбати обладнання підвищеного захисту.

Існує кілька кривих світла. Концентрована (К) – кут випромінювання світла 60°, глибока (Г) – кут випромінювання світла становить 90°, широка (Ш) кут випромінювання 130×70°. Концентрована та глибока діаграми розсіювання використовуються, де потрібне направлене світло, наприклад, освітлення робочого місця з обладнанням, складське стелажне зберігання. Широка використовується для освітлення автомагістралей, прибудинкових територій, зовнішнього освітлення промислових територій.

Окремо виділимо групу вибухозахищених світильників, які використовуються для освітлення підприємств нафтової, газової та хімічної галузей. Вибухозахищені світильники необхідні для освітлення промислових об'єктів, технологічний процес яких пов'язаний з підвищеним ризиком займання і вимагає від устаткування посиленого захисту, що використовується.

По-друге, при виборі світлодіодного світильника необхідно оцінити співвідношення вартості та продуктивності світильника, а також термін гарантійного обслуговування та термін експлуатації виробу, який пропонують виробники.

Світильники на світлодіодних джерелах світла забезпечують високу енергоефективність та довговічність. Великий робочий ресурс дозволяє працювати 50000-100000 годин, дозволяє заощадити трудовитрати, час та ресурси на постійні та експлуатаційні витрати. При цьому світлодіодні джерела світла забезпечують значну (порівняно зі старими джерелами світла, лампами ДРЛ та ДНАТ) економію витрат на електроенергію.