Цікаве дослідження НАСА опублікувала тільки недавно дивиться на різних світлодіодних рецептів для вирощування салату в закритому приміщенні. Американські дослідники виростили сорт салату Outredgeous (частина сімейства салатів Romaine, але з червоним листям) через його відому чутливість до світлового спектру, де він вирощувався протягом 28 днів у спеціальній камері для вирощування на світлодіодах, схожій на намет для вирощування рослин з підсвічуванням. , яка називається Advanced Plant Habitat, яка використовується на Міжнародній космічній станції (МКС). У Grow горіло світло протягом 18 годин на день і загальної PAR світловіддачі 180 мкмоль /м 2 / сек була протестована за допомогою сім різних комбінацій світло СІД наступним чином:

Легкие процедуры
 
Сокращенное название
 
Основные наблюдаемые характеристики салата
 
Только белый
 
W
 
(Исходный уровень)
 
Красный + синий
 
РБ
 
Высокая концентрация питательных веществ и небольшой размер
 
Белый + синий
 
ВБ
 
Высокая концентрация питательных веществ и небольшой размер
 
Белый + зеленый
 
РГ
 
Быстрый рост на ранней стадии
 
Белый + Красный
 
WR
 
Быстрый рост на поздней стадии
 
Белый + Дальний Красный
 
WFR
 
Более длинные черешки и более мелкие листья
 
Красный, зеленый, синий + дальний красный
 
RGB + FR
 
Самый большой размер
 

 

Синій (B) = 460 нм
Зелений (G) = 520 нм
Червоний (R) = 635 нм
Далекий червоний (FR) = 745 нм

Як інші документально підтвердили в аналогічних дослідженнях, що передували цьому, різні комбінації світла по-різному впливали на морфологію, зростання та вміст поживних речовин у салаті-латуку. Нове дослідження розширило попередню роботу, зробивши кілька висновків, які, ймовірно, будуть важливими для будь-якого садівника салату в приміщенні, що використовує електричне освітлення для вирощування:

RGB + FR світла Комбінація, яка використовується в тих же пропорціях, що і ти , сонячного світла, виробив великий салат з усіх семи процедур.


Дещо дивно, але присутність зеленого світла в суміші RGB + FR могла також сприяти посиленому росту салату, хоча в цілому зелене світло вважається більш шкідливим для росту рослин. Однак це може бути скоріше видоспецифічним ефектом, оскільки салат-латук є однією з невеликої групи типів рослин, які часто позитивно реагують на зелене світло.


Ще одне важливе спостереження, зроблене в цьому дослідженні, полягало в тому, що більший салат не обов'язково означає поживніший овоч, оскільки дві світлові обробки, які призвели до найменшої кількості салатів (а саме, завдяки освітленню RB і WB), показали найбільшу кількість поживних речовин на одиницю. грам салату. Це може бути важливо для тих з нас, у кого не вистачає місця (наприклад, для тих, хто знаходиться на Міжнародній космічній станції або для домашніх садівників з невеликими майданчиками для вирощування), де нам може знадобитися поживніший салат меншого розміру. Крім елементарних поживних речовин, таких як кальцій, магній, фосфор і калій, які були протестовані, важливим вторинним метаболітом або поживною речовиною, яка також спостерігалася, був лютеїн, який важливий для підтримки здоров'я наших очей і зору, і було показано, що це найбільш високий у світловій комбінації RB.


Нарешті, було зроблено окреме, більш незначне спостереження: зелене чи червоне освітлення разом із білим освітленням (режими WG і WR) збільшувало швидкість зростання салату або тільки ранніх стадіях, або лише пізніших стадіях зростання салату, відповідно. . Однак вплив цих комбінацій світла WG і WR на зростання салату протягом усього періоду був зрештою незначним, оскільки загальне зростання не відрізнялося від зростання при використанні тільки білого світла.


Отже, що це означає для кімнатного садівника, який вирощує салат під світлодіодним освітленням?


З практичної точки зору та з точки зору кімнатного садівника, з цього дослідження ми можемо зробити висновок, що для вирощування салату при світлодіодному освітленні слід використовувати комбінацію довжин хвиль червоного, зеленого, синього та далекого червоного кольорів, щоб отримати великий, максимально вирощений салат. . В якості альтернативи використання тільки комбінації червоного і синього світла призведе до отримання меншого за розміром салату, але з великим вмістом поживних речовин на вагу. Фактично, коли справа доходить до поживної цінності, підійде будь-який з двох режимів освітлення, оскільки підвищена концентрація поживних речовин у меншому салаті компенсуватиметься додатковим вмістом поживних речовин із більшого розміру більшого салату, що робить їх по суті схожими. за загальною поживною цінністю.