Тепличне обладнання має бути простим для кінцевого користувача. Це було темою повідомлення в блозі, написаного раніше цього року Крісом Хіггінсом, генеральним директором та співвласником HortAmericas, компанії з оптових постачань. Головне посилання, запропоноване Хіггінсом, полягало в тому, що найбільш успішні продукти повинні бути простими у використанні, вивченні, експлуатації та обслуговуванні. Чому це важливо? Це впливає на скільки грошей може заробити виробник, оскільки розумні покупки можуть підвищити рентабельність інвестицій (ROI).

Отже, як ця відносно проста концепція може бути реалізована у галузі із контрольованим середовищем? Хіггінс спробував обговорити цю тему з трьома експертами ринку під час вебінару у жовтні, який був частиною серії веб-семінарів Indoor Ag-Conversations. До Хіггінса приєдналися Надя Сабех, президент та засновник компанії Dr. Greenhouse, що займається проектуванням систем опалення, вентиляції та кондиціювання повітря; Пол Брентлінгер, президент Crop King Inc., виробника теплиць та компанії-постачальника гідропоніки; та Ісаак Ван Гест з іригаційної компанії Zwart Systems.

Разом група запропонувала кілька ідей у тому, як виробники можуть переконатися, що вони розумно вкладають кошти на устаткування . Ось деякі з їхніх головних ідей.

За словами Сабеха, кожна теплиця має свої унікальні властивості, такі як сонячне світло, температура і вологість. Їхнє об'єднання додає рівень складності будь-якому процесу проектування, але ми сподіваємося, що кінцевий результат оптимізує середовище для вирощування врожаю.
«Ми бачимо, що мало уваги приділяється тому, як системи взаємодіють одна з одною, наприклад, потоку повітря і як на нього впливають вентилятори, випарні панелі, що охолоджують, або екрани», - говорить Сабех. «Виробники повинні розглядати всю систему загалом, а не частинами».
"Плануйте заздалегідь, перш ніж працювати з постачальником", - говорить Ван Гест.
«Важливо знати все, що вам потрібно від початку, - каже Ван Гест. Потім ми можемо врахувати все це при плануванні дизайну.
Існує так багато нових технологій, що вони можуть викликати біль голови, коли ви спробуєте у всьому розібратися. Проблема, за словами Брентлінгера, у тому, що обладнання не завжди таке просто, як здається.
"Технології покращуються з кожним роком, і ви завжди можете оновити їх, але конструкція повинна залишатися простою", - каже Брентлінгер. «Наша увага приділяється простоті проектування, щоби забезпечити максимальну віддачу від інвестицій. Якщо ми не можемо показати рентабельність інвестицій, ми не пропонуватимемо систему».
За словами Ван Геста, простота не змінюється навіть якщо змінюється обладнання.
"Ми кілька разів оновлювали наші контролери стріли, але вони все ще повинні працювати просто", - каже Ван Гест.
За словами Сабеха, дуже часто після того, як постачальник залишає будмайданчик, виробнику залишається з'ясувати, як налаштувати систему. Проблема в тому, що виробники часто не готові працювати на такому рівні складності, щоб підтримувати та контролювати нове високотехнологічне обладнання.
«Мене турбують дуже передові технології, тому що виробники прийматимуть як належне рослини, які у них є, та систему, яку вони мають, – каже Сабех. «Вони гадають, що їм не потрібно займатися. Я, як і раніше, хочу, щоб гровери проходили через посіви та досліджували, незалежно від того, наскільки проста чи складна їхня система. Ви повинні знати, як установка реагує на систему та навпаки».
Простий не означає неповний; "Це добре спроектований продукт, з яким легко працювати", - говорить Хіггінс.
«Простота має бути компліментом інженеру, оскільки має на увазі, що продукт добре спроектований».