Електроустаткування вашої теплиці має враховувати не лише ваші безпосередні потреби, а й довгострокові цілі. Ви повинні бути готові до розширення – якщо це ваша мрія. І ви хочете бути готовими скористатися будь-якими можливостями енергозбереження. Перш за все, електричне проектування теплиці має бути вашою головною метою:

Вирощування здорового врожаю за рахунок правильно підібраного освітлення та контролю навколишнього середовища.

Іншими словами, вам потрібно подумати про все, перш ніж зупинитись на остаточному електричному проекті теплиці. Це вимагатиме роботи, часу та досліджень. Але зусилля, які ви доклали сьогодні, окупляться у довгостроковій перспективі.

Щоб допомогти вам розпочати роботу, ось найважливіші міркування щодо електричного проектування теплиці.

  # 1: Чи має ваш електрик та інженер-конструктор кваліфікацію для створення електричної конструкції теплиці?
У різних електриків різні спеціальності. Переконайтеся, що професіонал, з яким ви працюєте, має досвід роботи із сільськогосподарськими підприємствами. В ідеалі вони спеціально знайомі із теплицями.

Те саме і з інженером-конструктором. Ми рекомендуємо вам провести власне дослідження, щоб мати можливість розумно контролювати електричне проектування теплиці. Але навіть з невеликою додатковою освітою вам все одно знадобиться інженер, який зможе зробити істотний внесок у процес проектування.

Електрики та інженери, які знаються на конструкції теплиць, можуть допомогти вам передбачити і вирішувати загальні проблеми. Вони знають, як максимально безпечно та ефективно подавати необхідну кількість енергії у потрібні галузі. Нарешті, переконайтеся, що ваш електрик та інженер дотримуються національних електричних правил та будь-яких місцевих норм.

 

# 2: Чи ретельно ви врахували своє навантаження?
Під навантаженням на запит розуміється загальна потужність, необхідна для живлення теплиці. Деякі міркування, що впливають навантаження на запит, очевидні. Інших немає. Знайдіть час, щоб обговорити з інженером-проектувальником свої поточні потреби та довгострокові цілі.

Будьте особливо уважні під час розгляду цих трьох елементів.

 
Тепличне обладнання
Складіть графік завантаження. Графік навантаження - це повний перелік всього електричного обладнання, необхідного для роботи вашої теплиці.

Ваш графік завантаження повинен включати все від водяних насосів до автоматичних вентиляційних отворів на даху. Вентиляція та додаткове освітлення, ймовірно, становитимуть значну частину вашого споживання електроенергії.

Один із способів знизити енергоспоживання вашого обладнання – використовувати світлодіодні світильники для теплиць преміум-класу. Такі лампи, як California LightWorks GH Pro 340, споживають значно менше енергії, ніж лампи HPS. Крім того, вони виділяють менше тепла, що допомагає заощадити на охолодженні. І, нарешті, місцевий постачальник комунальних послуг може мати суттєві знижки.

Розмір теплиці
Напевно, це зрозуміло, але все одно скажемо. Якщо у вас теплиця більша, у вас буде велике навантаження.

Ви та ваш інженер-конструктор, швидше за все, обговорите однофазне або трифазне електропостачання на ранньому етапі проектування. Якщо у вас невелике підприємство і ви плануєте зберегти його невеликими обсягами, ви можете вибрати однофазний.

В іншому трифазне харчування – відмінний варіант. Трифазне харчування дозволяє забезпечити високу напругу, що, своєю чергою, мінімізує падіння напруги. Цей варіант також пропонує велику гнучкість, коли йдеться про зниження витрат на встановлення, підвищення ефективності та розширення вашої діяльності.

Однак слід зазначити, що трифазне електричне живлення доступне не завжди.


Розширення
Якщо у вас є мрії щодо довгострокового розширення, подумайте про них зараз. Переконайтеся, що електрична конструкція вашої теплиці враховує не лише кількість енергії, яка вам потрібна зараз, але й те, скільки вам знадобиться в майбутньому.

Отримайте свого інженера-електрика на тій самій сторінці. Він або вона також повинні переконатися, що ви маєте достатньо місця для додаткових ланцюгів на ваших основних і допоміжних панелях.

Будь-які деталі, якими ви нехтуєте сьогодні, згодом можуть призвести до серйозних витрат.


# 3: Чи враховує електрична конструкція вашої теплиці надзвичайні ситуації?
Поговоріть з електриком про резервне харчування. Як ви будете підготовлені у разі вимкнення електрики?

Ваш електрик, швидше за все, захоче дізнатися, яке саме обладнання ви повинні вміти використовувати у надзвичайній ситуації. На основі цієї інформації він чи вона визначить який розмір генератора вам потрібен.

Подумайте над цим серйозно та визначте свої пріоритети. Чи не піддавайтеся спокусі просто вибрати найбільший генератор, щоб бути впевненим у тому, що ви прикриті. Коли ваш генератор більший, ніж вам потрібно, ви, ймовірно, виявите, що він працює з меншою ефективністю. І в результаті ви витрачаєте набагато більше

ніг, чим варто було б.


№4: Де ви хотіли б розмістити електричні дроти?
Як ви хочете, щоб ваші електричні дроти потрапляли у теплицю? У вас є два варіанти.

Ви можете підвести дроти догори.
Проконсультуйтеся з електриком щодо підземної проводки.
Деякі з них можуть залежати від факторів, які не знаходяться у ваших руках, наприклад, розташування опори електромережі. Ще одним важливим фактором є основна точка входу в електропостачання. Припускаючи, що у вас справді є реальний вибір, у обох варіантів є свої плюси та мінуси.

Повітряне проведення більш рентабельне тут і зараз. Якщо ви підете під землю, доведеться заплатити, щоб закопати дроти. З іншого боку, підземне проведення часто дає вам більше можливостей, якщо ви плануєте розширюватися. Можливо, ви зможете розширитись над прихованими проводами, але практично неможливо розширити під існуючими проводами.

Як виробник, ви також повинні враховувати потенційний ефект затінення через неправильно розміщені дроти. Те саме правильне для всіх аспектів електричного проектування вашої теплиці, включаючи розміщення електричних панелей.

 

# 5: Чи враховували ви довкілля у вашій теплиці?
Це ще одна причина залучити електрика, який має безпосередній досвід роботи у теплиці. Гнучкий дріт Romex - найпоширеніший варіант для житлових будинків, але куртки не витримують ультрафіолетових променів.

Така ж деградація відбувається з трубопроводами із ПВХ - звичайним компонентом, який також прогинається за високих температур. Очевидно, що жоден із цих варіантів не підійде для електричної схеми вашої теплиці.

Електрик, який спеціалізується на проектуванні теплиць, повинен знати про ці речі. Тим не менш, ваша робота як виробника теплиць – чітко уявляти собі навколишнє середовище усередині вашої теплиці.

Визначте, яку температуру потрібно підтримувати. Чітко вказуйте очікуваний рівень вологості. Обговоріть вашу зрошувальну систему зі своїм інженером-проектувальником. І визначте, який тип додаткового висвітлення ви плануєте використовувати.

Всі ці деталі допоможуть вашому електрику вибрати найбільш безпечне та довговічне обладнання для вашої теплиці.

 

# 6: Додаткова порада: оберіть освітлення для теплиці, яке спростить ваш дизайн
Додаткові світильники для вирощування рослин є цікавим завданням при створенні дизайну теплиці.

Ви не можете пропустити додаткове освітлення, тому що без нього ви залежите від пори року та клімату. Але для вирощування лампи можуть ускладнити електричну схему теплиці. Деякі світильники споживають багато енергії, вимагають тисячі падінь потужності та кидають тінь на ваші рослини.

Щоб уникнути цих проблем, шукайте світлодіодні лампи для вирощування рослин преміум-класу, розроблені спеціально для теплиць. Світлодіоди, як відомо, ефективніші, ніж лампи HPS. Вони також забезпечують чудову якість світла.

А світлодіоди для теплиць, такі як GH Pro 340, розроблені таким чином, щоб мінімізувати затемнення завдяки надтонкому корпусу. Крім того, ці лампи оснащені бездротовим цифровим керуванням спектром, автоматичним затемненням та спрощеною установкою. Завдяки вбудованим драйверам і тому факту, що ви можете підключити до десяти освітлювальних приладів під час одного падіння потужності, ваші витрати на встановлення значно знижуються.

Якщо ви хочете дізнатися більше про наші світильники для теплиць, зв'яжіться з нами сьогодні, щоб запросити безкоштовний план освітлення теплиці без будь-яких зобов'язань.