Почнемо з того, що обидва способи вирощування мають право на життя. Садівники, які воліють вирощувати в закритому ґрунті мають можливість контролювати зростання у своєму саду, але ті, хто вирощують просто неба, як правило стверджують, що тільки мати-природа дає кращі врожаї, які тільки можливо виростити. Переваги і недоліки є в обох методів, і ймовірно ви вже ставите питання, все-таки, який з двох методів краще і де рослини краще ростуть.

Ми наведемо вам три важливі фактори, щоб розглянути це питання і зробити певні висновки, де все ж таки краще висадити ваші рослини, у відкритому грунті або в закритій системі.

Годування рослин

kormlenie-500x144.jpg

Ваші рослини потребують води та поживних речовин для повноцінного зростання, але як вони отримають ці поживні речовини, можна зробити це по-різному і все залежить від ваших умінь та вашого бюджету.

Відкритий спосіб вирощування
Можна використовувати систему зрошення як крапельне полив або систему поливу, як пульверизатор. Обидва способи одержання води вашими рослинами гарні, але важливий такий момент як вартість. Система крапельного поливу, які виконуються на відкритому повітрі вимагають багато шлангів та насосів для забезпечення рослин водою та злив. Зрошувачі можуть імітувати дощ (рослини дуже люблять), є дві речі які варто враховувати: як довго ви використовуєте пульверизатор і звідки вода береться. Занадто велика кількість води або занадто маленька, для вуличних рослин, може спричинити стрес. Крім того, вам потрібно переконатися, що джерело води може бути поповнений повторно, в іншому випадку ви можете почати полив рослин водопровідною водою, яка безумовно відрізняється за рівнями pH і PPM. Можна, звичайно, поливати і вручну, але як ви розумієте для цього потрібно чимало сил і часу.

Закритий спосіб вирощування
Годувати рослини при вирощуванні в критому приміщенні набагато простіше, тому що не потрібно турбуватися про надходження води до ваших рослин, при вирощуванні в закритому ґрунті, ви точно знаєте, яку воду використовуватимете і в якій кількості вона вам знадобиться. Однак використання системи крапельного поливу в закритому приміщенні буде складніше підтримувати, ніж на свіжому повітрі. Тому що тепло і вологість можуть досить швидко нашкодити. До того ж якщо ви не чистите вашу систему поливу належним чином, то ваше водоймище може стати розсадником грибків і бактерій. І якщо ваші рослини заразяться, то ваш урожай постраждає, і чим довше ви не усуватимете проблему, тим важче згодом буде розібратися з цією проблемою. Можна запустити все настільки, що доведеться викинути всю систему, тому що всі рослини будуть годуватися зараженою водою. Тож будьте пильні.

Місце вирощування ваших рослин

mesto-vyirashhivaniya-500x143.jpg

Коли ми говоримо про «житло для ваших рослин», ми говоримо не лише про те, що оточує ваші рослини, а й про те, як вони ростуть. Місце, спосіб та умови також впливають на їх зростання.

Відкритий спосіб вирощування
Рослини розміщуються або у відкритому приміщенні, або різних міні оранжереях (гроубоксах), які захищають ваші рослини від погодних умов. Проблема може у наступному: т.к. рослини ростуть під лампами, то вам потрібно контролювати час, кількість світла і повітря в місці вирощування. Найчастіше це означає те, що вам будуть потрібні таймери, контролери, додаткові вентилятори і фільтри, ну а це як ми розуміємо є додатковими витратами, більшої енергії, що використовується, щоб все запустити. Крім того, кімнатні рослини більш сприйнятливі до таких захворювань як коренева гнилизна, яка перешкоджає засвоєнню поживних речовин.

Закритий спосіб вирощування
Вирощування може бути зроблено або на відкритому повітрі або в теплиці, це дасть вашим рослинам можливість отримувати повноцінні прямі сонячні промені, які в свою чергу є одним з кращих джерел світла. На відкритому повітрі рослини схильні до елементів, які можуть допомогти зміцнити стебла ваших рослин і в цілому зробити ваші рослини більш стійкими. Але якщо ви вирощуєте у теплиці, то ви не в змозі контролювати довкілля. Якщо погода буде занадто спекотною або їм не вистачатиме повітря, то ваші рослини страждатимуть. Також може виникнути проблема з різними запахами, які приваблюють небажаних шкідників (або сусідів), які можуть знатно нашкодити.

Різні шкідники

vrediteli-500x143.jpg

Різні шкідники можуть завдати проблем в обох способах вирощування, просто для кожного способу шкідники можуть бути різними.

Відкритий спосіб вирощування
До найпоширеніших шкідників при вирощуванні в критому ґрунті належать павутинний кліщ, попелиця, білокрилки. Щоб позбавитися цих шкідників, вам доведеться помучитися і витратити чимало часу. Про способи боротьби з такими шкідниками ми вже говорили в ранніх статтях, так що радимо вам з ними ознайомитися, там детально розписані найкращі та найбезпечніші способи боротьби. Ну а якщо коротко, вам найкраще допоможе олія Ним.

Закритий спосіб вирощування
Тут все може бути трохи складніше, ви можете зіткнутися як з мошками, різними кліщами, так і з різними гризунами, кроликами, ховрахами і навіть птахами. Вид шкідників буде залежати від способу як ви вирощуєте просто неба або в теплиці. Для запобігання появі шкідників такого типу, може вимагати від вас, часу та грошей. Боротьба зі шкідниками при вирощуванні у відкритому ґрунті може виявитися більш складною, ніж боротьба зі шкідниками у закритому ґрунті.

Як бачимо існує безліч аспектів, плюсів і мінусів в обох способів вирощування. Але тим не менш давайте підіб'ємо підсумок. Кому та який спосіб вирощування варто вибрати.

Відкритий ґрунт

Якщо у вас є кошти, час і місце для вирощування, на відкритому повітрі або в теплиці, це також буде відмінним варіантом. При вирощуванні на відкритому повітрі, ваші рослини будуть сильнішими через умови, ніж ті, що виростуть у закритому приміщенні, але за умови щоденного догляду.

Закритий ґрунт

Якщо у вас є обмежена кількість місця та часу для турботи про ваш сад, і ви хочете більш автоматизований сад, то відмінним варіантом для вас буде вибрати спосіб вирощування в закритому приміщенні. Також великим бонусом буде те, що ви в закритому грунті зможете вирощувати рослини цілий рік.

Друзі обидва способи є цілком життєздатними, але ефективність залежатиме лише від вас. Обидва мають ряд як переваг, так і недоліків, вам слід тільки зважити їх всі за і проти і визначитися з тим який спосіб для вас кращий. Хороших урожаїв і до нових зустрічей.