Сучасні світлодіодні LED лампи – показник технічного прогресу у висвітленні. За останні кілька років виробництво світлодіодних ламп зросло в кілька разів. При цьому їхня ціна помітно знижується, що впливає на позитивне зростання купівельної спроможності населення. У цій статті пропонуємо розібратися, які основні переваги світлодіодних ламп у порівнянні зі звичайними лампами розжарювання, а також люмінесцентними енергозберігаючими лампами компактного типу (тими, якими ми вже давно звикли користуватися).

Визначення
Для початку давайте визначимося, що таке світлодіодна лампа. Основна відмінна риса такої лампи – наявність світлодіода. Світлодіод за своєю суттю – це напівпровідник, який має властивість пропускати електричний струм у прямому напрямку. При цьому у ньому утворюється так зване оптичне випромінювання. Світлодіодні лампи є більш енергетично економними за показниками. Для прикладу: якщо взяти світлодіодну лампочку сучасного виробництва 9-ти Ватт, то вона з легкістю замінить Вам аналогічну 60-ваттну лампу розжарювання. Зазначимо, необхідно брати до уваги те, що світло від LED-лампи – це спрямоване світло, а не розсіювальне. Це зумовлено такими особливостями конструкції: так званий кут розриву становить 60 градусів, що дає сама лінза на кристалі лампи. А ось корпус лампи може розширити кут розриву до 120 градусів (максимально до 180), або навпаки - звузити до 30. Отже, загалом все залежить від того, де саме планується застосовувати лампу. І, звичайно, від її конструкції. Описаний вище кут - це оптимальне рішення для точкового освітлення. Це ванна, коридор, наприклад. А ось для люстри такі лампи не рекомендується використовувати. Передбачаючи подальше питання, відповімо, що на ринку сьогодні звичайно є світлодіодні лід-лампи, кут розсіювання яких становить діапазон в 220-270 градусів. При цьому такі показники розсіювання досягаються тільки при використанні додаткових розсіювачів, які поглинають близько 30% світла, що випромінюється. Уточнимо, що таке поглинання характерне лише для ламп, які мають плоску поверхню. Лампи з наявністю колби таких недоліків не мають.


Фито лампы LedUkraine - интернет магазин

У LED-лампах використовуються поширені набої, серед яких Е27, Е14, GU10, MR16. На вигляд такі джерела світла можуть бути різні. Все залежить від того, де саме буде застосовуватися лампа, від переваг покупця (наприклад, наявність колби, що розсіює, або голих світлодіодів, або ефективна, але мало естетична лампа-«кукурузник»).

Світлодіодні світильники економія, переваги

Сьогодні ледь-лампи дуже економні. Але також є й інші незаперечні переваги. Наприклад, такій лампі не потрібен час на розігрів, на відміну від енергозберігаючих ламп, а вони відразу ж дають рівний, потужний потік світла.

Також, у складі LED-ламп немає шкідливих хімічних речовин, так що, якщо лампа розіб'ється, можна не переживати за наявність отруйних випарів. Якщо у Вас є необхідність забезпечити свій будинок саме такими лампами, обов'язково зверніться до фахівця. Він допоможе підібрати джерела світла, розраховані на той чи інший функціонал. Як правило, для початку варто дізнатися рівень світлосила лампи. Його показники виражаються в одиниці виміру - Люмен і можуть досягати 250 до 400 люмен. Ось такого показника світлосили буде цілком достатньо, щоб забезпечити освітлення кімнати невеликих розмірів, а також встановити таку лампу в настільний світильник або як освітлення точкової ванної кімнати. Рекомендуємо вам запам'ятати одну просту річ: у цьому випадку не варто заощаджувати при виборі бренду – виробника світлодіодних ламп. Так як надійність від виробника, якість складання та самих деталей відіграють вирішальну роль для терміну експлуатації. Низька за вартістю китайська лампочка не прослужить Вам довго, на відміну, наприклад, від якісних світлодіодних ламп MAXUS, IEK, GLOBAL, термін служби яких не один рік.

Щоб встановити світлодіодні лампи, краще звертатись за допомогою до фахівців-електриків. У цьому випадку у Вас відпаде необхідність проводити виміри, розрахувати навантаження та правильно провести саме освітлення.