Що потрібно знати про світлодіодні світильники для вирощування рослин
Енергоефективні світлодіодні лампи для вирощування рослин – це освітлення сільського господарства майбутнього. Вони не тільки економічні у використанні, але й дають найкращі рослини, порівняно з усіма традиційними варіантами освітлення. У текстах нижче ви можете прочитати, як працюють світлодіодні ліхтарі для вирощування рослин, як вони впливають на зростання рослин і які переваги мають світлодіодні ліхтарі в порівнянні з штучним освітленням, що найбільш широко використовується в сільському господарстві - лампами HPS.

Що таке світлодіоди та як вони працюють?
Світлодіоди (світловипромінюючі діоди) являють собою невеликі електронні компоненти, виготовлені з двох різних типів напівпровідникового матеріалу, один з яких має негативний заряд, званий електронами, а інший - позитивним, званий дірками. Коли на світлодіод правильно подається напруга, через нього починає текти електричний струм, змушуючи електрони та дірки стикатися, вивільняючи енергію у вигляді фотонів, світлових квантів, у процесі, що називається рекомбінацією. Перші світлодіоди мали відносно низьку світловіддачу та обмежений вибір кольорів, у той час як сучасні світлодіоди мають високу яскравість і бувають різних кольорів у видимому, інфрачервоному та ультрафіолетовому спектральних діапазонах.

Що таке світлодіодні лампи для вирощування рослин?
Як випливає з їх назви, світлодіодні світильники для вирощування рослин - це світильники, в яких використовуються світлодіодні чіпи сучасним і ефективним способом для отримання світла для вирощування рослин. Світлодіодні світильники для вирощування рослин бувають різних форм і розмірів, але як найважливіші елементи світлодіодних світильників для вирощування рослин, світлодіодні чіпи мають найбільший вплив на якість світла, тобто на спектр (колір) та потік фотонів («яскравість»). Оскільки виробники світлодіодних світильників для вирощування рослин можуть вибирати світлодіоди, які вони використовують у своїх лампах, важливо розуміти, який вид світлодіодних світильників для вирощування рослин найкраще підходить для конкретного застосування. Одна з переваг світлодіодних світильників для вирощування рослин у порівнянні з традиційними освітлювальними рішеннями – це здатність підбирати світло відповідно до потреб рослин.

Який вплив мають світлодіодні ліхтарі на рослини?
Колірні варіації світлодіодних ліхтарів безпосередньо пов'язані з їх призначенням - різні дослідження показали, що певні кольори впливають на зростання рослин, впливаючи на формування коренів та квітів (синій та червоний світлові спектри), що практично означає, що більшість сортів рослин завершують нормальний цикл росту при дії синього та червоного світла. Додавання до спектру інших кольорів, таких як зелений, далекий червоний і темно-синій, сприяє цьому процесу, даючи рослинам більше інформації про навколишнє середовище та в цілому, що призводить до більш високої якості рослин (швидше зростання, більше накопичення вторинних метаболітів тощо) .Д.). Спектр, що містить всі кольори, називається повним спектром.і найбільше нагадує сонячне світло. Якщо він має високі пропорції зеленого, світло здаватиметься людським очам білим, і, хоча це не є вирішальним фактором для росту рослин, воно полегшує роботу з цими джерелами світла і уможливлює візуальний огляд рослин. (Докладніше: Чому LED Grow Light Purple? )

Wide-spectrum-LED-1-600x400.pngWide-spectrum-LED-2-600x400.png

Білий та рожевий світлодіодні лампи для вирощування рослин (обидва є світлодіодними лампами для вирощування рослин повного спектру). Ліворуч - Валоя NS1, праворуч - Валоя AP673L.

Як рослини реагують на різні кольори світла?

wavelength-range-UV-to-FR-e1535359840618.png

УФ: ЗАХИСНІ ЗАХОДИ від умов високого освітлення та стимуляції хімічними засобами, що відлякують комах. Підсилює накопичення пігментів у листі, впливає на морфологію листя та рослин.

Синій: Сигнал про відсутність сусідів, не треба боротися за світло. Стимулює відкриття продихів, гальмування подовження стебла, товстіше листя, орієнтацію на світло і фотоперіодичне цвітіння.

Зелений, жовтий, помаранчевий: сигнал сусідів, боротьба за світло. Відповіді навпроти синього світла; закриття продихів, деякі симптоми уникнення тіні, посилений фотосинтез у глибших шарах клітин.

Червоний: відсутність сигналу сусідів. Основний компонент, необхідний фотосинтезу, придушення подовження стебла, сигнальна лампа

Далеке червоне: сигнальне світло; Сигнал сусідів, конкуренція за світло. подовження, цвітіння.

Завдяки дослідженням ми можемо визначити оптимальне світло для росту рослин. Важливо враховувати, що різні рослини по-різному реагують різні світлові впливу (навіть різні сорти однієї й тієї рослини). Крім того, рослина у фазі цвітіння може потребувати іншої світлової обробки в порівнянні з тим, коли вона знаходиться у вегетативної стадії. Щодо самого світла, можна змінити кілька параметрів:

Світловий спектр (поєднання кольорів, що використовуються для отримання світла)
Інтенсивність світла (зазвичай вимірюється в мікромолях, кількість фотонів, що проектуються на рослини)
Фотоперіод (кількість годин, протягом яких рослина піддається впливу світла протягом 24 годин)
Рівномірність світла (ступінь рівномірного розподілу світла по куполу)
Іншими словами, користувачі світлодіодних світильників для вирощування рослин повинні застосовувати індивідуальний підхід при вирощуванні сільськогосподарських культур, оскільки кожен вид рослин має різні потреби. Насправді це означає проведення випробувань перед запуском у великосерійне виробництво. ( Докладніше: 8 порад з організації успішних заводських випробувань зі світлодіодами )

Альтернативою цьому є купівля світлодіодних світильників для вирощування рослин у компаній, які займаються дослідженнями та надають ці дані своїм клієнтам.

Відкрийте для себе революційні переваги світлодіодних світильників для вирощування рослин
На ранніх стадіях світлодіодна технологія сприймалася як непрактична та економічна. З розвитком нових технологій виробництво світлодіодних світильників для вирощування рослин стало рентабельним. Крім того, низка доступних типів світлодіодних чіпів сприяла розвитку більш ефективної галузі рослинництва. При установці пліч-о-пліч з традиційними системами HPS (натрій високого тиску) світлодіоди виграють з точки зору енергоефективності, якості рослин, що вирощуються, а також екологічності.

Світлодіоди - це прості, але потужні, енергоефективні лампи для вирощування рослин в порівнянні з лампами HPS, що переважно використовуються, які поступово сприймаються як громіздкі, але менш надійні. Лампи HPS мають більш короткий термін служби, що зрештою робить їх дорожчими. Тепло, що випромінюється лампами HPS, іноді добре і ефективно в теплицях, але робить їх практично марними для вертикальних ферм або камер вирощування. Світлодіоди перемикаються швидше, компактніші (менше за розміром) і вважаються більш корисними для навколишнього середовища. Крім того, світлодіодні світильники для вирощування рослин випромінюють менше тепла, ніж лампи розжарювання, що впливає на потреби рослин у вологості та живленні.

По суті, революційні переваги світлодіодів у порівнянні зі звичайними лампами HPS:

·       E КОНОМІЧНЕ споживання електроенергії   - LED Grow вогні використовувати до 50% енергії, системи HPS використовувати і деякі експерти очікують навіть більш високу ефективність світлодіодів у найближчому майбутньому

·       Л onger термін служби / лампа довговічність - світлодіоди мають більш тривалий термін служби в порівнянні з HPS вогнів; для порівняння: лампи HPS можуть прослужити 1 рік, а світлодіоди – до 8 років (що відповідає 50000 годин використання).

·        S Maller простору зручності - як LED Grow лампи можуть бути встановлені ближче до рослин, що росте простору не повинно бути занадто високими або занадто широким

·       E ефективність Nergy - з LED ростуть світла можна оптимізувати спектр за рахунок концентрації енергії на довжинах хвиль (кольору) , які є найбільш корисними для кожної програми та рослини. Крім того, знижене тепловиділення дозволяє розміщувати світлодіодні світильники ближче до рослин, що знижує втрати світла в інших місцях.

·       F безпека IRE - світлодіодні індикатори не стають дуже нагрітися в порівнянні зі звичайними лампами HPS вони більш безпечні для використання

·   D imming - в той час як більшість HPS лампи використовують повну інтенсивність світла, світлодіодні ростуть вогні можуть затемнити навіть за допомогою пульта дистанційного керування або через додаток і, отже, простіше в звернені

ні, крім споживання менше енергії

·       B Еттер культура - різні випробування показали ,що L ростуть вогні дають кращі врожаї з точкою зору рослин стають все більшими і ростуть швидше, порівняно з HPS ламп. Крім того, світлодіоди можуть бути виготовлені зі спектром, спрямованим на конкретну мету, таку як накопичення антоціанів, інгібування цвітіння, посилення вкорінення і т.д.

·        М безпека руди середу - у зв'язку з тим ,що менше кількістю тепла ,випромінюваного і що УФ - світло може бути додана в світлодіодних лампах, є менше шансів для бактерій і цвілі.