Що таке вертикальне садівництво?

Вертикальне озеленення – це інноваційний процес та неймовірно продуктивна та корисна система садівництва. Його концепція не вимагає пояснень – процес озеленення на вертикальній поверхні. Сюди входить озеленення рослин, що не кучеряві, шляхом надання їм місця на стіні.

Переваги вертикального озеленення полягають у тому, що їх легше збирати та утримувати, і що дуже важливо, вони займають менше місця. До рослин легше дістатися, що спрощує всі необхідні процеси – добриво, полив, збирання врожаю. Рослини, що вирощуються вертикально, стають більш здоровими, оскільки спосіб вирощування покращує циркуляцію повітря та запобігає їх ушкодженню.

Однак слід враховувати, що в деяких випадках догляд за садом такого типу може бути складнішим, оскільки він може вирости дуже високо і стати досить важким. Вам знадобиться сонячний простір та система підтримки, досить міцна, щоб витримати вагу рослин. Стіна, що підтримує рослини, повинна витримувати їхню вологість. Ви можете використовувати поліетиленовий шар між рослинами та стіною, щоб створити бар'єр.

Як почати
Перше, що вам потрібно зробити, це вибрати ділянку, на якій ви висадитимете вертикальний сад. Це може бути стіна, що огороджує, це може бути навіть невелика балконна стіна, але ви повинні пам'ятати, що вона повинна отримувати природне світло і, звичайно ж, інвестувати в хорошу систему освітлення.

Вибір Правильних Рослин І Структури
Будь-який може створити вертикальний сад, незалежно від місця, в якому він живе – це можна зробити у квартирі, дворі чи як розширення існуючого саду. Вирощування по вертикалі замість горизонтального дозволяє виростити у 10 разів більше нирок чи корму. Ви можете вирощувати всілякі рослини, включаючи помідори, виноград, дикі троянди, квасолю, горох, огірки, полуницю, салат, трави та інші. Кучеряві та розлогі рослини зазвичай вважаються кращими для зростання вгору.

Як максимізувати простір
Використання Контейнерів
Один із способів збільшити простір у кімнаті для вирощування – використовувати контейнери. Пропонується, щоб вони були як мінімум від 4 до 6 дюймів у глибину, залежно від рослини, яку ви вирощуєте. У контейнерах меншого розміру ваші рослини поглинатимуть поживні речовини. Крім того, у рослин менше шансів укоренитися.

Використання Труб І Жолобів
Ще один спосіб максимізувати простір – використовувати труби та водостоки з ПВХ. Для квасолі, огірків та гороху можна використовувати вігвами з бамбука. Панелі та перголи для великої рогатої худоби є чудовими арками та тунелями для кабачків, винограду та ківі.

Pallet Gardens
Садові піддони можна створити та притулити до стіни, ефективно використовуючи вертикальний простір. Щоб зробити один, просто прикріпіть садову тканину скобами до задньої частини піддону, наповніть її землею, посадіть зелень і притулить її до стіни, як тільки рослини пустять коріння.