Від освітлення залежать фізіологічні процеси рослин, відповідно, і врожайність овочевих культур, і цвітіння у декоративних видів. У всіх рослин різні світлові переваги, як за інтенсивністю та тривалістю, так і за спектральним складом. В умовах нестачі світла рослинам закритого ґрунту забезпечують штучне освітлення за допомогою газорозрядних ламп, люмінесцентних або ламп розжарювання. Розглянемо переваги та недоліки світлодіодних ламп для штучного освітлення рослин.

Світлодіодні лампи для рослин Світлодіодні лампи для рослин мають кілька очевидних переваг і підходять для теплиць, гідропонних систем, кімнатних рослин, вітрин і т.д.
- завдяки поєднанню кількох кольорових світлодіодів у лампі та монохромності кожного з них, LED лампи для підсвічування мають лише необхідні для рослин спектри світлового випромінювання, які посилюють фотосинтез, що призводить до їх швидкого зростання. У той же час лише 10% енергії і близько 35% світла, що виробляється метал галогенними лампами, корисно для росту рослин. Наприклад, спектральна конфігурація 10-ти ватних світлодіодних ламп для рослин алмаз (Diamond Grow LED): червоний 660 нм, червоний 630 нм, блакитний 450 нм, зелений 525 нм, білий 7000 К. Таке співвідношення є стандартним для зростання для будь-якого типу рослин;
- Світлодіодні лампи для підсвічування рослин споживають мало енергії. Насправді економія електроенергії проти газорозрядними лампами може становити 80%. Це означає, що при оптимальній конфігурації можна досягти однакової продуктивності від 480 Вт світлодіодного підсвічування і 700 Вт лампи HPS. Тут світловіддача не відіграє головну роль, а важливий спектр світла, що створює високу продуктивність. Для людського ока, звичайно, газорозрядна лампа, що працює 700 Вт, буде набагато яскравішою, ніж світлодіодна, якщо Ви взагалі зможете на неї подивитися. Але 70% світла, що випромінюється їй, не поглинається рослиною. Ефективність 480-ватної системи штучного підсвічування кімнатних рослин подібна до 700-ватної HPS лампи;
- Термін служби LED ламп для рослин становить 50000 год, тобто. в умовах повсякденного використання по 16 год. на день їх вистачить на 11,5 років без втрати продуктивності. У ламп розжарювання, порівняння, цей термін становить лише 1000 год. Світлодіодні лампи для вирощування рослин спеціально призначені для тривалого використання. Найбільш поширені режими підсвічування від 12 до 16 годин на день. Але лампи розраховані навіть більш тривале використання за дотримання умов експлуатації;
- Світлодіодні led лампи для рослин практично не гріються. Це виключає необхідність їхнього охолодження і дозволяє розміщувати їх ближче до рослини, що забезпечує найкраще освітлення. Зазвичай рекомендована відстань до LED лампи в зимовому саду або гідропоніці становить близько 25-35 см;
- LED лампи універсальні: вони не вимагають використання спеціальних патронів, додаткових відбивачів, захисного скла та баласту. Вони мають спрямоване світло та стандартний цоколь Е27 або інші. Таке штучне освітлення дозволяє вирощувати і помідори, і орхідеї. Світлодіоди не опалять молоді чи ніжні рослини.
- Світлодіоди екологічно чисті, не містять ртуті та інших шкідливих речовин.
- окрім іншого, LED світильники є ефектними деталями оформлення інтер'єру. Рослини, що освітлюються ними, виглядають дуже привабливо в різнокольорових променях світла.
Недоліком таких ламп, як і раніше, залишається їх ціна. Купити світлодіодні лампи для рослин "діамант" потужністю 10 Вт можна приблизно за 10 євро за штуку.
До мінусів можна віднести відсутність спеціального захисту від вологи, адже вони розміщуються, як правило, у вологому середовищі.

Розрахунок необхідної кількості світлодіодних ламп для рослин на квадратний метр
Декоративні квітучі рослини, кактуси та помідори мають різні потреби у освітленні. Для розрахунку кількості світлодіодних ламп ми повинні знати їх світловий потік та відстань від рослини. Також важливий кут падіння світла. Припустимо, нам необхідно підсвітити рослину, що любить розсіяне світло. Це приблизно 3000 лк. Світлодіодна лампа для рослин алмаз має світловий потік 500 лм. Висота її підвіски 30 см. Освітленість під лампою становитиме 500/0,3*0,3=5555 лк. З урахуванням втрат ця цифра становитиме 3890 лк. Тобто. достатньо однієї лампи потужністю 10 Вт.