Світлодіодне освітлення - ефективний спосіб забезпечити розсаду томатів потрібною кількістю світла, особливо якщо ви вирощуєте рослини в приміщенні або в умовах відсутності природного освітлення. У цій статті ми розглянемо кілька причин, чому використання світлодіодних світильників для розсади помідорів може бути корисним.

1. Забезпечення потрібної кількості світла

Певна кількість світла необхідно для здорового росту і розвитку рослин, особливо для таких рослин, як томати. Світлодіодні ліхтарі для розсади томатів дозволяють контролювати кількість світла, яке отримує ваша розсада, забезпечуючи її потрібною кількістю світла протягом усього дня.

2. Збільшення темпів зростання

Світлодіодні лампи для розсади томатів дозволяють збільшити швидкість росту рослин за рахунок оптимальної інтенсивності освітлення, яку вони створюють. Це може бути особливо корисно в умовах, коли не вистачає природного світла, наприклад, взимку або в тінистих приміщеннях.

3. Поліпшення якості рослин

Світлодіодні ліхтарі для розсади томатів забезпечують не тільки потрібну кількість світла, але і правильний спектр світла, який може підвищити якість і смак ваших помідорів. Наприклад, світлодіодні лампи з більшою довжиною хвилі, такі як червоні або помаранчеві лампи, можуть сприяти розвитку квітів і плодів.

4. Енергозбереження

Світлодіодні лампи споживають набагато менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання, що знижує енерговитрати на вирощування розсади томатів. Також вони довговічні і можуть використовуватися роками, що також знижує витрати на заміну ламп.

5. цілорічне вирощування

Світлодіодні лампи для розсади томатів дозволяють вирощувати рослини круглий рік, незалежно від пори року.

Рассада помидора - подсветка

Але часто садівники стикаються з такою проблемою, як скручування листя,  і ми зараз розглянемо цю проблему.

У вирощеної розсади помідорів, особливо якщо вона була висаджена рано і довгий час знаходиться на підвіконні або балконі, часто виникає така проблема, як скручування листя. Причин, розуміння яких допоможе вирішити ситуацію і відновити здоров'я рослин, кілька.

Якщо говорити в загальному, то листя домашньої «дорослої» розсади томатів скручуються через стреси від неправильного вирощування і дефіциту поживних речовин, а покупна заражена вірусом жовтого скручування листя томатів (TYLCV), що передається білокрилкою в теплиці. Оскільки в даній статті мова піде про домашню розсаді, ми детально розглянемо, як захистити її від техногенного стресу і голоду. Зазвичай ці стресори тимчасові, і розсада відновиться, як тільки умови стабілізуються.

Яка температура викликає скручування листя у розсади томатів

Температура - один з факторів, який може викликати скручування листя у розсади томатів. У спеку листя скручуються вгору, в холодну - вниз. Пам'ятайте, що негативні наслідки виникають, коли томатам холодніше 15 ° С і спекотніше 24 ° С, при цьому оптимальна температура - 21 ° С, і дотримуйтеся її.

На сонячному підвіконні або балконі можна встановити тканинне притінення, поставити вентилятор і освіжувач повітря, в прохолодних умовах знадобляться теплові килимки і світловідбиваючі екрани з фольги. Не забувайте про правильний полив, адже надлишок і недолік посилюють проблему.

Дефіцит поживних речовин, який призводить до скручування листя

Кальцій і азот

Кальцій є важливою поживною речовиною для росту і розвитку розсади томатів. Він допомагає у формуванні клітинних стінок рослин і особливо важливий для томатів, так як грає ключову роль спочатку в здоров'ї листя, а пізніше в запобіганні верхової гнилі.

Азот необхідний для вироблення хлорофілу і утворення рослинних білків. При нестачі азоту очевидний хлороз зі скручуванням листя.

Хорошим способом одночасно заповнити дефіцит цих двох речовин буде позакореневе обприскування розчином кальцієвої селітри. Це водорозчинне добриво, багате як кальцієм, так і азотом.

Для приготування розчину столову ложку (без гірки) кальцієвої селітри розводять в 3,5 л води і кілька хвилин помішують суміш до повного розчинення. Перелийте розчин в пульверизатор і розпорошите по листу з двох сторін рано вранці або ввечері.

Бор

Бор потрібен розсаді томатів для росту і розвитку нових тканин рослини. Наслідком дефіциту бору буде скручування і пожовтіння листя, дрібних плодів в майбутньому.

Ось порада, як приготувати простий розчин борного добрива для обприскування розсади томатів. Купити порошок борної кислоти і змішати з водою в чистій ємності до розчинення: 1/4 чайної ложки порошку на 3,5 л води. Обприскуйте розсаду томатів розчином з пульверизатора, стежачи за тим, щоб розчин рівномірно покривав листя і стебла. Не можна обприскувати квіти або бутони, так як це може завдати їм шкоди. Швидше за все, вистачить одного застосування - надмірне використання може викликати токсичність для рослин.

Магній

Магній важливий для утворення хлорофілу, який необхідний томатам для здійснення фотосинтезу. При нестачі магнію листя жовтіє і швидко скручуються. Усунути проблему допоможе англійська сіль або англійська сіль: акуратно розведіть столову ложку на 3,5 літра води. Воду краще брати фільтровану або дистильовану. Обприскати верхню і нижню частину листа.