Точно розрахована крива сили світла ваших світлодіодних ліхтарів визначає найкраще розташування джерел світла задля забезпечення оптимального зростання рослин.

Правильне розміщення світлодіодних світильників для вирощування рослин необхідне забезпечення максимальної продуктивності рослин. Коли рослини отримують оптимальну інтенсивність світла, вони досягають більшої біомаси, ніж рослини, які не піддаються достатньому освітленню. Крім того, часткове притінення рослин значно збільшує ризик деформації листя, пухлин та проблем із плодоношенням. Враховуючи важливість визначення найкращого розміщення світлодіодних світильників для вирощування рослин, що потрібно враховувати під час встановлення світлодіодних систем освітлення?

Різниця між HID Lights та LED Grow Lights

Якщо ви перемикаєтеся з HPS або HID освітлення, правильне розміщення світлодіодних світильників для вирощування рослин може бути проблемою через різницю в кількості тепла, що випромінюється світлом. Оскільки сховані світильники виділяють багато тепла, вам необхідно розмістити їх на висоті від 1 до 6 футів над рослинами, щоб не обпалити рослини. Навпаки, світлодіодний світильник для вирощування рослин випромінює мало тепла або не випромінює його, що означає, що вам необхідно встановити їх на відстані від 4 до 24 дюймів від рослин, залежно від потреб рослин у освітленні та інтенсивності світла.

Точно розрахуйте криві інтенсивності світла

Щоб правильно визначити інтенсивність світла світлодіодних систем освітлення для вирощування рослин, необхідно знати наступне:

Вимоги до освітлення ваших рослин
Інтенсивність світла, пов'язана з довжинами хвиль світла, що випромінюється світлодіодними діодами.
Оптичний рівень лінзи, що використовується зі світлодіодною системою освітлення
Незалежно від рецепту кольору світлодіодів, що використовуються у світильниках для вирощування рослин, крива інтенсивності світла завжди має форму дзвона з 50-відсотковим рівнем інтенсивності при 120 градусах, що становить 60 градусів у кожному напрямку.

1.2-900x636.png

Мал. 1. Різні довжини хвиль світла розрізняються за своїми кривими інтенсивності світла, що впливає на оптимальне розташування світла.

Якщо ви покладаєтеся тільки на це число, ви зробите серйозну помилку. Оскільки світло поширюється прямою лінією гіпотенузи трикутника, інтенсивність світла зменшується назад пропорційно квадрату відстані між світлодіодом і рослиною. Наприклад, якщо світло поширюється по діагоналі під кутом 45 градусів, інтенсивність світла падає на 50 відсотків на той час, коли воно досягає рослини, як розраховано за формулою 1,0 / 1,4 X1,4 = 1 / 1,96, що в округленні складає ½.

1.3.jpg Щоб полегшити цей розрахунок, просто розділіть криву відносної сили світла на поправочний коефіцієнт, вказаний у таблиці нижче:

Використання сили світла для визначення розташування світлодіодів

1.4.jpg Щоб розмістити світлодіодні ліхтарі, виконайте такі дії:

1.5.jpg

Перевірте оптичний рівень ваших світлодіодних ліхтарів
Розрахуйте інтенсивність світла на різних відстанях
Встановіть світлодіодні ліхтарі на середню інтенсивність
Зважайте на збільшення сили світла при перекритті вогнів.
Крім того, подумайте про внутрішнє висвітлення рослинного покриву для подальшої оптимізації врожаю.