Syngenta Vegetable Seeds оголосила про випуск свого першого комерційного сорту томатів, стійкого до вірусу коричневої зморшкуватості (ToBRFV), який буде доступний на початку 2021 року. вірус і підтримуватиме проти втрат врожаю.

"Група досліджень і розробок Syngenta Vegetables йде попереду всіх, випустивши перший комерційний сорт, стійкий до ToBRFV", - говорить Рууд Каагман, керівник глобального підрозділу з вирощування томатів. «Після цього запуску ми будемо прагнути вивести сорти зі стійкістю до ToBRFV у наших селекційних програмах та у всьому світі. Протягом наступних кількох років у портфелі з'явиться широкий опір».

РЕКЛАМА
ToBRFV – це нещодавно виявлений тобамовірус, пов'язаний з вірусом тютюнової мозаїки (TMV) та вірусом томатної мозаїки (ToMV). Цей дуже стабільний і заразний вірус вражає як помідори, так і перець.

Тобамовіруси передаються механічно (контактне захворювання) всередині сільськогосподарських культур та між ними людьми та обладнанням. Симптоми, що викликаються ToBRFV у томатів, аналогічні симптомам, що викликаються іншими тобамовірусами у сприйнятливих рослин: мозаїчний візерунок на листі, звуження листя, некроз на ніжці, чашках або черешках та/або жовті плями на плодах. Це значно впливає на якість та врожайність для виробників.

У нинішній зародковій плазмі Syngenta існують різні рівні стійкості до ToBRFV, але за допомогою сучасних технологій команда НДДКР виявила та націлена на конкретні гени, пов'язані зі стійкістю.

«Завдяки швидкій розробці та використанню молекулярних маркерів Syngenta може швидко використовувати цю стійкість, застосовуючи її у великій кількості різновидів; поширення опору у нашій зародковій плазмі. До використання молекулярних маркерів на виведення стійкого ґатунку могло піти до 10 років. Завдяки широкому використанню молекулярної технології Syngenta може більш точно та швидко вивести стійкий сорт», – каже Пілар Чека, провідний фахівець із селекції томатів.

Впровадження революційного сорту, стійкого до ToBRFV, свідчить про те, що Syngenta у всьому світі прагне підтримувати своїх виробників та партнерів. Syngenta розуміє важливість створення низки ефективних сортів задоволення різноманітних потреб своєї мережі виробників, оскільки вирощує понад 350 різних сортів томатів у світі. Для задоволення цих потреб Syngenta приділяє першочергову увагу об'єднанню технологій та людей, щоб цінні овочеві культури повністю розкрили свій генетичний потенціал.