Світлодіодні освітлювальні прилади - відносно новий продукт на ринку, і, як і у разі будь-якого нового продукту, їм доводиться мати справу з сумнівами та негативними коментарями з боку споживачів. Є багато хибної інформації про світлодіодні лампи, що створює багато помилок про них. Отже, найбільші міфи про світлодіодні лампи, а також деякі факти, які показують, наскільки невірні ці міфи.

Термін служби світлодіодних ламп
Часто передбачається, що світлодіодні вічні лампи, і при правильному використанні їх не доведеться міняти. Але це зовсім так. Хоча світлодіодні лампи дійсно не перегорають так швидко, як люмінесцентні лампи або лампи розжарювання, вони, як і раніше, старіють і тьмяніють з часом. Зазвичай діоди стають більш тьмяними та менш яскравими, коли термін їх експлуатації наближається до кінця. Однак, оскільки середній термін служби світлодіодних ламп становить близько 50 000 годин, це буде дуже повільним процесом. Тому світлодіодні лампи однаково послужать набагато довше, ніж інші типи ламп. І якщо ви хочете ще більше продовжити термін служби світлодіодної лампи, не перегрівайте їх та використовуйте лише відповідні світильники та димери. Так ви зможете використовувати одну світлодіодну лампу протягом двох десятиліть.

Світлодіоди більш екологічні, оскільки вони енергоефективні
Багато людей думають, що світлодіодне освітлення екологічне. Фактично, якщо порівнювати світлодіодні лампи та їх основні конкуренти - флуоресцентні або галогенні лампи, вони справді більш екологічні, просто тому, що вони виробляють ту саму кількість світла, використовуючи менше електроенергії. Проблема, однак, полягає в тому, що менше споживання електроенергії та нижчі енергетичні витрати спонукають людей використовувати більше світла, тому в кінцевому підсумку кількість викидів CO2 залишається приблизно однаковою. Додайте до цього той факт, що виробництво світлодіодних ламп не таке ефективне, як має бути, тому при цьому також виділяється вуглекислий газ та інші забруднення. Можна сказати, що, хоча світлодіодні лампи більш екологічні аналогів, при їх використанні все ж таки присутні певний рівень шкоди екології.

Світлодіодні лампи випромінюють дуже сильне освітлення
Ще одна велика помилка полягає в тому, що світлодіодні лампи випромінюють занадто сильне синє світло. Це не правда. Коли світлодіодні лампи вперше з'явилися на ринку, вони випромінювали тільки синє світло, отже, ймовірно, саме звідти з'явився цей міф. Але в наші дні виробники вигадали методи, що дозволяють отримувати біле або жовто-біле світло. Таким чином, можна купити світлодіоди, що практично не випромінюють синє світло. Просто під час вибору перевірте колірну температуру ламп.

Усі світлодіодні лампи однакові, тому я можу купити найдешевші
Дуже поширений міф про світлодіодне освітлення полягає в тому, що всі світлодіодні лампи мають однакові функції та якість, тому можна просто купити найдешевші. Правда в тому, що є багато різних виробників світлодіодних ламп, і вони дуже відрізняються один від одного, а це означає, що якість їх ламп відрізняється. Тому споживачі завжди мають звернути увагу на те, що вони купують. Я рекомендував би купувати світлодіодні лампи тільки від шановних компаній, які пропонують гарантію на свою продукцію. Ці компанії інвестують у дослідження та випробування, щоб забезпечити найвищу якість своєї продукції. Це означає, що ви купуєте лампи при кращому співвідношенні ціни та якості.

Світлодіодні лампи можуть бути енергоефективними, але вони надто дорогі
Нарешті, ще один міф, який заважає багатьом споживачам купувати світлодіодні лампи, полягає в тому, що вони просто надто дорогі, щоб стати відповідною альтернативою лампочці розжарювання. Це правда, що світлодіодні лампи дорожчі, ніж традиційні лампи розжарювання або галогенні лампи, але вони з часом окупаються. В основному тому, що світлодіодні лампи мають великий термін служби. Споживачі також зможуть заощадити багато грошей на електриці, використовуючи економічніші світлодіоди. Перехід на світлодіодне освітлення дійсно потребує деяких інвестицій, але в довгостроковій перспективі вони коштуватимуть набагато дешевше.

Багато людей просто припускають, що чутки, які вони чули десь про світлодіодне освітлення, є вірними. Тому вони не купують світлодіодні лампи, а вибирають менш ефективні лампи розжарювання, галогенні або флуоресцентні лампи. Але це неправильний вибір, тому що при аналізі всіх "за" та "проти" ви знайдете більше причин для переходу на світлодіодні лампи, забувши про всі інші варіанти.