Якщо ви знаєте щось про рослини, то, ймовірно, знаєте, що рослинам потрібне світло. Вони використовують його для фотосинтезу - процесу перетворення світла на вуглеводи.
Простіше кажучи, рослини перетворюють світло на їжу. І якщо вони не отримують харчування, вони хворіють і в'януть чи вмирають.
Але ось у чому річ. Кімнатні рослини ростуть у будинку (у приміщеннях), де менше світла, ніж зовні.
Вам все це не новина. Я просто переконуюсь, що ми всі на одній хвилі.
І звичайно, є види рослин, які переносять умови низького освітлення, але дуже мало рослин, які зростатимуть взагалі без світла.
Жодна рослина не може довго жити у темряві.

Ось випадки, в яких варто вдатися до додаткового підсвічування Ваших кімнатних рослин:

У вас є темний куточок, до якого ви хочете додати рослини
Є темний куточок у задній частині вітальні – далеко від вікна або затінений меблями. Є сенс обладнати його додатковим освітленням. Але варто пам'ятати про те, що деяким кімнатним рослинам, все-таки потрібно освітлення повним діапазоном.

Ти живеш у темному будинку
У деяких будинках просто не так багато світла, і це нормально. У вас ще можуть бути кімнатні рослини, але не забудьте ретельно вибрати рослину. Пам'ятайте, що лампи для вирощування не замінюють сонце, але вони можуть дозволити рослинам, що люблять тьмяне світло, процвітати.

Ваші рослини взимку страждають
Кімнатні рослини тяжко переносять зиму. Зазвичай вони походженням з тропіків, і там немає зими. Тут не тільки менше світла, а й вологість, і холодніше. Пара лампочок для вирощування може трохи допомогти.

Вашим рослинам потрібен додатковий догляд

Завжди корисно мати невелику «реанімаційну» зону для рослин, які почали хворіти чи в'янути, а додавання освітлення повного спектру для вирощування може допомогти їм знову стати на ноги.

Ви можете заперечити, що погані рослини можуть віддавати перевагу природному освітленню, і це в цілому правильно. Але ж ви не хочете ризикувати, перегріваючи або переохолоджуючи їх (підвіконня можуть бути холодними взимку) чи ризикувати будь-якими іншими рослинами на підвіконні, які потребують інших умов?

Це особливо правильно щодо рослин, які просто не оцінять яскравого сонячного світла. Звичайно, ви можете додати прозору фіранку, але, можливо, набагато простіше придбати додаткове освітлення для вирощування.