Світлодіод - досить простий винахід з величезним потенціалом змінити освітлювальну галузь на краще. Світлодіодні лампи відрізняються від звичайних ламп розжарювання способом випромінювання світла. Лампи розжарювання пропускають електрику через тонку дротяну нитку розжарювання, в той час як світлодіоди випромінюють світло за допомогою напівпровідника, який випромінює світло при проходженні через нього електричного струму (докладніше про це нижче).

Цей спосіб отримання світла також відрізняється від енергозберігаючих лампочок, які, створюючи ультрафіолетове випромінювання, пропускають енергію через пари ртуті (а, як відомо, ртуть - дуже небезпечний хімічний елемент), які потім поглинаються люмінофорним покриттям всередині лампи, тим самим викликаючи її світіння.

Якщо ви не особливо обізнані про те, що таке світлодіод, то в цій статті ми розповімо вам три важливих аспекти, які ви повинні про нього знати! Починатися!

1. Що таке світлодіод?

LED = світлодіод (LED). Діод - це електричний прилад з двома електродами (анодом і катодом), через які проходить електрика. Діоди, як правило, виготовляються з напівпровідникових матеріалів, таких як кремній або селен, речовини, які проводять електрику в одних обставинах, а не в інших (наприклад, при певних напругах, рівнях струму або інтенсивності світла).

2. Що таке світлодіодне освітлення?

Світлодіод - це напівпровідниковий прилад, який випромінює видиме світло, коли через нього проходить електричний струм. По суті, це протилежність фотоелектрохімічної комірки (пристрій, що перетворює видиме світло в електричний струм).

Чи знаєте ви, що пристрій, який виглядає як світлодіод, називається IRED (інфрачервоний випромінюючий діод). Замість видимого світла IRED випромінює інфрачервону енергію, коли через нього проходить електричний струм.

3. Які переваги світлодіодних світильників?

Світлодіоди хоч і є найдорожчими лампами, проте мають ряд істотних переваг перед іншими видами ламп:

  1. По-перше, вони максимально енергоефективні, так як споживають на 90% менше енергії, ніж лампи розжарювання, і можуть окупитися, економлячи енергію всього за пару місяців. Для порівняння, ті ж компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ) споживають на 60-80% менше енергії, ніж лампи розжарювання, а галогенки на 20-30% менше.
  2. По-друге, світлодіоди претендують на надтривалий термін служби - 35 000-50 000 годин (близько 6 років).
  3. По-третє, при натисканні на вимикач світлодіоди починають випромінювати світло практично моментально. Ті ж люмінесцентні лампи починають блимати після включення і тільки після цього починають яскраво світити.
  4. По-четверте, дослідження показали, що світлодіодні і галогенові лампи відмінно працюють навіть при низьких температурах, в той час як компактні люмінесцентні лампи з цим завданням не справляються.