Терміни у світлодіодному освітленні – ось наша тема на сьогоднішнє обговорення. Якщо ви зацікавлені в енергоефективному освітленні для вашої організації, бізнесу чи об'єкта, то вам варто щось знати. Адже усвідомлений вибір найефективнішого освітлення починається з глибокого розуміння термінології у галузі енергетики.

Чотири основні терміни, про які вам потрібно знати - це джоулі, вати, ват-годинник і люмен/ват.

Терміни у світлодіодному освітленні
Джоуль (Дж)
Джоуль (Дж) – це одиниця виміру енергії, роботи та кількості теплоти. (У Міжнародній системі одиниць). Вони визначені як 1 джоуль = 1кг·м2/с2. Тому якщо вас цікавить енергоефективність освітлення, то ви повинні мінімізувати кількість джоулів, що споживаються, при цьому максимально збільшуючи світловий потік.

Вати (Вт) та кіловати (кВт)
Ватти - це одиниця виміру потужності в СІ. Кіловати еквівалентні 1000Вт і є найбільш часто використовуваною одиницею вимірювання електроенергії. Потужність визначається як 1Вт = 1Джоуль за секунду (1Вт = 1Дж/с), це означає, що 1кВт = 1000 Дж/с.

Ватт - це кількість енергії (в джоулях), яку електричний пристрій (наприклад, лампочка) споживає за секунду під час роботи. Отже, лампа потужністю 60Вт під час роботи використовує 60Дж енергії кожну секунду. Натомість ви отримуєте певну кількість світла.

Приклад: якщо в кімнаті одночасно працює 100 лампочок потужністю 40Вт, ви використовуєте 4000Вт (4000 Дж/с). Однак, якщо ви використовуєте натомість 100 світильників потужністю 5Вт, то використовуватиметься 500Вт. Яка велика різниця!

Ватт-годинник і кіловат-годинник
Кіловатт-година - позасистемна одиниця вимірювання кількості виробленої або спожитої енергії, теплоти, а також виконаної механічної роботи. Уявіть, що ви отримали на годину у розпорядження 60-ватну лампочку. Тут і з'являється новий термін «Ватт-годинник». Так як протягом 1 години ви використовуєте 60-ватну лампочку, ви використовуєте 60-ватт-годину енергії (не сила). Якщо власник великого приміщення (такого як склад або інший об'єкт комерційної нерухомості) намагається мінімізувати свої енергетичні витрати, він хоче мінімізувати кількість ват-годин, які спалюються протягом даного 24-годинного періоду.

Це те саме, що мінімізувати кількість джоулів, що споживаються, просто це інша, більш поширена одиниця виміру.

1Ватт-година дорівнює 3600Дж (3,6 кДж). Одна кіловат-година дорівнює 1000 ват-годин і є найбільш поширеною одиницею, що використовується в галузі електроенергії.

Люмен/Ват
Люмен/ват — це одиниця виміру, що використовується для терміна, що називається світлова ефективність. Світлова ефективність - це величина, яка описує кількість світла (люмен), яку ви отримуєте за певну кількість енергії (ват). За інших рівних умов ви, напевно, захочете максимізувати люмени при мінімальній потужності.

Різним пристроям для роботи потрібна різна кількість енергії. Крім того, різні пристрої випромінюють різну кількість та якість світла для заданої потужності. Інші основні міркування включають:

доступну ціну;
строк служби;
витрати на технічне обслуговування/заміну.