Для всіх виробників помідорів. Дослідження, проведене у 2012 році, наголошує на важливості додаткового проміжного освітлення (освітлення, яке знаходиться прямо серед листя, забезпечуючи світлом нижні затінені ділянки рослин) для вирощування томатів. У цьому дослідженні вчені з Японії вирощували помідори в теплиці (тобто при природному освітленні), але з додаванням проміжного люмінесцентного освітлення. Вони виявили, що застосування цього внутрішнього освітлення навісу, особливо на стадії розвитку плодів томатів, може значно збільшити вагу і вміст цукру в помідорах, що вирощуються.


tomatoes-and-inter-lighting.png
 

Один з основних висновків цього дослідження полягає в тому, що вам не потрібно застосовувати додаткове проміжне освітлення весь час, щоб отримати більші помідори, а лише на стадії 2 стадії розвитку плодів. Оскільки самі рослини не показують жодної різниці в зростанні, це означає, що рослини не «витрачають даремно» додаткову світлову енергію, що росте вегетативно (тобто виробляючи більше листя та стебел), а натомість зосереджують всю свою енергію на вирощуванні самих томатів. .

Для тих, хто не знайомий зі стадіями розвитку плодів, стадія 2 - це проміжна стадія, яка починається з моменту запліднення квіток та початку їх розвитку (зав'язування плодів) доти, доки плоди не досягнуть свого повного розміру перед початком дозрівання (дозрівання). -зелений).

Етапи розвитку плоду

Взаємодія з іншими людьми

1 етап

Антеза ⇒ Фруктовий набір

2 Етап

Фруктовий набір ⇒ Зрілий-зелений

3 Етап

Зрілий-зелений ⇒ Урожай

 
 
« Опилення »: точка , в якій квітка відкрита і функціональна
«фруктово-набір»: точка, у якій квіти були запліднені і тільки почали розробляти свої плоди
«Зрілий-зелений»: точка, в якій плоди досягли свого повного розміру перед початком дозрівання

 

Это не єдине дослідження, яке показало результати такого роду, і кілька інших досліджень демонструють аналогічні закономірності при вирощуванні як томатів, так і огірків (Grimstad, 1987; Hovi et al., 2004; Gunnlaugsson and Adalsteinsson, 2006; Ménard et al. . 2006; Hovi-Pekkanen and Tahvonen, 2008., Trouwborst et al., 2010), тому здається очевидним, що це додаткове проміжне освітлення під час розвитку плодів може дати нам, кімнатним садівникам, ряснішу продукцію.

В даний час додаткове проміжне освітлення є рідкістю в сьогоднішніх аматорських домашніх садах, і важко отримати проміжне освітлення, яке призначене для звичайного споживача, але якщо ви вирощуєте помідори в приміщенні, теплиці або навіть в оранжереї, тоді вас можуть порадити побудувати якийсь пристрій для міжосвітлення для наступного вирощування помідорів, щоб пожинати плоди!