Енергозберігаючі лампочки порівняно недавно з'явилися на ринку, але вже встигли стати популярними. Скорочення споживання енергії та зменшення вуглецевого сліду стали одними з найважливіших проблем сучасності. Одним із найпростіших способів підвищення енергоефективності будинку є встановлення енергозберігаючих лампочок, а не лампочок розжарювання. Але що таке ці енергозберігаючі лампочки та як вони працюють? Чому вони споживають менше енергії?

Енергозберігаючі лампочки - це компактні люмінесцентні лампи, які принципово відрізняються від лампочок розжарювання. Лампочки розжарювання можна придбати з різними виходами потужності - стандартна лампочка споживає або 60 Вт, або 100 Вт енергії, це означає, саме стільки енергії вона використовують за годину. Енергозберігаючі лампочки використовують лише 9 або 11 Вт щогодини, тому економлять значну частину енергії. При цьому лампочки розжарювання і лампочки енергозбереження дають однакову кількість світла.

Недоліком енергозберігаючих лампочок вважається те, що вони набагато дорожчі за лампи розжарювання, але цей недолік компенсується їх набагато більш тривалим терміном служби. Термін служби енергозберігаючої лампи становить понад рік.
Як працюють енергозберігаючі лампочки?
Скляні трубки лампи (колба), заповнені газом, який є парою ртуті. Лампа також містить електронну плату, через яку проходить електрика при включенні світла. Даний процес призводить до того, що пари ртуті виділяють світло в ультрафіолетовому діапазоні, що, у свою чергу, стимулює фосфорне покриття всередині скляних трубок для отримання світла у видимому діапазоні.


Екологічні переваги
Нижче споживання енергії енергозберігаючими лампами означає, що вони не роблять великий внесок у збільшення рівня вуглекислого газу в атмосфері. Кожна низькоенергетична лампочка, яка використовується для заміни традиційної лампи розжарювання, заощаджує приблизно в 2 рази більше власної ваги у викидах вуглекислого газу протягом свого життя.

Утилізація ламп низької енергії
Як і традиційні лампочки розжарювання, енергозберігаючі лампи виготовляються з використанням дуже невеликої кількості ртуті. Це не викликає проблем під час її використання, але таку лампочку необхідно утилізувати дуже обережно. Викидати лампочки в смітник не найкращий варіант, тому що пари ртуті можуть потрапити в навколишнє середовище і значно їй нашкодити. Під час переробки таких лампочок. Усі її складові (ртуть, скло, метал) переробляються та використовуються заново.