Десять років тому світ садового освітлення був іншим. Світлодіоди були новими, екзотичними та неперевіреними, але потенціал був. Жменька світлодіодних компаній, на плечах яких лежав тягар доказування, намагалася розповісти ринку про переваги своїх великих, трохи неефективних фіолетових ламп, які виглядали так, ніби вони прийшли з іншої планети. ( Докладніше, Чому LED Grow Light Purple? )

Ми пройшли довгий шлях. В даний час ринок наповнений світлодіодними компаніями з просунутими, ефективними, але невідмінними світлодіодними рішеннями і сміливими заявами, які тільки спантеличують виробників.

Stiina-initial-Valoya-trials.png

Image 1. Стійна Котиранта, керівник досліджень Валої в одному з ранніх випробувань Валої з широким спектром.

Валоя був одним із піонерів, які приєдналися до гонки у 2009 році та спочатку зосередивши увагу на ринку теплиць. Спочатку ми проводили експерименти з традиційними тепличними культурами, такими як салат, помідори, огірки та горщики. Тоді всі наші експерименти проводилися в тепличних умовах з природним освітленням. Невдовзі ми переїхали до будинку. Керуючи довжинами хвиль за умов відсутності сонячного світла, ми швидко дізналися про силу спектра. Ми зрозуміли, що монохромні червоні та сині світлодіодні чіпи – не єдиний вихід. Як ми себе називаємо «фанатами світлової індустрії», ми почали експериментувати зі спектрами, які ще не були доступні на ринку і ніколи не тестувалися - широкі безперервні спектри. Результати були найкращими у галузі. Ми побудували нашу компанію на тому, що хорошого недостатньо і що висока якість завжди матиме місце на ринку. Індустрія пішла за нею, і на минулорічній виставці GreenTech з більш ніж 50 присутніх світлодіодних компаній більшість представляли світлодіоди широкого спектру.

Перший в історії експеримент із спектром Валойї був проведений у 2009 році, і спектр отримав назву AP1. Наступна версія цього спектра називалася AP2, а наступна за нею AP3 і таке інше. На сьогоднішній день ми розробили та протестували понад 70 спектрів у ході наших заводських випробувань; більшість з них є наші власні, але також і багато інших ліхтарів. Різноманітність протестованих видів зростала в геометричній прогресії і нині включає канабіс, вертикальні сільськогосподарські культури та польові культури, що використовуються у програмах селекції.

З 70 протестованих спектрів ми ретельно відібрали набір із п'яти стандартних, які пропонуємо нашим клієнтам. 5 комерційно доступних спектрів містять велику кількість даних, які ми використовуємо, щоб давати рекомендації нашим клієнтам щодо видів рослин, фаз росту або бажаних результатів у морфології чи хімічному складі. Наприклад, один із наших найпопулярніших стандартних спектрів, AP67, на сьогоднішній день був протестований у 252 експериментах на заводі. Під ним було протестовано 125 видів рослин. Отже, якщо клієнт хоче знати, чи працює спектр, і хоче побачити дані, що підтверджують це, ви можете тримати заклад, що вони у нас є, і ми будемо раді їм поділитися!

Докладніше про спектри Валоя.

Stiina-modern-day-trials.png

2. Стійна Котиранта, менеджер з досліджень Valoya в одному з приміщень нашого партнера з досліджень.

Після 559 заводських випробувань наша пробна база даних стала великою, і ми використовуємо її щодня. Ми витягли з бази даних найбільш актуальну інформацію: скільки і якого світла потрібно рослині, коли потрібна конкретна ознака зростання? Було непросто знайти відповідність між інтенсивністю світла та світловим спектром майже для всіх садівничих видів та фаз росту для різних галузей застосування. На даний момент ми протестували понад 300 видів / різновидів рослин, тому ми дуже рідко отримуємо запити від клієнтів з видами, з якими взагалі немає досвіду.

Основна функція бази даних – це живлення нашої запатентованої технології планування освітлення, яка називається Light Planning Tool. В інструменті планування освітлення користувачі вибирають рослину та її фазу росту або цільову характеристику рослини, і інструмент пропонує спектр світла та інтенсивність світла для конкретного застосування. Наприклад, як ми провели 58 дослідів із салатом-латуком; ми знаємо, що селекціонери салату шукають дещо інше, ніж вертикальні фермери. Для селекціонера інструмент порекомендує спектр AP67, який прискорює швидкий розвиток квітки та гарне наповнення насіння, тоді як виробник вертикальної ферми отримає AP673L як рекомендацію по спектру, оскільки він збільшує швидке накопичення біомаси та затримує цвітіння.

Ми постійно будуємо базу даних з 2009 року разом із багатьма співробітниками, партнерами та клієнтами. Університет Альмерії в Іспанії, наприклад, вивчив, як показники зростання та накопичення нітратів у 14 різних видів та різновидів салату та трав відрізняються під дією AP67 та флуоресцентним світлом. І група з Університету Деглі Студі делла Тусіа, Італія, отримала результати більш ніж 20 різних видів дерев, вирощених з використанням чотирьох стандартних спектрів Valoya. CREA-CI, дослідницький інститут CREA-CI, який підтримує уряд Італії, з 2014 року проводить поточні експерименти з Cannabis sativa у співпраці з Valoya. ( Див. Інтерв'ю з доктором Джанпаоло Грассі, головним науковим співробітником CREA-CI )

Незабаром після того, як ми розпочали нашу подорож, науковці з університетів та дослідницьких інститутів усвідомили цінність наших вогнів та почали проводити з ними власні дослідження. Їхні випробування проводяться незалежно від нас і публікуються у провідних академічних журналах, доступних для всіх. На сьогоднішній день було опубліковано 92 рецензовані статті академічного рівня про світлодіоди Valoya, що робить нас найбільш публікованою світлодіодною компанією в академічних публікаціях.

Valoya завжди був і залишиться лідером у галузі виробництва світлодіодних світильників для вирощування рослин. Нам нескінченно цікаво, як взаємодіють рослини та життя. Виробники, з якими ми працюємо, виробляють продукти, які ми їмо. Дослідники, з якими ми працюємо, знаходять способи зробити виробництво продуктів харчування та ліків більш ефективним для населення світу. Це означає, що наша робота не виконана, і перед нами все ще постає завдання просувати галузь садівництва ще далі.