Щоб зрозуміти переваги світлодіодних світильників, потрібно трохи заглибитись у принцип їхньої роботи. Отже, як влаштовані світлодіодні світильники?

Світлодіод - це напівпровідниковий прилад, що перетворює електричний струм безпосередньо на світлове випромінювання. Інша назва світлодіодів: LED – це абревіатура від англійських слів light emitting diode.

Світлодіод складається з напівпровідникового кристала на підкладці, корпусу з контактними висновками та оптичної системи. Сучасні світильники – це світлодіоди на потужних матрицях. По суті: збирання діодів на одній підкладці. Обов'язковою умовою стабільної роботи вуличних та промислових світлодіодних світильників є наявність радіаторів для відведення тепла.

Плоска поверхня блоку є прозорим пластиковим покриттям, яке дозволяє встановити додаткову оптику для створення необхідної діаграми розсіювання світла. Матриці мають досить товсту мідну або алюмінієву підкладку.

Джерелом живлення для світлодіодних світильників є будь-яке джерело зі стабілізацією струму навантаження, оскільки працювати вони можуть тільки від постійного струму. Якщо сила струму змінюється, це може призвести до зменшення світлового потоку або потемніння люмінофора. Потрібно пам'ятати також, що чим більше струм, тим яскравіший світловий потік, але збільшувати його до нескінченності не можна.

Сучасні вуличні світлодіодні світильники, як і промислові, відрізняються ергономічним дизайном. Власне, це саме та частина конструкції, яка схильна до найсильніших змін. Принцип роботи самого діода залишається постійним. При виробництві світлодіодних світильників виробники намагаються врахувати всі технічні вимоги, одна з найнезручніших - обов'язкова наявність тепловідведення, і йти в ногу з часом у плані дизайну. Дуже часто світильники мають плавні контури, без гострих кутів, які ніби продовжують саме світло — м'яке, але дуже чисте.

Також варто відзначити, що багато виробників зосереджено на випуску дискретних світлодіодних світильників. Головна його відмінність - наявність у кожного світлодіода своєї власної лінзи, що збільшує ризик деформації та втрати при транспортуванні. Тому діоди на потужних матрицях щодо цього безпечніше і вигідніше. Однак їх виробництво набагато складніше технічно, тому ще не таке популярне.