Фото любезно предоставлено Osram

osram_Phytofy_RL.jpg

Фото люб'язно надане Osram

DesignLights Consortium (DLC) випустив фінальну версію своїх «Технічних вимог для світлодіодних садівничого освітлення: Версія 2.0,» оновлення , що продовжуватиме перехід галузі від традиційних даних освітлення і показників для садівничих конкретного освітлення даних і показники , які найкраще. Зміни набудуть чинності 31 березня 2021 р.

Після аналізу коментарів зацікавлених сторін до проекту 1 політики, випущеного в травні, і для того, щоб забезпечити подальший розвиток ринку садового освітлення, що зароджується, DLC визначив, що зміна порога ефективності для Списку кваліфікованих продуктів для садового освітлення (QPL) є в даний час не гарантується . Поточний поріг фотосинтетичної фотонної ефективності (PPE) ≥ 1,90 мкмоль × Дж -1 залишиться постійним з V2.0. DLC розглядатиме цей аспект технічних вимог у майбутніх версіях специфікації.

«Садове освітлення – швидкозростаючий сегмент електричного навантаження для багатьох комунальних підприємств у США та Канаді», – каже виконавчий директор та генеральний директор DLC Крістіна Халфпенні. «У рамках постійної підтримки розвитку цієї галузі, що відображає як останні наукові досягнення, так і ринкові тенденції, нова версія DLC «Технічні вимоги до садівничого освітлення» містить ключові оновлення у тестах, які виробники повинні виконати для включення продуктів до нашого QPL».

QPL садівництва DLC в даний час містить більше 125 продуктів, і їх кількість регулярно переглядається та додається. Дедалі більше електроенергетичних компаній покладається специфікацію садового освітлення DLC і QPL розробки програм енергоефективності для вирощування в контрольованих умовах. Близько дюжини комунальних підприємств тепер вимагають використання продуктів QPL як попередню умову стимулів ЕЕ; багато інших по всій Північній Америці включили технічні вимоги DLC до своїх програм, причому ще не вимагаючи використання продуктів з QPL.

Крім того, два штати, в яких діють правила енергоефективності, що стосуються канабісу, пропонують шлях відповідності, який вимагає використання DLC Horticultural Lighting QPL разом із пороговими ЗІЗ. Щоб допомогти ліцензіатам у цих штатах, DLC Horticultural Lighting QPL пропонує фільтр пошуку, щоб спростити пошук продуктів, що відповідають цим правилам.

Серед оновлень у V2.0 Технічних вимог до садівництва - продовження реалізації вимоги DLC про те, що виробники використовують терміни, що відносяться до садівництва, для опису підтримки потоку в представлених світильниках, а не вимірювання, виражені в люменах (які вимірюють яскравість світла, що сприймається людським очей та нерівномірно підкреслюють деякі частини спектру, важливі для фотосинтезу). Аналогічно, у версії 2.0 оновлено мову для використання абревіатур, прямо згаданих у документі ANSI/ASABE S640 Американського товариства сільськогосподарських та біологічних інженерів: «Кількості та одиниці електромагнітного випромінювання для рослин (фотосинтетичних організмів)».

Після запиту та збору коментарів зацікавлених сторін з випуском V2.0 Draft 1 у травні, DLC також внесе дві зміни, покликані знизити навантаження на тестування та спростити процес розгляду заявки QPL для садівництва. До них відносяться угруповання сімейств, яке дозволяє виробникам проводити обмежене тестування моделей найгіршого випадку в групі сімейств продуктів, що демонструють відповідність вимогам DLC, та приватне маркування, яке дозволяє перераховувати продукти під кількома організаціями та брендами, які ідентичні до оригіналу. Продукція виробників обладнання (OEM) вже вказана у QPL.

Нарешті, з V2.0 DLC представляє дві нові додаткові заходи звітності, призначені для передачі інформації про потік та ефективність в діапазоні електромагнітного випромінювання, часто пов'язаного з ефектами росту та розвитку рослин (280-800 нм). Хоча це не потрібно для кваліфікації DLC, виробники будуть мати можливість повідомити про ці заходи для включення QPL відповідно до вимог V2.0.

Що це означає для вас
DLC – це некомерційна організація, яка розробила мінімальні стандарти продуктивності та енергоефективності для освітлення. У жовтні 2018 року вони розробили стандарти спеціально для садового освітлення, що, за словами Еріка Ранкла з Університету штату Мічиган, має велике значення з огляду на те, що рослини та люди по-різному сприймають світло та реагують на нього. Щоб світлодіодний світильник став кваліфікованим продуктом, він повинен передавати важливу інформацію про освітлення і відповідати мінімальним стандартам продуктивності. Серед найбільш примітних звітних параметрів - енергоефективність світильника (ефективність перетворення електрики на світло, корисна для фотосинтезу), його загальна світловіддач

а, стійкість до умов теплиці та довговічність. Якщо освітлювальний прилад відповідає або перевершує всі стандарти продуктивності, він стає продуктом, який відповідає вимогам DLC.

Чому це важливо?

«По-перше, кваліфікована продукція для садового освітлення вказує на те, що вона щодо енергоефективна (з погляду рослин), довговічна та витримує умови теплиць», – каже Ранкл. «По-друге, дедалі більше комунальних підприємств використовують специфікації DLC у своїх програмах енергоефективності, і кваліфікований продукт зазвичай означає, що пристрій відповідає вимогам. По-третє, властивості освітлення приладу (кількість випромінюваного світла, його спектральне якість тощо. буд.) передаються прозорим і доступним чином. У сукупності це дає виробникам об'єктивну інформацію про технічні характеристики світлодіодних освітлювальних приладів».

За словами Ранкла, зміни відносно незначні, і більшість із них більше впливає на освітлювальну компанію, ніж на садівника.

«Ключовий показник, мінімальна енергетична ефективність, залишається незмінним і становить 1,9 мкмоль/Дж», – каже Ранкл. «Виробники повинні використовувати ще більше термінів, пов'язаних з садівництвом, а продукти повинні бути сертифіковані організацією з безпеки (наприклад, OSHA в США). Також було внесено деякі зміни, щоб зробити тестування менш обтяжливим для компаній, які мають кілька продуктів у сімействі чи групі приладів».

Леора Радецки, старший спеціаліст з освітлення DLC, каже, що специфікація й надалі допомагатиме виробникам знаходити об'єктивну інформацію про нові світлодіодні світильники для вирощування рослин у майбутньому.

«По-перше, ми очікуємо, що до списку сертифікованих продуктів для садівничого освітлення (QPL) буде внесено набагато більше продуктів, тому що переглянута специфікація дозволяє виробникам перераховувати більше продуктів при одночасному скороченні витрат на тестування та застосування, а також тому, що мінімальний поріг ефективності підтримується на рівні 1,9 мкмоль/Дж», – каже Радецький. «Водночас він підвищує строгість перелічених продуктів, наприклад, стандартизуючи використання одного міжнародного сертифікату безпеки та стандартизуючи представлення спектральних та просторових даних в одному файлі, забезпечуючи тим самим використання конкретних показників для садівництва сьогодні. і що виробники можуть зрозуміти, як їх ліхтарі працюватимуть, навіть якщо будуть розроблені нові показники. Крім того, V2.