Університет Арізони та Philips Lighting знайшли лампи для вирощування, які збільшують виробництво салату у космосі.
Університет Арізони та Philips Lighting спільно створили покращене освітлення для вирощування рослин у марсіансько-місячних теплицях.
Світлодіодні лампи без водяного охолодження споживали на 56% менше енергії; більш ніж удвічі виробництво харчової біомаси на кіловат-годину (кВтч) порівняно з попередньою натрієвою системою високого тиску з водяним охолодженням
Результати досліджень для розробки нових інновацій у міському сільському господарстві
Philips Lighting, компанія Royal Philips та світовий лідер у галузі освітлення, у співпраці з Центром сільського господарства з контрольованим середовищем Університету Арізони (CEAC) протестували енергоефективні способи вирощування продуктів харчування, які допоможуть нагодувати астронавтів під час польотів на Місяць, Марс та за його межами. Нещодавнє дослідження, проведене протягом дев'яти тижнів, показало, що заміна натрієвих систем високого тиску з водяним охолодженням (HPS) на енергоефективне світлодіодне освітлення від Philips у прототипі місячної теплиці, що призвело до збільшення кількості високоякісного їстівного салату-латуку при одночасному значному підвищенні. використання ресурсів. Салат, вирощений з використанням світлодіодних модулів Philips, досяг 54 грамів/кВт·год свіжої ваги, їстівного салату, порівняно з салатом, вирощеним у натрієвій системі високого тиску, яка забезпечує лише 24 грами/кВт·год свіжого харчового салату. Це становить 56% економії енергії.

«Місячні теплиці, оснащені світлодіодними модулями Philips, забезпечували світло, необхідне для вирощування такої ж кількості сільськогосподарських культур у приміщенні, що і спеціалізовані натрієві системи з водяним охолодженням, при цьому значно знижуючи кількість споживаної електроенергії», - сказав Джин Джакомеллі, доктор філософії та CEAC . Директор. «Результати цього дослідження мають вирішальне значення в тому, що його можна не тільки застосувати для вирощування продуктів харчування в космосі, а й застосувати до методів ведення сільського господарства в місцях, де не вистачає води та добрих сільськогосподарських угідь прямо тут, на цій планеті».

Університет Арізони та Philips Lighting спільно працювали над покращеним освітленням для вирощування рослин у марсіансько-місячних теплицях. (Philips / LEDinside)
Світлодіодне освітлення Philips GreenPower LED було встановлене та запрограмоване з використанням індивідуального «рецепту освітлення», розробленого фахівцями Philips для оптимізації результатів. Світлові рецепти формулюються з урахуванням багатьох факторів, включаючи спектр світла, інтенсивність, однорідність та відносне положення лампи щодо рослинного покриву. Їх комбінують для розвитку конкретних характеристик рослини, таких як компактність, інтенсивність фарбування та розвиток гілок.

Крім того, світлодіодні модулі, які створюють менш концентровані теплові навантаження, ніж лампи HPS, навіть без водяного охолодження можуть бути розміщені ближче до рослин, що забезпечує рівномірний розподіл світла по теплиці. Це гарантує, що всі рослини отримують однаковий рівень і якість світла, що призводить до кращої, одноріднішої якості рослин і більш передбачуваної врожайності. Світлодіодні системи Philips також охолоджуються незалежно, що означає, що не потрібно додаткових вкладень у розподіл охолоджувальної води.

«Доктор. Джакомеллі та його команда в CEAC були на передньому краї новаторських досліджень, які відкривають нові способи вирощування сільськогосподарських культур у закритих та контрольованих умовах. Результати цього дослідження не лише вплинуть на вирощування сільськогосподарських культур у космосі, а й забезпечать відчутні переваги стійкості для домашнього землеробства на нашій планеті», – прокоментував Блейк Ланґе, менеджер із розвитку бізнесу міського фермерського підрозділу Philips. «Ми знаємо, що традиційним методам ведення сільського господарства стає все важче задовольняти попит на високоякісні продукти місцевого виробництва, особливо в районах із високою щільністю населення та з місцевою нестачею води. Наша робота спрямована на впровадження інновацій у галузі нових сільськогосподарських технологій, які дозволяють вирощувати продовольчі культури у закритих приміщеннях.

«НАСА працює з університетами понад 25 років, щоб дізнатися, як використання світлодіодів може підтримувати зростання рослин у закритих приміщеннях. За цей час ми використовували запатентовану світлодіодну технологію як частину камер для вирощування рослин Astroculture для космічного корабля "Шаттл" та Міжнародної космічної станції (МКС), наземної демонстраційної установки для довкілля НАСА, а також установки НАСА VEGGIE на МКС», - сказав Рей Уїллер , фізіолог рослин НАСА «Приємно бачити, як світлодіодне освітлення для рослин такшвидко поширилося по всьому світу і продовжує розвиватися, як ми бачили нещодавно в рамках проекту «Марс-Лунар» в Університеті Арізони».