Чи були у вашому житті ситуації, коли вам доводилося тривалий час перебувати в приміщенні з недостатнім рівнем світла? Безперечно, такі моменти траплялися в житті кожного з нас. Що ви відчували у своїй?

Тривале перебування в приміщенні з таким освітленням викликало у вас дискомфорт, до кінця дня ви починали відчувати втому в очах, загальну втому і, можливо, навіть ставали більш дратівливими? Чому це відбувалося?

Вплив висвітлення на емоційний та фізичний стан людини.

Вся справа на рівні освітленості. Понад 80% інформації людина отримує через органи зору. Наукові дослідження встановили, що перша реакція організму у відповідь йде з боку центральної нервової системи. Людина на рівні підсвідомості реагує на дискомфорт світлового середовища, що викликає реакцію у відповідь з боку органів зору та вегетативної нервової системи. Низький рівень освітленості призводить до зорового перенапруги, головного болю, втоми, сонливості, зниження працездатності.

Доведено, що мерехтіння світла в газорозрядних лампах негативно впливає на психіку людини, сприяє виникненню нервозності, дратівливості. Недостатнє офісне освітлення, мерехтіння світла, на які ми часто просто не звертаємо увагу, через кілька років можуть призвести до суттєвого зниження гостроти зору.

Якісне офісне освітлення та вироблення серотоніну!

Офісні співробітники проводять на робочому місці в середньому 8-10 годин на добу, а багато керівників ще більше. При цьому основна складова роботи в офісі – візуальне сприйняття інформації. Саме тому правильне офісне освітлення відіграє важливу роль у забезпеченні комфортної робочої атмосфери, впливає на працездатність працівників, їхній настрій.

Роль грамотно спроектованого офісного освітлення підвищується взимку. Особливості російського клімату викликають узимку у значної частини населення перепади настрою, депресію, апатію. Це відбувається через нестачу взимку ультрафіолету, який впливає на вироблення гормону щастя – серотоніну. Недолік цього гормону призводить до мігрені, депресії, знижує емоційну стійкість людини.

Робота в приміщенні зі штучним офісним освітленням, ідентичним природному денному світлу, може суттєво знизити вплив сезонних коливань на настрій та працездатність працівників.

statya34-2.jpg Відповідно до вимог російських нормативних документів (які застаріли та відповідають рівню розвитку світлотехніки 1970-х років), у робочих приміщеннях освітленість має становити в середньому близько 400 люкс.

У Європі норми освітленості офісу значно вищі та становлять близько 700-800 люкс, що, за даними низки досліджень, є кращим для роботи співробітників в офісі.

Використання світлодіодних ламп та офісних світлодіодних світильників дозволяє створити комфортне для очей освітлення, яке за спектром випромінювання відповідатиме природному сонячному світлу. Світлодіодні джерела можуть випромінювати холодне, тепле і нейтральне біле світло. Саме біле світло є найбільш оптимальним та кращим для очей людини. Це приблизно відповідає колірній температурі 4000-4200К в офісних світлодіодних світильниках.

Вплив світла на продуктивність.

Вплив світла на працездатність та самопочуття людей доведено численними науковими дослідженнями та експериментами. Наприклад, внаслідок окремих досліджень було встановлено таке.

Збільшення рівня освітленості у металообробній промисловості (з 300 до 2000 люкс) підвищило якість виконаної роботи на 16% та скоротило кількість бракованих виробів на 29%.
Поліпшення освітлення місць бракування сталевих листів, покритих кольоровим металом, на низці заводів підвищило продуктивність праці на 4-9%, знизило шлюб на 30%, а покращення освітлення місць контролю цільнотягнутих сталевих труб дозволило відмовитися від повторного бракування.
При збільшенні продуктивності праці на 8% за рахунок поліпшення рівня освітленості кількість нещасних випадків на робочому місці скоротилася на 52%.
Учні та студенти, котрі займаються у навчальних аудиторіях із великою кількістю загального висвітлення, тобто. з більш освітленими стінами та стелею, краще вчаться і менше втомлюються.
Поліпшення рівня освітлення та грамотне проектування офісного освітлення сприяє підвищенню продуктивності праці до 30%.
Таким чином, результат очевидний – при якісному офісному освітленні співробітники працюють ефективніше, вирішують поставлені завдання швидше та з меншою кількістю помилок, загальне самопочуття співробітників підвищується та знижується кількість нещасних випадків на робочих місцях.

Енергоефективне офісне освітлення.

У поточних умовах економічної нестабільності російської економіки кожен власник бізнесу зацікавлений в економії витрат на утримання офісу. У бізнес-центрах приблизно 40% усієї електроенергії витрачається на освітлення, що робить актуальним застосування енергоефективних світлових рішень.

Як у 2,5-3 рази скоротить щомісячні витрати на освітлення офісу?
Почніть використовувати офісні світлодіодні світильники.
Ваші вигоди від використання світлодіодного офісного освітлення:

1. Зниження енергоспоживання – до 10 разів.
Додатковий "бонус" - економія витрат на експлуатацію електроустаткування. Зниження енергоспоживання зменшує навантаження електричні мережі і перешкоджає виникненню коротких замикань, тобто. зберігає електропроводку. Використання світлодіодних ламп у старих будинках дозволить використовувати алюмінієву електропроводку без її заміни на сучасну.


2. Зниження витрат на оплату електроенергії – у 2-3 рази.

3. Зменшення експлуатаційних витрат на заміну ламп у середньому в 2,5 рази. За рахунок тривалого терміну служби світлодіодів (до 50 000 годин), потреба в періодичній заміні джерела світла відсутня. Для порівняння – термін служби енергозберігаючої люмінесцентної лампи, залежно від моделі та виробника, становить 6 000 – 12 000 годин.

4. Відсутність витрат на утилізацію – світлодіодні лампи та офісні світлодіодні світильники не містять ртуть та свинець, екологічно безпечні. Згідно з чинним законодавством, тимчасово зберігати відпрацьовані ртутні лампи можна лише у спеціальних металевих контейнерах (вартість контейнера на 20 ламп – від 3,5 тис. руб.), які після наповнення необхідно закрити та помістити в окреме приміщення. Зберігати відпрацьовані лампи можна не більше шести місяців, після чого їх потрібно вивезти на утилізацію. Для цього необхідно звернутися до спеціалізованої компанії, що надає послуги з транспортування та утилізації відпрацьованих люмінесцентних ламп. Середня ціна утилізації однієї відпрацьованої енергозберігаючої люмінесцентної лампи без урахування транспортних витрат становить 15-25 рублів. Вартість транспортних витрат у середньому м. Москві – від 2 000 крб. за 1 рейс.

5. Скорочення витрат на кондиціювання приміщень – світлодіодні лампи та офісні світлодіодні світильники мають низьке тепловиділення і не нагріваються. Наприклад, 100Вт-ні лампи розжарювання розжарюються до 168,5º, енергозберігаючі лампи розжарюються до 81,7º, а світлодіодні лампи до 30,5º. Низьке тепловиділення світлодіодних ламп дозволяє додатково заощаджувати електроенергію за рахунок зменшення тривалості роботи кондиціонерів.

6. Підвищення рівня електро- та пожежної безпеки - світлодіодні лампи та світильники не нагріваються, стійкі до перепадів напруги при незмінній яскравості свічення.

7. Збільшення ступеня освітленості в офісі – показник використання світлового потоку у світлодіодів – 100%, у стандартних світильників – 60-75%.

8. Підвищення працездатності та продуктивності праці співробітників до 30% за рахунок покращення якості освітлення

statya34-3.jpg
Для офісних світлодіодних світильників характерні:
висока кольоропередача (індекс кольоропередачі світлодіодів у 2 рази вищий за індекс кольоропередачі ртутних ламп та в 3 рази - натрієвих ламп);
відсутність мерехтіння (стробоскопічного ефекту), пульсації сприяє створенню комфортних умов освітленості для працівників.
Крім того, світлодіоди не мають негативного впливу на здоров'я людини через відсутність інфрачервоного, ультрафіолетового та теплового випромінювання.

За допомогою грамотно спроектованого офісного освітлення можна наголосити на статусності компанії, сформувати новий або посилити існуючий імідж. Світлодіодне освітлення допоможе грамотно висвітлити фасад вашої будівлі, зробить його незабутнім. Якісне та стильне освітлення приймальні та переговорних свідчить про високий імідж вашої компанії, підвищить довіру клієнтів.

Застосування світлодіодного освітлення на етапі проектування будівель дозволяє підключити та споживати меншу електричну потужність, що у більшості проектів дозволяє на 100% окупити інвестиції у світлодіодне освітлення ще на етапі будівництва! Це особливо актуально для девелоперів, оскільки підключення до енергетичних систем та отримання 1 кВт додаткової електричної потужності – задоволення не з дешевих, особливо в Москві та Московській області, а також у великих містах РФ. Керівна компанія за рахунок використання світлодіодного освітлення зможе значно знизити свої витрати на експлуатацію будівлі.

Використання світлодіодного обладнання підвищує енергоефективність будівель, що робить їх привабливішими для орендарів. Крім того, як показує практика, енергоефективну офісну будівлю можна продати за вищою ціною (до 15% вище) порівняно із звичайними будинками. Це підтверджує доцільність інвестування коштів у світлодіодне офісне освітлення.

Наш досвід реалізації проектів із заміни стандартного офісного освітлення на світлодіодне показав, що окупність таких проектів становить від 1 до 3-х років.

Скоротіть витрати на освітлення офісу вдвічі, створіть комфортні умови для роботи співробітників, в яких вони зможуть максимально розкрити свій творчий потенціал.

Почніть використовувати світлодіодне освітлення у своєм офісі прямо зараз!