У Японії вже є близько 200 фабрик з виробництва салату, які використовують штучне освітлення, і очікується, що до 2025 року це число подвоїться. Однак на сьогоднішній день фабрики з вирощування рослин не змогли вирощувати світлолюбні виноградні культури, такі як помідори, при штучному висвітленні у приміщенні.

Світовий лідер у галузі технологій інтелектуального освітлення для теплиць та контрольованих середовищ росту рослин налагодила співпрацю з Інститутом стійких агроекосистемних послуг (ISAS) при Токійському університеті. У спробі переосмислити та розкрити потенціал вирощування томатів у домашніх умовах це спільний дослідницький проект із Університетським інститутом стійких агроекосистемних послуг (ISAS) у співпраці з доцентом Ватару Яморі з Групи сільськогосподарської біології та біогеохімії та Геліоспектру Японія.

На відміну від того, що відбувається в США, середній вік японських фермерів збільшується, а з міграцією молодих поколінь до міст традиційне сільське господарство стикається з кризою. Це змушує країну шукати нові засоби виробництва продуктів харчування. Заводи з виробництва рослин розширюються задоволення споживчого попиту продукти харчування, переважно під час вирощування овочів як із сонячному, і при штучному висвітленні, і це галузь зростає. У Японії вже є близько 200 фабрик з виробництва салату, які використовують штучне освітлення, і очікується, що до 2025 року це число подвоїться. Однак на сьогоднішній день фабрики з вирощування рослин не змогли вирощувати світлолюбні виноградні культури, такі як помідори, при штучному висвітленні у приміщенні.

Працюючи разом, Heliospectra та ISAS прагнуть створити бізнес-модель для заводів Японії та організацій з виробництва рослин зі штучним освітленням (PFAL) для вирощування томатів у приміщенні. У лабораторії університету професор та його студенти використовуватимуть лінійний прилад Heliospectra MITRA. MITRA, розроблена виробниками для гроверів, ідеально підходить для високосвітлових культур з високою світловіддачею та електричною ефективністю до 2,8 мкмоль/Дж.

«Ми дуже раді брати участь у цьому дослідженні разом із доктором Яморі та ISAS у Токійському університеті. Протягом багатьох років компанія Heliospectra проводила дослідження впливу світла на помідори у приміщеннях з відмінними результатами», – каже Ясухіро Сузукі, генеральний директор Heliospectra Japan. «Тепер ми з нетерпінням чекаємо на подальше розширення наших знань та розробки більш ефективного вирощування томатів у закритих приміщеннях для комерційного використання. Ми з нетерпінням чекаємо на можливість співпрацювати з університетом та поділитися зі світом нашими знаннями про вирощування томатів у приміщенні».

Співпраця дає можливість вирощувати здорові та поживні виноградні культури у закритих приміщеннях у глобальному масштабі, і це стратегічно важлива установка для Heliospectra Japan, оскільки вона зміцнює свою присутність на місцевому ринку.