Світлодіодні лампи, які масово купуються і встановлюються німцями завдяки високій економічності в експлуатації, повинні використовуватися таким чином, щоб не нашкодити своєму здоров'ю. Кожна з цих ламп має свої особливості, а тому, перш ніж вкручувати ту чи іншу лампу в патрон, слід запам'ятати прості правила їх установки. Бажано враховувати не тільки економічність і простоту експлуатації, але і різний тип світіння і яскравості, пише WDR.

Вибір правильних варіантів світіння

Як правило, при виборі лампи користувач звертає увагу на інтенсивність світла або його еквівалент у вигляді показників в кельвінах. Показник менше 2700 К небажано використовувати для житлових приміщень. Лампа яскравістю 4000 К і вище має ідеальне світіння при прохолодному, близькому до білого денному світлі. Але лампа 3000К підійде і для звичайного будинку.

Якщо є можливість вибрати лампи з різними секторами світіння, бажано комбінувати лампи однакової потужності з різними переважаючими секторами - жовтим, білим і синім. Для ока ця різниця практично непомітна, але сприймається як незручне, холодне освітлення, що викликає роздратування.

Деякі види світлодіодних ламп можуть змінювати спектр, регулюючи інтенсивність. Фахівці радять використовувати це властивість ламп, створюючи так званий адаптований денне світло. Вранці і вдень бажано використовувати установку з передачею переважно синього спектра. А ввечері і вночі - більш біле і тепле світло (3 тис. К).

Денне світло не підлягає заміні

Іноді в рекламі сказано, що лампа замінить денне світло для кімнати. Насправді це не дуже правдива інформація, або в самому повідомленні є непомітний нюанс. Фахівці стверджують, що лампи будь-якого виробництва, створені за будь-якою доступною людині зараз технологією, частково схожі по спектру випромінювання на сонячне світло. Але жодна лампа не створює ідеального поєднання всіх кольорів спектра. Тому для повноцінного сну і гарного самопочуття протягом дня необхідно присвятити хоча б кілька годин спілкуванню з природою і приймати природне денне світло у вигляді сонячних ванн для обличчя і рук. Широкі прозорі вікна житла є обов'язковою умовою нормального життя людини.

Всі лампи мають високий індекс передачі кольору

Фахівці перевірили лампи різних виробників, які пропонуються німецьким покупцям. Всі вони мають необхідний індекс передачі кольору. В ідеалі вона повинна бути 100. Саме це і має яскраве денне світло. У більшості випадків вона становила від 82 до 85 балів. Якщо CRI (індекс передачі кольору) менше 80, не варто купувати і використовувати таку лампу для приміщень, де живе людина. Преміум-клас таких ламп дає індекс CRI 90 і вище.