Донедавна освітлювальне обладнання з урахуванням світлодіодів вважалося інновацією. Але вже сьогодні світові та вітчизняні виробники світлотехнічного обладнання пропонують широкий асортимент світлодіодних світильників різного призначення.

В Україні світлодіодне освітлення почало набувати популярності з 2009 року, після прийняття ФЗ 261 «Про енергозбереження», за яким енергозбереження та впровадження сучасних енергоефективних технологій стає одним із пріоритетних напрямків у найрізноманітніших галузях економіки нашої країни. На той момент частка світлодіодних технологій була на позначці 5%, а до 2017 року їх обсяг наблизився до 20%. Причому сьогодні світлодіодні світильники використовуються у всіх сферах — від вулиць та промислових підприємств до адміністративних та торгово-офісних та житлових приміщень.

Динаміка останніх років демонструє трансформацію структури ринку, що почалася, на користь енергозберігаючих технологій. При цьому 2015-2017 роки найшвидше зростають. Так на 2014 рік, за властивими ринками темпами зростання, світлодіоди серед усіх освітлювальних технологій поступалися лише компактним люмінесцентним лампам, а до кінця 2017 року вже впевнено вирвалися вперед!

Збереження такої динаміки очікується і надалі. Сьогодні цілком очевидно, що світлодіоди з урахуванням своїх технологічних переваг збільшують позиції на ринку. На перший план виходять такі фактори, як:

динаміка зниження вартості світлодіодів;
темпи підвищення світловіддачі;
висока інвестиційна активність на ринку світлодіодного обладнання;
позитивний стан та динаміка російського ринку світлотехніки в цілому, а також показники розвитку цільових ринків для світлодіодів (вуличне освітлення, ЖКГ, офісне освітлення, промислове освітлення, освітлення житлових масивів та інше).
Варто зазначити, що сегмент світлодіодного освітлення характеризується мінімальною кількістю проблем. Якщо класичні лампи (за винятком ламп розжарювання) переживають падіння продажів, то світлодіодні освітлювальні прилади мають підвищений попит. Тобто в кризовій ситуації споживачі поставили у пріоритет низькі ціни (у разі лампи розжарювання) та енергоефективність (у випадку зі світлодіодними світильниками).