LED проти металогазових ламп, хто виграв, а хто програв у цій битві світильників? Давайте розумітися! Проте, спочатку, ми розберемо, що таке металлогалогенные лампи.

Металогалогенні лампи
Що таке металогалогенне світло?
Галогеніди металів - це сполуки, що утворюються при об'єднанні елементів металу та галогену. До них відносяться такі сполуки, як:

хлорид натрію (сіль);
гексафторид урану (паливо, що використовується у ядерних енергетичних реакторах).
Металогалогенні лампи виробляють світло, пропускаючи електричний струм через комбінацію ртутного та металогалогенного газу. Тобто вони створюють світло практично так само, як і інші газорозрядні лампи (наприклад, люмінесцентні, що створюють світло за допомогою парів ртуті) — основна відмінність полягає у складі газу.

Введення парів галогенідів металів зазвичай покращує як ефективність, і якість світла.

Користь від металогазових ламп
По-перше, металогалогенні лампи в 3-5 разів ефективніше ламп розжарювання і дають набагато якісніше світло. По-друге, у багатьох випадках і в залежності від конкретної суміші галогенідів металів вони мають дуже високу температуру кольору (до 5500К). Це означає, що металогалогенні лампи можуть бути використані для освітлення спортивних споруд чи промислових об'єктів.

Безумовно, найкраща річ, яку дають нам галогеніди металів, — це високоякісне випромінюване ними світло.

LED проти металогалогенні лампи — в чому різниця між металогалогенні і світлодіодні світильники?
Ці дві технології – це два зовсім різні методи отримання світла. Металогалогенні лампи містять метали, які випаровуються в інертний газ усередині скляного корпусу, тоді як світлодіоди є напівпровідниковою технологією. Обидві технології виробляють світло дуже високої якості. Світлодіоди, як правило, служать довше і є більш енергоефективною та менш дорогою технологією. Металологенні лампи мають тривалий період прогріву і більш короткий термін служби, але виробляють дуже якісне світло і є одним із найефективніших джерел світла.

Чому світлодіоди вибивають із бізнесу металогалогенні лампи?
Деякі металогалогенні лампи мають тривалі періоди прогріву (15-20 хвилин) при першому включенні світла або у разі вимкнення джерела живлення. Крім того, існує невелика небезпека вибуху металогазової лампи.

Так, це рідкісне явище і існують профілактичні заходи, які знижують ризик їх вибуху, проте ймовірність отримання травми або пошкодження внаслідок вибуху такої лампи все ж таки існує.

Крім того, металогалогенні лампи є неефективними споживачами енергії. На додаток до цього вони повинні працювати протягом більш тривалого періоду через вимогу прогріву. Все це переводиться у вартість як вищий рахунок за комунальні послуги.

Хоча вони коштують приблизно стільки ж, скільки світлодіоди, металогалогенні лампи з часом, через свою неефективність обходитимуться вам все дорожче і дорожче. У великомасштабному будинку (такому як склад, хокейна ковзанка чи стадіон) ця неефективність дійсно сильно помітно і суттєво б'є по вашому гаманцю!