УСКИ це універсальне синьо-червоне випромінювання. Технологія УСКИ полягає у певному складі люмінофора, який нанесений на синій кристал, що випромінює 440нм або 455нм. Сама по собі технологія перетворення спектра та його розширення за допомогою люмінофора не нова. На цьому принципі виготовлені всі світлодіоди білого свічення та деякі інші.

             У повноспектральних світлодіодах УСКИ, світло, що випромінюється синім кристалом, потрапляючи в люмінофор, поглинається ним і в процесі складних фотохімічних реакцій з енергетичними втратами перетворюється на світло з іншим, ширшим спектром. Усі «магія» полягає лише в особливому складі люмінофора УСКИ. Спектр повноспектральних світлодіодів непогано збалансований з погляду синій/червоний. Повноспектральні світлодіоди для рослин іноді називають світлодіодами широкого спектру.

Світлодіоди повного спектру для рослин
             Світлодіоди повного спектру добре підходять для додаткового освітлення рослин із повним циклом росту до цвітіння або плодоношення. Відмінно підходять для освітлення квітів у зимовий час. Фітолампа для квітів на світлодіодах повного спектру буде дуже ефективна в зимовий період часу, коли природного сонячного світла зовсім мало і рослини починають тягнутися або хворіти.

             Існують так світлодіодні матриці для рослин із люмінофором УСКИ. Деякі потужні світлодіодні матриці доповнені кристалами 380нм, які доповнюють спектр і покращують розвиток рослин.

             Повноспектральні світлодіоди низької якості відрізняються поганою світловіддачею, швидко деградуючим кристалом і в деяких пік випромінювання в червоній зоні зміщений ближче до 630нм. Потрібно пам'ятати, що абсолютно у всіх якісних світлодіодів УСКИ пік у червоному 640нм, далі спад. Спектр все одно є дуже ефективним та добре поглинається рослинами. Не варто шукати повноспектральний світлодіод з піком випромінювання 660нм, таких немає у природі. І швидше за все Вас обманюють намальованою спектрограмою. Винятком є гібридні світлодіоди із додатково встановленим кристалом 660нм. Але це вже не світлодіоди УСКИ. Бувають світлодіоди УСКИ із розширеним спектром. Як правило, це світлодіодні матриці, у яких частина кристалів залита люмінофором, що випромінює в діапазоні 3000-3500К. Це дуже гарне рішення для закритих просторів.

             На світлодіодах широкого спектру інколи виготовляють лампи для гроубоксів. Проте вже перевірено, що для закритого простору тільки світлодіодів УСКИ недостатньо. Рослини, хоч і погано поглинають, але потребують зеленого спектру теж. Найбільш перспективними лампами для гроубоксів і закритих просторів на сьогодні є лампи на дуже продуктивних білих світлодіодах теплого свічення з додаванням червоних світлодіодів 660нм. До таких світлодіодів можна віднести деякі моделі світлодіодів Bridgelux та світлодіодні матриці Cree CXB3590 та ін. У нас можна купити світлодіодні фітолампи на подібних світлодіодах.

             Нижче наведено спектр якісного світлодіода УСКИ із синім кристалом виробництва Bridgelux (USA).