Індекс кольороопер Індекс кольоропередачі світлодіодних лампопередачі світлодіодних ламп – що це таке? Цікаве питання, яке ми сьогодні й обговоримо. Коли світить сонце, ми сприймаємо це як даність як щось природне і просте. Однак звичне нам сонячне світло - це складна комбінація різних кольорів і довжин хвиль, які у сукупності створюють біле світло.

Коли це світло падає на будь-яку поверхню (трава, лава, будинок), ця поверхня поглине всі хвилі, крім тих, що відповідають кольору, сприймаємо їх поверхні. Після цього довжини хвиль відбиваються до нас назад, і ми бачимо відповідним чином.

Пам'ятайте: білі об'єкти відображають більшу частину природного світла і тому здаються білими, тоді як чорні об'єкти поглинають більшу частину цього світла і здаються чорними.

Індекс кольору світла впливає на те, як ми бачимо предмети.

У цьому полягає величезна різниця між природним джерелом світлом (сонце) і штучним. Штучне джерело світла не містить у собі всі видимі довжини хвиль, а тому або не зможе точно відтворити кольори певних об'єктів, або відтворить, але не так добре, як при сонячному світлі.

Ви самі можете переконатись у цьому. Подивіться на свою кімнату в сонячний день, коли вона буде залита сонячним світлом. Ви бачите все чітко, яскраво та максимально ясно. Якщо ж ви подивіться на цю кімнату, але ввечері, то побачите, що кольори стали не такими яскравими і відображаються не так чітко.

Індекс кольору світлодіодних ламп
Індекс перенесення кольорів (англ. colour rendering index, CRI) світлодіодної лампочки, набагато вище, ніж CRI лампочки розжарювання або флуоресцентного джерела освітлення. Обумовлено це тим, що світлодіодні лампи:

по-перше, універсальні;
По-друге, їх можна налаштовувати так, щоб створювати певні довжини хвиль світла, які об'єднують кілька (або всі) компоненти видимого світла візуалізації точного кольору предметів.
Рейтинги CRI для штучних джерел світла вимірюються за шкалою від 0 до 100. Верхня межа цієї шкали відповідає всьому видимому спектру довжин хвиль природного сонячного світла. Таким чином, якщо ви вибираєте світлодіодні лампи для комерційного або житлового застосування, лампи з рейтингом CRI, близьким до 100, передаватимуть кольори точніше і яскравіше.

Більшість сучасних світлодіодних ламп та світильників випромінюють біле світло з рейтингом CRI від 80 до 90.

Індекс кольору та колірна температура
Проте рейтинги CRI двох різних джерел штучного світла не можна порівнювати без посилання відповідні колірні температури цих джерел. Колірна температура джерела світла позначає яким воно є холодним або теплим.

Світло з переважанням синіх довжин хвиль може здаватися різкішим і холоднішим, тоді як джерела світла з великою кількістю жовтих і помаранчевих довжин хвиль здаватимуться теплішими і привабливішими.

Колірна температура вимірюється за шкалою, позначеною в градусах Кельвіна. Світло з рейтингом CRI 90 і нижчою температурою Кельвіна від 3000K до 4000K буде теплішим, ніж джерело світла з таким самим рейтингом CRI, але з більш жорсткою колірною температурою 5500K.

Світлодіодна технологія освітлення дає нам можливість комбінувати індекс кольору та колірну температуру, тим самим створюючи унікальні проекти для освітлення приміщень.