Найбільш важливе для рослин випромінювання лежить у ділянках 400-450 Нм (сині відтінки) та 650-700 Нм (червоні).
    Більшість світлодіодів у ці діапазони не укладаються, і їхнє світло ніяк не впливає на розвиток рослини. У LED світлодіодних фітосвітильниках встановлені світлодіоди XLAMP XP-E2. Спектр світіння цих світлодіодів максимально близький до необхідних 400-450 Нм та 650-700.
Світлодіодні фітосвітильники можна встановлювати безпосередньо над рослинами, не боячись їх обпекти – світлодіодні освітлювальні прилади практично не нагріваються. Оптимальна відстань від верхівки рослини до світильника – від 30 до 80 см (залежно від культури). Для розсади рекомендована відстань до листя – 30 см., мінімальна відстань – 15 см. Рекомендований час досвітлення для розсади не менше 12 годин. Не забувайте залишати розсаду на 7-8 годин у темряві для забезпечення темнової фази фотосинтезу.
   Для квітучих світлолюбних рослин рекомендована відстань до листя не менше 30см, для тіньолюбних рослин збільшуйте відстань до листя до 60см. Час підсвічування квітучих рослин слід визначити згідно з рекомендаціями до культури, що підсвічується, в період цвітіння темнова фаза надає особливо важливий вплив.
   Кріпити світлодіодні фітосвітильники можна на підвіс, на поворотних кронштейнах або накладним способом безпосередньо до поверхні.
   Щоб уникнути самостійного включення-вимкнення, фітосвітильник можна підключити через реле часу, тобто добову розетку-таймер.