Пол Шайдт розпочав свою кар'єру в Cree у 2005 році, працюючи над розробкою їхніх освітлювальних додатків. За цей час він побачив зростання застосування освітлення в садівництві. Світлодіодний професіонал поговорив з Полом Шайдтом про освітлення для садівництва і про те, що, на його думку, стоїть за цією недавньою тенденцією. Він також ділиться своїми поглядами на те, що, на його думку, очікує майбутнє як для освітлення Cree, так і для садівництва.


LedUkraine.com

Вся світлодіодна індустрія все більше фокусується на освітленні для садівництва.

Світлодіодний професіонал : Коли ми нещодавно зустрілися у Філадельфії в LFI, ви пробудили нашу уяву, коли ми говорили про садове освітлення. Коли Крі перейшла в цю сферу застосування освітлення і як ви зацікавилися цим?

Пол Шайдт: Я працюю з Cree 12 років, і більшу частину цього часу я був зосереджений на освітлювальних приладах. Cree є світовим лідером у галузі загального освітлення, але ми спостерігаємо з нашої існуючої клієнтської бази, особливо в Сполучених Штатах, зростаючий інтерес до наших програм освітлення для садівництва. Здебільшого це сталося за останні два роки. Наші клієнти, які використовували садове освітлення, почали рости у розмірах свого виробництва. Через те, що наші клієнти мали дуже маленькі рахунки з нішевими гравцями, вони перейшли до набагато більших контрактів у міру того, як їх впровадження зростало.

З цього моменту індустрія загалом почала звертати увагу до додаток. Процес пройшов, вибачте за каламбур, дуже органічно. Ми бачили, як наші клієнти зосередилися на додатку, а кількість наших клієнтів зростала. Завдяки цьому ми почали дізнаватися більше про програму; Саме про те, які типи світлодіодів шукають люди та в якому напрямку рухається ринок.

LED professional: Дивно, як починаються ці трендові цикли; Чи можете ви сказати нам, що змінилося, щоб відбулося це зрушення у висвітленні садівництва? А чому саме зараз?

Пол Шайдт: Фактори, які сприяють цьому, залежать від того, де ви знаходитесь. З точки зору США, особливо в Каліфорнії, багато водіїв прибули через легалізацію медичної марихуани. Принаймні послаблення обмежень утворюється досить більшість фармацевтичних підприємств, вивчають якості марихуани.

Однак у більш широкому значенні в Європі і, меншою мірою, у США існує рух, зосереджений на вирощуванні сільськогосподарських культур у закритих приміщеннях та створенні величезних приміщень для вирощування сільськогосподарських культур. Безумовно, існує тенденція до того, щоб намагатися вирощувати більше сільськогосподарських культур та певних видів продуктів харчування у приміщенні з ряду причин, таких як боротьба зі шкідниками та боротьба з довкіллям для підвищення врожайності.

Сільське господарство - це додаток, який дуже відрізняється від загального освітлення, оскільки в сільському господарстві ви маєте справу з урожайністю та вимірними, об'єктивними величинами. Кінцеві користувачі, фермери, наражаються на набагато більший ризик, ніж спільноти, що займаються загальним освітленням. Вони хочуть бачити результати та дані, перш ніж вкладати кошти, та самі проводять пробні випробування. Це буде тривалий процес ухвалення. Це буде схоже на те, як муніципалітети впроваджують світлодіодні вуличні ліхтарі.

Професійні світлодіоди: почалися зусилля зі стандартизації садівницьких процесів, пов'язаних з інсталяцією, а також створення світильників. Чи знаєте ви, як далеко просунувся цей процес, і чи було виміряно і чи вказано те, що потрібно заводам для використання виробниками?

Пол Шайдт: Це велике питання. Що я можу сказати, так це те, що виробники освітлення хочуть інвестувати та утримувати саме цю інтелектуальну власність. Саме тому про це не так багато публічної інформації. Це основні питання, куди наші клієнти хочуть відповідати за своїх клієнтів. Cree, як постачальник цих компаній, не інвестує у дослідження такого типу.

LED professional: Наскільки важливим є сектор садового освітлення з точки зору частки ринку в цілому і по відношенню до Cree?

Пол Шайдт: З точки зору Крі, це все ще відносно невелика програма в порівнянні з іншими речами, такими як внутрішнє та вуличне освітлення, але все ще є великий потенціал, оскільки ми тільки починаємо. Світлодіодні світильники, які будуть випущені цього року, будуть продуктами, які мають чітку ціннісну пропозицію з погляду їхньої рентабельності та окупності порівняно з існуючими технологіями. За допомогою кривих прийняття ви шукайте точку, в якій речі перетворюються з чогось дуже маленького на те, де вони стають мейнстримом, а в садівницькому освітленні ми, здається, наближаємося до цієї точки. Це все ще нішева технологія, але з тими змінами, які ми спостерігаємо, і в міру того, як все більше людей вкладають кошти, настане масове впровадження.

LED professional: Які реальні переваги використання світлодіодів у цих додатках? Не могли б ви розповісти нам про фактори поліпшення врожаю і, можливо, трохи про продукти та процес установки?

Пол Шайдт: Зі світлодіодами ми знаходимося на такому етапі, коли ефективність джерел світла не стягується. Їх можна не використовувати у світильниках; просто необроблений світлодіод у порівнянні з необробленою лампочкою натрієвої лампи високого тиску або люмінесцентної лампи наздогнали і змогли забезпечити

ть таку ж ефективність для освітлення рослин.

Очевидно, що протягом деякого часу світлодіоди мали явні переваги в інших освітлювальних приладах, але я думаю, що це одна з причин, чому світлодіоди, що використовуються в цьому додатку, зайняли багато часу. Джерела світла, які використовуються зараз, досить ефективні, і знадобилося багато часу, щоб дістатися до точки, в якій світлодіоди можуть дати перевагу в ефективності.

Прямо зараз, коли ви поміщаєте їх у світильники, значна економія енергії, яку ви бачите, особливо в порівнянні з натрієвими лампами високого тиску, дійсно відбувається через можливість спрямовувати світло туди, куди воно має йти.

Тож це не схоже на традиційні освітлювальні прилади, в яких можна заощадити в п'ять разів більше енергії. Ми знаходимося на етапі, коли ви можете заощадити 20-30% енергії залежно від сфери застосування. Це, очевидно, привабливо, тому що ми знаходимося в точці, де світлодіоди мають перевагу в тому, що вони йдуть один до одного в порівнянні з існуючим джерелом світла.

Друга важлива перевага світлодіодів - це спектральний контроль, який вони пропонують, зокрема, з часом, щоб налаштувати спектральний склад для виконання дуже специфічних функцій: вплив на форму рослини, вплив на смак їстівних рослин та можливість контролювати хвороби. Усі ці функції обговорювалися у травні на конференції з освітлення садівництва.

Ми на початку з'ясування того, який саме потенціал існує. Для реалізації таких функцій потрібні світлодіодні джерела освітлення, тому що немає іншої технології, яка б це могла зробити.

LED professional: з точки зору ефективності щодо коефіцієнта розподілу, наскільки важливі ці розміри або форм-фактор світильника при створенні виробництва та установки, особливо щодо тепла, оскільки ми чуємо, що тепло є проблемою у садівництві?

Пол Шайдт: Спека багато в чому залежить від того, де ви знаходитесь, яка зараз пора року і що ви намагаєтеся вирощувати. Це схоже на дебати, які відбувалися зі світлодіодами та світлофорами. Якщо ви знаходитесь в жаркому кліматі, вам, ймовірно, не потрібна спека, але потім, якщо ви їдете кудись із сильним холодом і снігом, тепло може бути корисним у додатку світлофора, щоб допомогти розтопити сніг і лід та покращити видимість.

Тепло дуже залежить від того, де ви знаходитесь, в яку пору року і що ви намагаєтесь вирощувати. Рослина любить спеку чи не любить спеку? Чинник тепла все ще обговорюється, я не думаю, що є чітка відповідь. Світлодіоди такі, які вони є; вони можуть виділяти менше тепла, що може бути добре для деяких рослин.

Щодо форм-фактора світильника, це необхідно враховувати при додатковому освітленні. Під цим я маю на увазі додавання додаткового світла до навколишнього середовища, наприклад, до теплиці, яка переважно використовує сонячне світло, тоді форм-фактор є проблемою. Ви не хочете, щоб рослини були надто затінені. Однак є й інші середовища, де штучне світло є основним джерелом світла, і в цих випадках форм-фактор не є великою проблемою.

LedUkraine - интернет магазин

Останнє покоління світлодіодів XP-G3 Royal Blue – це особливо ефективний продукт, оптимізований для садівництва.

LED professional: Що стосується інших функцій, які можуть бути вбудовані в самі рослини, таких як форма і смак, де зараз проводяться дослідження? Як ці знання вплинуть на майбутні компоненти і чи потрібні вам нові компоненти для виконання всіх нових функцій, які вимагаються від заводів?

Пол Шайдт: Поки рано говорити. Представники промисловості згодні з тим, що дослідження мають проводитися академічними установами. Усі чекають, що університети у всьому світі проведуть фундаментальні дослідження. Я знаю, що багато з них були задіяні та отримали фінансування, щоб взяти на себе ці завдання та спробувати з'ясувати, який ідеальний рецепт освітлення чи умови вирощування для певних рослин.

Багато цих досліджень все ще дуже фундаментальні і знаходяться на початковій стадії. Ми знаходимося на початку спроби зрозуміти це, і тому зараз важко сказати, що з певними довжинами хвиль може статися щось дуже корисне. До цих пір, з того, що я бачив, не було великої кількості людей, які б просили різні типи довжин хвиль з тих, що в даний час доступні в світлодіодній індустрії. Однак це може змінитися в залежності від дослідження.

LED professional: Чи є певні спектральні діапазони, які на даний момент мають найбільший вплив, чи ще рано говорити?

Пол Шайдт: Знову ж таки, це залежить від функції. На недавніх конференціях я дізнався про дві конкретні культури. Один був спеціально присвячений виробництву салату та виробникам, які намагаються просувати хімічну речовину, яка перетворює листя із зеленого на червоний. Вони роблять це тому, що відомо, що це антиоксидант. Останні пару днів перед збиранням урожаю вони поміщають урожай у синє та червоне світло, і це сприяє почервонінню салату. Це одна з функцій, коли спеціальна комбінація світлодіодного освітлення може підвищити цінність врожаю.

Інший приклад – вирощування базиліка. Коли ви вирощуєте базилік у приміщенні, у вас немає комах, але є хвороба. Існує велика проблема боротьби з пліснявою, яка росте на рослинах та знижує врожайність. Є дослідження, яке показує, що якщо ви включаєте червоне світло посеред ночі, це порушує цикл цвілі, і в цьому випадку ви можете ефективно контролювати хворобу, використовуючи червоне світло. Я думаю, що в майбутньому ми бачитимемо більше подібних відкриттів.

LED professional: Як ви думаєте, які напрями розвитку самої технології можуть бути в майбутньому?

Пол Шайдт: Ми вже досить далеко просунулися у розвитку світлодіодних технологій. Індустрія світлодіодів вже доклала величезних зусиль для збільшення продуктивності, зниження витрат і підвищення ефективності. На відміну від програм зовнішнього освітлення, де ми починали з одного рівня ефективності, а тепер вони вдвічі більші, ніж були. Коли справа доходить до садівництва, ми знаходимося в кінці цієї кривої, не буде подвоєння чи потроєння ефективності. Приріст продуктивності буде, але не схоже, що світлодіоди злетять до неба!

LED professional: Який останній компонент був випущений Cree і як поєднати ці різні типи світлодіодів разом, щоб досягти певних спектрів?

Стать Шайдт: Найбільш останнім з них був XLamp XP-G3 Royal Blue, який на сьогоднішній день є синім світлодіодом з найвищою вихідною потужністю і найвищою ефективністю, доступним на ринку. Його можна використовувати в багатьох додатках, але в першу чергу він призначений для використання в садівництві. Підхід Cree до ринку дуже схожий на ринок загального освітлення в тому, що ми маємо широкий портфель і безліч класів продуктивності, щоб допомогти нашим клієнтам зробити світильник, який вони хочуть. З точки зору продуктивності XP-G3 Royal Blue є продуктивним світлодіодом на ринку, і його ефективність становить до 81%.

Ми також досягаємо успіху в довгостроковій надійності і проводимо всебічне тестування LM-80, щоб підтвердити наші обіцянки протягом усього терміну служби даними, які підходять користувачам, які не піддаються ризику. Неймовірно, наскільки людське око унікальне в адаптації до яскравості, ми захоплюємося цим. Людське око може пристосуватися до різниці яскравості 30%. Коли ви займаєтеся садівництвом, рівень світловіддачі залежить від врожайності рослин. Буфера немає, при тьмяному світлі знижується врожайність. Якщо щось деградує дуже швидко і становить 100% для одного циклу зростання, а потім знижується до 90% для другого циклу зростання, ви побачите зниження врожайності. Тут немає місця для коригування. Традиційні світлодіодні системи дорожчі, ніж їхні аналоги, тому вони мають служити довго.

LedUkraine - интернет магазин

Вже підготовлено еталонні зразки з різними властивостями.

LED professional: Що стосується 2018 року, що наші читачі можуть очікувати від Крі?

Пол Шайдт: Я можу з упевненістю сказати, що варіантів пакетів буде більше, оскільки ми продовжуємо створювати більше платформ для всіх додатків. Потім ми змусимо їх працювати у додатках для садівництва. Ми продовжимо робити те, що у нас добре виходить, що дає нашим клієнтам безліч варіантів пакетів та продуктивності. Стратегія Cree полягає в тому, щоб бути чистим постачальником компонентів для садівництва, і ми будемо приділяти цьому особливу увагу у майбутньому.

LED professional: Велике спасибі за те, що знайшли час поговорити з нами сьогодні та поділилися своїми думками та ідеями. Ще так багато всього належить відкрити і чого очікувати у сфері застосування садівничого освітлення. Майбутнє обіцяє бути захоплюючим та важким.