Кінець квіткового циклу може бути ближчим до кінця циклу росту, але це не означає, що якість вашого врожаю висічена на камені. Ні для кого не секрет, що світловий спектр може впливати на все від запаху рослини до його зовнішнього вигляду, а зміна освітленості в кінці цвітіння може мати драматичні наслідки.

Синє світло життєво важливе для росту рослин, і досвідчені квіткарі рекомендують використовувати синє світло на різних етапах циклу вирощування. Деякі виробники рекомендують збільшувати вплив синього світла – іноді виключно з використанням синього світла – наприкінці квіткового циклу.

Чи допомагає використання лише синього світла наприкінці квіткового циклу? Як і на більшість питань, пов'язаних із контролем за використанням спектру, тут немає однозначної відповіді, і багато залежить від того, які типи сільськогосподарських культур ви плануєте виробляти.

Нижче ми розберемо, як блакитне світло впливає на рослини і що може зробити підвищений рівень синього світла в кінці квіткового циклу.

Які лампи для вирощування містять зелене світло?
І HID, і світлодіодні лампи можуть містити синє світло під час циклу зростання. Металологенні лампи відомі високим рівнем синього світла і часто використовуються під час вегетаційного циклу для більш коротких та густих рослин, а також для покращення запаху та кольору в кінці квіткового циклу. Світильники HPS мають дуже мало синього кольору і переважно використовуються в основній частині квіткового циклу для отримання максимальної врожайності. Світлодіодні лампи можуть змінювати спектр для максимального контролю результатів зростання як овочів, так і кольорів.

Що це означає? При використанні HID-світла, ви повинні перемикати лампу в різних точках циклу вирощування, щоб змінити світловий спектр, щоб отримати більш високий або нижчий рівень синього. Однак світлодіодні світильники мають можливості змінного спектру. Це означає, що за допомогою одного приладу можна перемикатися між різними світловими спектрами. Це основна причина, через яку світлодіодні ліхтарі стають все більш популярними серед садівників.

Коли закінчується стадія цвітіння?
Для рослин існують різні періоди росту в залежності від сорту та бажаного розміру рослин.

У автоквітучих штамів весь цикл зростання визначається генетикою рослини. Незалежно від рівня освітленості або денного годинника світла, ці рослини пройдуть свій цикл росту від початку до кінця приблизно за 60-90 днів. Це залежить від різних сортів, і вам, можливо, доведеться поекспериментувати із сортом, перш ніж ви дізнаєтеся, коли збирати врожай.

Для неавтоквітучих сортів рослини залишаться в овочах і почнуть цвісти тільки тоді, коли денний світловий період наблизиться до 12 години на добу. Тут кімнатні гровери можуть вибрати, як довго вони хочуть, щоб рослини залишалися в овочах, і якими великими будуть рослини при переході до цвітіння.

Як тільки рослини перевернуті для цвітіння, більшість сортів буде готова до збирання врожаю приблизно через 8-10 тижнів. Це залежить від сорту, тому вам доведеться шукати особливості, щоб оцінити кількість тижнів до збору врожаю. Мало того, кожна рослина росте у власному темпі. Зверніть увагу на те, як розвиваються ваші рослини, щоб оцінити, коли вони будуть готові до збирання врожаю. У більшості випадків остання фаза цвітіння настає через 6-8 тижнів після переходу на 12-годинний світловий період. Це час, коли введення більшої кількості синього світла може позитивно вплинути на дрібні деталі, кольори та хімічні характеристики.

Що таке синє світло?
Спектр світла впливає на ваші посіви у той момент, коли вони починають рости. Вогні різного кольору у спектрі мають унікальний ефект на рослини.

Синє світло – це коротка високочастотна хвиля, яка зустрічається у природі. Навесні та на початку літа, коли рослини зазвичай перебувають у стадії вегетації, на вулиці багато синього світла. Наприкінці середини і наприкінці літа синє світло слабшає, і переважає червоне світло. Наприкінці літа та восени червоне світло знову гасне, а частка синього знову збільшується.
Таким чином, синє світло є одним з найважливіших джерел світла для вегетативного росту, і більшість квітникарів рекомендують синє світло на ранніх стадіях росту. Синє світло має величезний вплив на утворення хлорофілу, який допомагає рослинам поглинати світло. Це сприяє одержанню листяних рослин з більш короткими стеблами - бажані риси для овочів, але не для квітів.

Оскільки синє світло допомагає з багатьма механізмами, життєво важливими для здоров'я рослин, воно використовується в деякій кількості протягом усього циклу росту. Це також включає кінець квіткового циклу. Однак, якщо ви хочете використовувати високий рівень синього світла - або виключно синє - це може сильно вплинути на ваш кінцевий урожай.

Це вигідно? Відповідь це питання залежить від того, які квіти ви хочете створити.

Чи маю я використовувати синє світло в кінці циклу ц

вітання?
Ні для кого не секрет, що багато синього світла життєво важливе на початку циклу зростання, але як щодо його кінця? Наприкінці стадії цвітіння синє світло може проводити рослини декількома помітними способами.

Протягом останніх трьох-сім днів стадії цвітіння деякі виробники різко збільшують рівень синього світла. Це потенційно може збільшити кількість терпенів на 50%, а також збільшити кількість каннабіноїдів.

Вищий вміст каннабіноїдів робить ваші культури більш потужними, що може підвищити їхню ринкову вартість. Терпени, якщо ви не знайомі, - це олії із сильним запахом, які впливають як на аромат, так і на смак рослини. Терпени не тільки посилюють запах рослин, але і можуть надати вашим рослинам особливий смак ягід, м'яти та сосни.

Експерименти з різними рівнями синього світла в кінці квіткового циклу призводять до різних смаків та запахів, тому для отримання бажаних результатів потрібні деякі методи спроб та помилок. Часто саме так гровер створюють унікальні сорти.

Отже, чи слід використовувати синє світло наприкінці циклу цвітіння? Певною мірою так, майже завжди. Однак те, скільки синього світла ви повинні використовувати і як довго залежить від того, що ви намагаєтеся створити.

Знову ж таки, багато що зводиться до експериментів. Немає точної формули отримання певного смаку чи запаху, і це частина задоволення від світла повного спектра . Вони дозволяють випробувати різні комбінації світла в різних точках циклу зростання, що в кінцевому підсумку дає вам свободу створювати свої власні унікальні рослини.

Нижня лінія
Кожен виробник хоче добитися чогось іншого, тому скільки синього світла ви використовуєте і коли це особистий вибір. Ви завжди повинні використовувати певний ступінь синього світла, особливо під час вегетативної фази, оскільки це надзвичайно важливо для росту рослин. Однак включати синє світло наприкінці квіткового циклу необов'язково.

Збільшення синього світла під час цвітіння рослин, безумовно, може змінити смак, запах і силу. Це дуже ефективний метод для виробників, котрі сподіваються створити унікальні сорти. Світлодіодні ліхтарі забезпечують найбільш зручний контроль над світловим спектром, дозволяючи перемикатися між різними кольорами, не змінюючи лампочки.

Якщо ви шукаєте освітлення зі змінним спектром, наша серія SolarSystem забезпечує управління змінним спектром за допомогою цифрового контролера, який дозволяє експериментувати з широким спектром різних спектрів і стратегій зростання.