Сьогодні ми поговоримо про те, що таке світильники складського освітлення і навіщо це так потрібно? Для початку скажімо, що безпеку людей ми ставимо понад усе. По-перше, якісне освітлення знижує кількість травм, отриманих при виробництві, в тому числі і на складах. По-друге, більшість підприємств не хочуть витрачати багато коштів на утримання складів.

Світлодіодні світильники, завдяки своїй енергоефективності, зменшують рахунки за електроенергію.

Де встановлюють світильники на складах?

Тут ми не будемо відкривати вам Америку. Практично у всіх складських приміщеннях лампи встановлюються у верхній частині приміщення. Завдяки такому способу розміщення світильники забезпечують як освітлення всього приміщення, так і підсвічування окремих зон.

До інших місць, в яких монтуються світильники, відносяться:

 1. Стіна;
 2. Стовпець;
 3. Підлога.

Звичайно, ми, як професіонали, не рекомендуємо монтувати світильники безпосередньо над стійками, так як це зменшить простір для зберігання матеріалів.

Вимоги до освітлення складів

Згідно СНиП 23-05-95, рівень робочого освітлення на закритому складі повинен бути:

 • не менше 50 лк для підлогового зберігання товарів;
 • від 100 лк при зберіганні продукції на стелажах;
 • не менше 100 лк при виконанні чорнових робіт (незалежно від способу зберігання матеріалів).

Крім робочого приміщення, на складі також передбачено охоронне та аварійне освітлення (при мінімальному рівні освітленості 2 люкс).

Ці норми застосовуються, якщо в якості освітлювальних приладів використовуються лампи розжарювання або світлодіодні прилади. Для газорозрядних освітлювачів при освітленні приміщень такого типу вони збільшуються в півтора-два рази.

Крім того, що складські світильники повинні забезпечувати певний рівень освітленості, вони також повинні бути:

 1. Надійний;
 2. Простота установки і подальшої експлуатації;
 3. Енергоефективність.

Світлодіодні світильники для освітлення складу: переваги

Світлодіоди вже давно замінюють більш застарілі версії інших складських пристосувань. По-перше, вони рівномірно світять. По-друге, світло досить яскравий, але не сліпучий, що не мерехтливий. По-третє, вони використовують невелику кількість енергії, а споживана енергія перетворюється тільки в світло (а не, як у багатьох інших лампах, в тепло).

Інші переваги включають:

 1. Тривалий термін служби. Світлодіодні світильники прослужать вам не менше 45 000 - 50 000 тисяч годин;
 2. Стійкість до перепадів температур. світлодіоди будуть працювати без втрати продуктивності, як при дуже низьких температурах, так і при дуже високих;
 3. Миттєво. Ви, напевно, помічали, що при включенні деяких ламп вони спочатку мерехтять, а потім починають рівномірно горіти. Це не добре, так як таке опалення споживає занадто багато електроенергії. Світлодіодні ліхтарі світять відразу, не мерехтячи і не прогріваючись.
 4. Надійність. Навіть через кілька років використання світлодіоди будуть сяяти так само яскраво, як і в перший день;
 5. Екологічність. Світлодіодні лампи не містять шкідливих домішок і складу (таких як ртуть і т.д.).

Автоматизація складського освітлення

Сучасні технології (датчики і тепловізори), що з'явилися в сфері освітлення, допомогли створити систему, яка повністю регулює освітлення складів, серед яких:

 1. З урахуванням природного освітлення. Чим світліше на складі, тим менш яскравим буде світлодіодне світло і навпаки, з настанням сутінків лампи починають горіти яскравіше;
 2. Датчик руху. Світло на складі включається тільки при вході туди людини і вимикається після того, як він йде.