10 советов по выращиванию растений зимой

Якщо прийшла зима, це ще не означає, що ми повинні відкласти наші рукавички та перестати займатися нашою улюбленою справою, чекаючи на весну. Ми за те, щоб займатися улюбленою справою цілий рік і взимку в тому числі. Ми часто втрачаємо на увазі той факт, що взимку наш будинок надає нам ідеальне середовище для вирощування рослин, і ми можемо вирощувати більшу частину свіжої зелені та овочів, що ми вирощували і в теплу пору року.

Пропонуємо до вашої уваги кілька порад, на тему, як взимку вдома зробити сад і почати вирощувати зелень та овочі.

Скласти план дій
Як міські жителі ми з вами розуміємо цінність нерухомості, особливо коли справа доходить до садівництва. Влітку ви повинні розпланувати те, яким буде ваш зимовий сад. Ви повинні намітити якісь зони на своєму балконі або в квартирі ви відведете під це заняття, можливо навіть доведеться зробити щось на кшталт макетів, для того щоб максимізувати використання простору. Цей план допоможе визначити, в якій кількості та яку їжу ви маєте намір вирощувати і скільки знадобиться місця для цього заняття.

Визначитись з освітленням
Ефективне та доступне освітлення є, ймовірно, однією з головних проблеми, з якими ми зіткнемося при облаштуванні нашого критого зимового саду. Як варіант для того, щоб вирощувати кілька трав, нам буде достатньо поставити рослини на підвіконня і нехай вони споживають сонячне світло. Але ми з вами не з тих. Так що нам знадобиться правильно підібрати та придбати потрібне освітлення, все це для того, щоб досягти цілковитого потенціалу від наших рослин.

2uvtsyi-500x313.jpg

 1. Створити чисту робочу зону
  Робота з ґрунтом у закритому приміщенні може виявитися досить брудною. Щоб не забруднити все, що тільки можна, краще вам запасти брезентом. Він вам допоможе не забруднити все навколо і буде легше все прибирати.

  Підтримуйте постійну температуру
  Багато рослин, які ми вживаємо, дуже чутливі до змін у температурі. Наприклад базилік, дуже чутливий до холоду. Або ж, наприклад, інші хрестоцвіті овочі та капуста дуже витривалі і не матимуть жодних проблем з адаптацією. Так ось, вам як мінімум потрібно буде подбати про температурний режим і правильне розташування культур, що вирощуються.

  Правильна вентиляція
  Рослинам потрібен пристойний потік повітря, щоб правильно рости. Можна поставити вентилятор для обдування ваших рослин, це буде гарантувати, що вони отримають постійний потік повітря. Підтримуючи потік повітря постійно, допоможе не тільки зміцнити ваші рослини, але й стримає різних комах і дозволить підвищити темпи зростання.

fatsychyach-500x376.jpg

 1. Відповідна вологість
  Вологість досить важлива позиція, про яку багато хто досить часто забуває. Один із способів відрегулювати вологість, це помістити зволожувач повітря поряд із вашим садом. Це найкраще рішення для зеленолистих овочів, хрестоцвітих овочів, ягід та трав.

  Часто та ретельно перевіряти ваші рослини на наявність пошкоджень та шкідників
  Крите садівництво може зовсім не мати недоліків. Знову ж таки за певних умов. Якщо ви створите у себе вдома складну екосистему, то є шанс, що вам доведеться відбиватися від настирливих шкідників. Павутинного кліща та білокрилок, вони особливо поширені, але з ними можна досить легко впоратися. Ретельний огляд та рання діагностика та ретельне лікування, та догляд, дозволять вам швидко визначити проблему, швидко з нею впоратися та запобігти поширенню шкідників на решту саду. Потрібно розуміти, що огляд на наявність різних шкідників – це дуже важливий крок для домашнього гровера. Можу поділитися особистим досвідом і розповісти вам так по секрету, що немає нічого дратівливішого, ніж мити весь будинок оцтом і хлоркою для усунення дикої навали білокрилок.

fyia-500x333.jpg

 1. Використання якісних та правильно підібраних добрив
  У літньому-відкритому саду рослини отримують вигоду, і їх екосистема процвітає. Коли ви вирощуєте влітку у відкритому саду, тисячі різних організмів працюють разом, щоб допомогти рослинам рости і залишатися здоровими протягом усього їх життєвого циклу. Природно, коли ви вирощуєте будинки в закритому саду, рослинам буде потрібно ретельний підхід, щоб уникнути потенційних проблем. Найкраще рішення використовувати субстрати або інертні суміші, а саме такі як кокосове волокно, перліт і агроперліт. Ну а з ними рекомендуємо вам використовувати різні типи добрив яких на ринку сьогодні досить багато, вам потрібно буде підібрати відповідні добрива для вашого типу вирощування, а саме для грунту, субстратів або для гідропоніки. До речі, добрива якщо ви не забули бувають органічні та мінеральні.

  Нижче ми наведемо список кращих і передових компаній, які займаються науковими дослідженнями в даній галузі і виробляють різні добрива, стимулятори, добавки та субстрати різного типу:

  Advanced Nutrients (один із лідерів ринку – Канадський виробник грунт/кокос/земля – органіка/мінеральні)
  BioBizz (Голландський виробник грунт/кокос/земля – органіка)
  GHE – General Hydroponics (один із лідерів ринку – Французький виробник ґрунт/кокос/земля – органіка/мінеральні)
  GHS Powder feeding (сухі добрива – Голландський виробник грунт/кокос/земля – органіка/мінеральні)
  Hesi (Голландський виробник грунт/кокос/земля)
  Canna (Голландський виробник грунт/кокос/земля)
  Plagron (Голландський виробник грунт/кокос/земля)
  A.C. – Biologic Activated Cocktail (Голландський виробник ґрунт/кокос/земля)
  RasTea (Російський виробник грунт/кокос/земля)
  Крім вище перерахованих марок, існують і інші виробники з якими вам так само бажано ознайомитись, добрива та іншу продукцію ви можете знайти на нашому сайті, а також ознайомитися з нею, до всіх товарів є детальний опис, так що ви не помилитеся з вибором.

  Так само чудово допоможуть вам у домашньому вирощуванні такі речі як стимулятори коренеутворення та цвітіння, фульвові кислоти, а також додавання різних корисних бактерій у ґрунт та живильне середовище. Про різні корисні бактерії ви можете ознайомитися в ранніх статтях.

yifa-500x333.jpg

 1. Запилення ваших рослин
  Я впевнений, що всі хотіли б мати доступ цілий рік до домашнього меду, але думаю вам не сподобатися ділити свій будинок із бджолами. Плодовим рослинам часто на допомогу приходять бджоли та інші запилювачі та роблять свою справу, але в домашньому, критому саду як ми з вами розуміємо це неможливо. Це може бути досить легко досягнуто за допомогою маленького пензля або ватної палички. Все що потрібно, це ретельно протерти пензликом або ватною паличкою рослини чоловічої та жіночої статі (чоловічі рослини – тичинки, жіночі – маточка), з квітки на квітку. Деякі рослини такі як огірки, мають як чоловічі, і жіночі квіти. Процес досить простий, тому ви навряд чи помилитеся.

  Насолоджуватися отриманим результатом.
  Зимове садівництво може бути дуже цікавим і корисним. Немає нічого кращого, ніж з'їсти свіжий помідор або огірок вирощений своїми руками, та ще й посеред зими, повірте. Або тільки зірваний свіжий та повний вітамінів салат, поданий до столу. Але ж не тільки овочі можна вирощувати, а й ягоди, взяти хоча б наприклад зимову полуницю, повірте шалене почуття, їсти свіжу полуницю, коли за вікном -30. Якщо врахувати всі вищеописані моменти і підійти зі знанням справи, збудувавши все вдома і виростивши перший зимовий урожай, повірте ви будете вкрай задоволені та глибоко задоволені отриманими результатами. А згодом, коли смакуватимете, зможете вирощувати і більш екзотичні рослини, ваші друзі будуть сильно здивовані якщо, прийшовши до вас в гості посеред зими ви запропонуєте їм свіжий і вами вирощений манго.

  Ось і всі друзі цього разу щоб ми хотіли вам розповісти, залишайтеся з нами, і ми вам розповімо багато всього цікавого. Великих вам зимових урожаїв.