Оптимальна та постійна температура у теплиці важлива для здорового зростання. Неправильна температура може знизити рівень вологості, викликати розтягнення рослин або сприяти появі плісняви. Невідповідність спричиняє стрес для вашого врожаю. Температура теплиці навіть впливає на здатність рослин правильно поглинати CO₂.

Ось чому при проектуванні теплиці ви повинні враховувати клімат усередині вашого приміщення. Деякі розрахунки можуть бути складними, але отримати контроль над довкіллям у теплиці цілком можливо.

Вам просто потрібно зрозуміти кілька ключових принципів.

Зрозуміти фактори, що впливають на температуру у теплиці
Більшість виробників вже усвідомлюють, що наявність або відсутність сонця значно впливає на температуру в теплиці. Так само клімат вашого об'єкта змінюється в залежності від пори року.

Проте погода та географія – не єдині фактори, що визначають температуру у теплиці. Під час розробки стратегії власної тепличної інфраструктури врахуйте таке.

Вологість
Температура впливає вологість, а вологість впливає температуру. Це означає, що перед гроверами поставлено завдання знайти надзвичайно тонкий баланс між ними.

Простіше кажучи, із підвищенням температури відносна вологість зменшується, і навпаки. Контроль температури – це контроль вологості.

Якщо температура в теплиці дуже низька, а вологість дуже висока, ваші культури наражаються на ризик розвитку цвілі, грибка і шкідників. З іншого боку, висока температура та низька вологість перешкоджають зростанню.

Солодке місце зазвичай:

80-85 градусів за Фаренгейтом
50-70% вологість
Радіація, що випускається рослинами та ґрунтом
Рослини та ґрунт завжди старанно працюють, задіявши біологічні процеси, які дозволяють вашим культурам рости. Це означає, що рослини та ґрунт самі постійно створюють енергію.

Іншими словами, частина тепла всередині вашої теплиці походить від природних сил усередині. Не тільки в тому, що сонце світить крізь скло.

Підтримуйте температуру в теплиці, спрямовуючи прохолодніше повітря біля землі (де знаходяться ваші рослини) і спрямовуючи тепле повітря через дах. Це допоможе вашій культурі встановити стабільну та здорову температуру листя.

CO₂
Рівень вуглекислого газу у теплиці не впливає на температуру у теплиці. Але CO₂, як і раніше, актуальний для обговорення.

Існує пряма залежність між температурою листя та кількістю вуглекислого газу, який ваші рослини здатні поглинати. Якщо ви плануєте включити добриво CO₂ у свою стратегію зростання, можливо, вам також потрібно буде підвищити температуру в теплиці.

Ось докладний посібник з CO₂ та температури.

 

Створюйте свій об'єкт з урахуванням клімату
Немає універсального рішення для контролю температури в теплиці. Ваше географічне положення та пора року мають величезний вплив на температуру у теплиці. Ви повинні спроектувати свій об'єкт з урахуванням вимог вашого розташування.

Ми думаємо про теплиці в першу чергу як про нагріті структури, що підсилюють сонце, що вимагають вентиляції та охолодження. Це абсолютно правильно, але для багатьох виробників опалення є справжньою проблемою.

Температура теплиць часто різко падає, коли сідає сонце або з настанням зими. Ці конструкції не мають природної ізоляції від холодного клімату. Можливо, вам доведеться включити центральне опалення або вентилятори у свою теплицю.

Те ж саме, якщо ви вирощуєте в кліматі з високою вологістю. Стіни вашої теплиці можуть захистити ваші рослини від вітру та дощу. Але повітря зовні, як і раніше, впливає на повітря всередині. Дизайн відповідно.

 

Найкращі методи підтримки постійної температури у теплиці
Існує безліч варіантів стабілізації та підтримки ідеальної температури в теплиці. Якщо ви цього ще не виявили, скоро ви це зробите.

Для простоти нижче представлені елементи дизайну, які найчастіше трапляються на об'єктах з ефективним регулюванням.

Додаткове тепличне освітлення із значно меншою тепловіддачею
Для багатьох культур, особливо для плодових та квітучих культур, освітлення у теплицях не підлягає обговоренню. Високоякісні ліхтарі сприяють підвищенню врожайності та найвищої якості у будь-яку пору року.

Однак іноді додаткове освітлення може ускладнити контроль температури у теплиці. Наприклад, традиційні HID-лампи випромінюють багато тепла, що змушує виробників збільшувати витрати на охолодження.

Найкращий варіант - вибрати світлодіодні лампи для вирощування рослин у теплиці. Світлодіоди випромінюють значно менше тепла. І GH Pro 340 від Каліфорнії LightWorks навіть використовує пасивне охолодження для подальшого спрощення інфраструктури.

Вентиляційні отвори
У вашій теплиці має бути надійна система вентиляції. Вентиляційні отвори не тільки запобігають перегріву, але й сприяють циркуляції повітря.

Застійне повітря погано впливає на рослини. Це також марна трата зусиль з добрива CO₂, оскільки ваші рослини

огут поглинати вуглекислий газ, якщо він ніколи не потрапляє до їхнього шляху.

Ми рекомендуємо механічні вентилятори, які автоматично відкриваються і закриваються при зміні температури в теплиці. Вентиляційні отвори зазвичай вбудовуються у бічні стіни чи дах теплиці. Чим більше ви зможете автоматизувати екологічний контроль у теплиці, тим більше стійкості ви надасте своїм рослинам.

Фанати
Вентилятори також є важливими для просування повітряного потоку. До найпоширеніших варіантів відносяться:

Витяжні вентилятори, які замінюють зовнішнє повітря внутрішнім. Це відмінний варіант для охолодження приміщення та зниження вологості.
Вентилятори з горизонтальним повітряним потоком (HAF) – відносно недорога система, яка встановлюється на дах та з боків теплиці. Вентилятор HAF забезпечує однаковий повітряний потік та температуру теплиці у всьому приміщенні.
Охолодження з позитивним тиском - зовнішнє повітря, що нагнітається вентиляторами, проходить через велику трубу під лавами. Зовнішнє повітря тече з-під лави і через навіс і виводиться через вентилятори настінні або через вентиляційні отвори в даху. Це чудовий спосіб контролювати як температуру, так і вологість на рівні навісу. Це також чудовий спосіб отримати CO2 під листям, де він найбільше необхідний.
Зволожувач
Якщо ви живете у посушливому кліматі або переживаєте посушливі зими, купіть зволожувач повітря. Ви також можете підвищити вологість за допомогою системи туманоутворення під високим тиском.

Якщо ви вирішите використовувати запотівання для збільшення вологості, будьте розбірливими у своїй системі. Деякі системи туманоутворення піддають ваші рослини впливу великих крапель води, які можуть пошкодити ваш урожай.

Осушувач
З іншого боку, підготуйте теплицю до вологої погоди за допомогою спеціального осушувача або стратегії твердого обігріву та вентиляції для керування вологістю. Це головний пріоритет, який не можна забувати.

Тканина Тіні
Тканина для захисту від сонця допомагає підтримувати температуру у теплиці кількома способами.

По-перше, вони можуть блокувати сонячне світло, коли ці сонячні промені надто сильні для ваших рослин. (Якщо у вас є якісний світлодіодний світильник для вирощування рослин, ваші рослини все одно отримуватимуть весь необхідний PAR.)

Тканини тіней також бувають різних переплетень. Щільне переплетення затримує вологість та підтримує температуру в теплиці. Це дає вам контроль, якщо ви намагаєтеся ізолювати свій простір від спеки чи холоду зовні. З іншого боку, більш пухка тканина дозволяє піти вологості.

Тканина затемнення
Деякі культури потребують щільної тканини, щоб регулювати світловий період. Це створює замкнуте середовище всередині теплиці, яке може не отримати зиск від звичайних систем вентиляції, опалення або охолодження. Крім того, може знадобитися встановлення додаткового освітлення під світлонепроникною тканиною, щоб відповідати правилам світлового забруднення. У цьому випадку настійно рекомендується використовувати світлодіодні ліхтарі через зменшення тепловиділення та можливість розташовувати ліхтарі ближче до навісу.

Система охолодження
У той час як первинні системи керування теплом усередині теплиці засновані на подачі свіжого повітря через вентилятори, вентиляційні отвори та фіранки та регулювання сонячного світла за допомогою тіньової тканини, у багатьох теплицях також використовуються стіни водяного охолодження для чутливих до температури культур. Тут вода проходить по всій стіні, а великі вентилятори втягують холодне повітря в теплицю. Це дуже ефективне охолоджувальне рішення, яке широко використовується в теплицях культур, чутливих до температури.

Кондиціювання повітря зазвичай не використовується для охолодження теплиць, оскільки потік зовнішнього повітря, що проходить через теплицю, не може бути охолоджений ефективно за допомогою кондиціонування повітря. Тим не менш, у деяких гібридних конструкціях теплиць використовується повітря, але вони також є закритими системами, де кондиціювання повітря більш практичне.

Система опалення
Нарешті, у вашій теплиці має бути надійна система опалення. Ви можете вирішити, яка система опалення найкраще виходячи з потреб ваших рослин і характеру вашого клімату.

Просто пам'ятайте, що ви повинні бути готовими до того, щоб ваші рослини завжди знаходилися за оптимальної температури. Визначте максимально низьку температуру у вашому регіоні світу. З'ясуйте, яка система вам потрібна для захисту вашого врожаю в найгіршому випадку.

Популярним рішенням є промениста система центрального опалення, заснована на використанні парового котла для передачі променистого тепла металевими трубами, які циркулюють по всій теплиці. Під лавами можна розмістити теплові трубки, щоби тепло піднімалося через навіс. Це ефективне та економічне рішення, але потребує значної інфраструктури.

Повітронагрівачі, що працюють на

природному газі, які зазвичай розміщуються над навісом, також є популярним рішенням для швидкого обігріву теплиці. Природний газ відносно дешевий і простий у встановленні.

В інфрачервоних обігрівачах використовують спеціальні труби, встановлені високо в теплиці, а природний газ або пропан використовуються для нагрівання труб, які випромінюють тепло вниз до навісу. Залежно від типу врожаю та зовнішніх умов довкілля це може бути гарним рішенням для обігріву.

Деякі виробники теплиць використовують приховане освітлення як джерело тепла взимку. Однак це дуже неефективне джерело тепла. Варіанти використання природного газу набагато ефективніші, ніж використання електричного освітлення як джерело тепла.

Деякі сучасні теплиці оснащені променистим опаленням, вбудованим у цементну підлогу. Це надзвичайно ефективний спосіб обігріву теплиці. Він економічний, і тепло оптимально розташований на підлозі і піднімається через навіс. Очевидно, що це висококласне рішення доступне тільки в нових теплицях.

Підтримання температури у теплиці – це наука. На початкових етапах потрібно багато роботи та планування. Але як тільки ви встановите систему контролю, ви отримаєте неймовірну віддачу від своєї праці.

Якщо ми можемо щось зробити, щоб допомогти вам на етапах планування, не соромтеся звертатися до нас.

Ми також запрошуємо вас дізнатися більше про GH Pro 340 . Цей додатковий світлодіодний світильник для вирощування рослин був розроблений спеціально для теплиць. Він відрізняється недорогою установкою, бездротовим контролем цифрового спектру та світлодіодами найвищої якості на ринку.