Практично будь-яка рослина при правильному освітленні та у відповідному середовищі можна вирощувати в приміщенні, але виявляється, що визначення ідеальних умов для зростання не є універсальним завданням. Сьогодні досить добре встановлено, що різні види рослин мають різні потреби та вимоги, і це особливо вірно у галузі освітлення, де різні види рослин по-різному реагують на різні довжини хвиль світла. Ось чому важливо розуміти вплив різних умов освітлення кожного виду рослини. Одне недавнє дослідження підкреслює цю точку зору, вивчивши зростання полуниці при різних видах штучного освітлення, і були зроблені деякі цікаві висновки, які можуть стосуватися будь-кого, хто думає про вирощування полуниці в приміщенні.


Strawberries.png
 

У ході дослідження вчені вирощували полуничні рослини в камері для вирощування під флуоресцентними лампами неоновими, синіми (436 нм) світлодіодними лампами або червоними (666 нм) світлодіодними лампами. Вони виростили 25 рослин у кожній із умов освітлення, встановлених на постійну щільність потоку фотосинтетичних фотонів (PPFD) 100 мкМ/м 2 / сек протягом 78 днів з періодом збирання плодів з 37 по 59 день.

Як і слід було очікувати, відслідковувалося безліч характеристик росту рослин і врожайності полуниці, включаючи сиру та суху вагу рослин, площу листка, довжину черешка (стебла листка) та довжини квітконоса (квітконоса), хлорофілу. вміст, середній урожай полуниці, середня вага плодів і, зрештою, якість фруктів (включаючи такі параметри, як твердість м'якоті, кислотність, колір фруктів та кількість певних фенольних сполук у фруктах, таких як антоціани, які корисні для споживання).

У ході дослідження дослідники виявили, що хоча рослини полуниці, вирощені в синьому світлі, мали більшу кількість біомаси, вони, як правило, мали набагато меншу площу листя і мали більш довгі стебла і черешки квітів. Дивно, але вони також дали значно більше полуниць, ніж у двох інших умовах. Це контрастує з тим, що зазвичай асоціюється з квітучими рослинами, де червоне світло має тенденцію більше асоціюватися з великим цвітінням і плодоношенням, тоді як синє світло має тенденцію більше асоціюватися з вегетативним зростанням. Аналогічні результати з додатковим синім світлом були отримані від рослин полуниці в більш ранньому дослідженні (Choi et al., 2015), так що це, мабуть, узгоджений результат.

Короткий виклад відносних рівнів різних характеристик рослин полуниці, вирощених за різних режимів освітлення

 

Взаимодействие с другими людьми

Флуоресцентный неон

Синий светодиод

Красный светодиод

Урожайность фруктов

Контроль

Больше урожайности

Меньшая доходность

Биомасса

Контроль

Высшая биомасса

Подобно контролю

Площадь листа

Контроль

Меньшая площадь листа

Подобно контролю

Содержание хлорофилла

Контроль

Самый низкий

Ниже контроля

Уровень антоциана

Контроль

Ниже контроля

Ниже контроля

 

Тут слід зазначити два аспекти дослідження. По-перше, у кожній із умов вирощування в експерименті врожай полуниці був значно нижчим, ніж урожай полуниці, вирощеної на відкритому повітрі. Однак слід пам'ятати, що жодна з умов освітлення в експерименті не передбачала освітлення повного спектру або освітлення, яке вважається оптимальним для росту рослин та врожайності фруктів. Це дослідження просто було зосереджено на спробі проаналізувати роль різних довжин хвиль світла на зростанні полуниці. Другий момент, який слід зазначити, полягає в тому, що збільшена біомаса рослин, що піддаються впливу синього світла, могла просто забезпечити великі ресурси рослин для отримання більш високого врожаю полуниці, а не мати прямого впливу на цвітіння та виробництво фруктів. Проте,

Якщо ви цікавитеся якістю полуниці у синьому світлі, то цікаво відзначити, що плоди у всіх трьох умовах освітлення показали аналогічні результати у більшості тестів контролю якості, які проводили дослідники. Тим не менш, рівні антоціанів були знижені в умовах світлодіодного освітлення (як для синього, так і для червоного освітлення) в порівнянні зі зростанням при неоновому освітленні, але актуальність цього спірна, оскільки знову ж таки в будь-якій оптимізованій реальній установці для вирощування в приміщенні використовуються поодинокі довжина хвиль. світла не можна було б використовувати поодинці для вирощування рослин.

Чому має навчитися кімнатний садівник із цього дослідження?
Якщо ви кімнатний садівник і плануєте вирощувати полуницю в приміщенні, збільшення кількості синіх хвиль може допомогти збільшити врожай полуниці, яку ви можете отримати від своїх рослин. Отже, кімнатним садівникам можна порадити перевірити збільшується кількість синього світла, що застосовується під час вирощування полуниці, щоб побачити, чи є якісь позитивні ефекти в їхній конкретній установці. Звичайно, не можна забувати, що для максимального росту та здоров'я рослин, для здорового росту рослин та отримання здорового врожаю, як і раніше, потрібні інші довжини хвиль світла, такі як червоне світло, а додаткове синє світло слід просто додавати поверх основної рослини. освітлення.