Світлодіодне освітлення демонструє свої переваги перед традиційними джерелами світла. Ринок світлодіодної продукції має величезний потенціал для подальшого розвитку. Серед трендів, які зараз складаються у світлодіодному освітленні та здатні вплинути на подальший розвиток цієї сфери, можна виділити такі:

- Зниження вартості світлодіодної продукції

Виробники світлодіодних світильників ставлять собі завдання знизити ціни на продукцію, щоб активніше замінювати традиційні джерела світла. Для цього необхідно зменшити вартість виробництва комплектуючих. Нові технології та нарощування серійного виробництва суттєво знижують ціни на готові світлодіоди. Однак різноманітність потужностей і типів світлодіодів говорить про те, що ринок ще знаходиться на стадії визначення оптимальних параметрів світлодіодів для використання у тій чи іншій сфері. Більш того, вартість світлодіода в більшості випадків несуттєво впливає на кінцеву вартість світильника або лампи, визначальну роль відіграє вартість джерела живлення та системи тепловідведення. Знизити їхню вартість виробники прагнуть, замінивши в радіаторі алюміній термопластиком або використовуючи високовольтні світлодіоди, здатні працювати без драйверів.

- Активне впровадження систем управління освітленням

За допомогою програм для смартфонів сьогодні можна ефективно керувати освітленням, задаючи параметри яскравості, увімкнення/вимкнення. Світлодіодні світильники разом із системами управління освітленням здатні знизити енергоспоживання на 20-60%.

- Системи освітлення на базі органічних світлодіодів (OLED)

OLED технології дозволяють використовувати для освітлення тонкі панелі, що згинаються, здатні імітувати природне денне світло. Таке освітлення є найбільш природним на відміну від звичайних світлодіодів, але вартість його поки що дуже висока для масового впровадження на ринок.

Нові технології у світлодіодному освітленні
Прагнучи підвищити ефективність світлодіодного освітлення, увага виробників сконцентрована навколо наступних технологій:

- Лазерне освітлення

У світлодіодах ефективність випромінювання падає при підвищенні густини струму, проте, в лазерних діодах все навпаки: зі зростанням густини струму збільшується ефективність випромінювання.

- Ниткоподібні нанокристали (ННК)

Ниткоподібні нанокристали - порівняно новий матеріал, який поки не знайшов промислового застосування. Можливість створення світлодіодів на їхній основі активно вивчається деякими виробниками. ННК мають унікальні властивості: відрізняються великою питомою площею поверхні, ефективно виводять світло, вільні від механічної напруги, викликаної підкладкою.

- Технологія віддаленого люмінофора

Має на увазі просторовий поділ люмінофора і чіпа. Дана технологія дозволяє збільшити світлову ефективність, зменшити яскравість та сліпучий ефект, вирішити проблему відведення тепла та створити нові можливості для дизайну. При просторовому поділі чіп і люмінофор не нагрівають один одного, що сприятливо позначається на експлуатаційних характеристиках світильника.