Світлодіоди є одними з найпоширеніших електронних продуктів на ринку сьогодні завдяки своїй ефективності, невеликому розміру та неймовірній універсальності. Вони можуть похвалитися такими різноманітними програмами, як світлові індикатори стану, садівництво та дисплеї високої чіткості. І хоча вони стали настільки поширеними, що ми їх більше не помічаємо, ми все ще знаходимо нові світлодіодні програми, розробляємо нові технології та часто робимо прориви. Фактично, ринок світлодіодів, як і раніше, зростає винятковими темпами, особливо в Південно-Східній Азії, Індії та Європі (де річне зростання у 2018 році склало майже 10%). То що нового у світлодіодах? Погляньмо.

Найновіші світлодіодні технології: багатобарвні світлодіоди.
Лише нещодавно ми нарешті створили невловимий синій світлодіод, відкривши можливість створення світлодіодних матриць повного спектру. Буквально цього року вчені розробили методику, яка дозволяє одному світлодіоду відтворювати всі три основні кольори. Це має велике значення для активних світлодіодних дисплеїв, яким зазвичай потрібно від трьох до чотирьох крихітних окремих світлодіодів, розміщених поруч один з одним для відображення всього спектра. Незабаром ми можемо почати бачити світлодіодні дисплеї, що складаються з світлодіодів з кольором, що налаштовується.

Більше того, нова світлодіодна технологія - легування нітриду галію рідкісноземельним елементом, що називається європієм, - сумісна з сучасними світлодіодними технологіями на основі GaN. Ми часто бачимо, що світлодіоди на основі GaN працюють у комерційному твердотільному освітленні, а це означає, що це покращення матиме серйозні наслідки для комерційного сектора у майбутньому.

Реверсивне світлодіодне охолодження
Ще одне захоплююче нововведення у фізиці світлодіодів – це те, що ми бачимо, як дослідники запускають світлодіоди у зворотному напрямку для створення охолоджуючого ефекту. Нещодавно дослідницька група продемонструвала, що якщо ви увімкнете світлодіоди назад – замість того, щоб нічого не робити, як можна було б очікувати від діода, – ви досягнете дуже короткочасного охолоджуючого ефекту, що дорівнює 6 Вт/м 2 .

Дослідники припускають, що в майбутньому вони можуть поліпшити здатність до охолодження до 1000 Вт / м 2 . Ця ідея ще не готова для практичного застосування, але використання світлодіодів для відведення тепла від процесора може призвести до покращення теплових характеристик мобільних пристроїв, що носяться.

Садівниче освітлення
На перетині колірного освітлення та світлодіодних температурних ефектів знаходиться захоплююча історія у галузі освітлення для садівництва. Бельгійська асоціація виробників помідорів назвала "Бельгія's Tomato Masters" використовували світлодіоди для стимуляції росту рослин. Замість використання стандартних натрієвих ламп високого тиску (HPS), Tomato Masters повністю оснастила свою криту томатну ферму площею 13,3 акра світлодіодним освітленням.

Їх рецепт, що ідеально підходить для стимуляції росту томатів, є сумішшю червоного, далекого червоного, синього і білого кольорів, який людському оку здається рожевим. Їх несерійний ферма використовує Hyperion фітинги оснащені Cree ' наступного покоління з XLAMP XP-E2 для червоної та дальньої червоної частини рецепта (ці нові садівничі лампи також на місці у Великій Британії та Нідерландах). Щоб знайти більше світлодіодів Cree, натисніть тут .

Спочатку бельгійська команда турбувалась, що через високу ефективність світлодіодів лампи можуть не виділяти достатньо тепла, щоб зігріти рослини взимку. Але їхня перша зима дала достатні результати без активації системи резервного опалення, що ще раз довело, як розвиток технологій освітлення скорочує терміни окупності.

Вартість OLED може знизитися
Одним із останніх цікавих оновлень є розробка недорогих органічних світлодіодів (OLED). Органічні світлодіоди, на відміну від звичайних світлодіодів, виготовляються із тонких листів матеріалу, що робить їх ідеальними для використання у дисплеях. На жаль, через високу вартість виробництва та відносно нижчу ефективність порівняно з одноточковими світлодіодами, OLED-дисплеї не змогли досягти успіху у сфері освітлення. Однак все це може швидко змінитися: кілька компаній працюють над зниженням вартості OLED, а також над розробкою нових форм-факторів для технології OLED з особливим акцентом на архітектурному освітленні.

Майбутнє світлодіодів
Хоча світлодіоди існують і використовуються практично протягом десятиліть, вони продовжують залишатися джерелом інновацій та важливих технологічних розробок. Ці нові розробки можуть невдовзі призвести до появи нових та покращених продуктів майже у всіх секторах, де ми знаходимо світлодіоди. Ми особливо раді великим досягненням у налаштуванні кольору як з точки зору техніки, так і з точки зору застосування.