Aledia випустила свої перші чіпи з нанодроту на кремнієвих пластинах діаметром 300 мм з використанням експериментальних ліній CEA-Leti
 Французький стартап Aledia, який є піонером революційної технології для дисплеїв microLED, оголосив сьогодні про виробництво перших у світі мікросхем microLED, виготовлених на кремнієвих пластинах діаметром 300 мм (12 дюймів). Компанія, яка розробила свою революційну технологію на основі кремнію товщиною 200 мм (8 дюймів) пластини за останні вісім років вироблятимуть чіпи як на 200 мм, так і на 300 мм пластинах. Пластини більшого розміру забезпечують кращу рентабельність та економічну інтеграцію з електронікою меншого розміру, яка доступна лише на кремнієвих пластинах 300 мм. Aledia була виділена з CEA-Leti, французького дослідницького інституту, який є піонером у галузі мікро- та нанотехнологій, у 2012 році, а роботи над пластинами діаметром 300 мм виконувались спільними командами Aledia та CEA-Leti.
Aledia вироблятиме мікро-світлодіоди на кремнієвих пластинах 200 та 300 мм.

"Ми вважаємо, що виробництво мікро-світлодіодів на кремнієвих пластинах великої площі 300 мм є першим у світі і відкриває цю технологію для величезних виробничих можливостей", - сказав Джорджіо Ананія, генеральний директор та співзасновник Aledia. «Збільшений розмір дозволяє виготовляти 60-100 дисплеїв для смартфонів на одній 300-міліметровій пластині порівняно з приблизно чотирма-шістьма при використанні нинішньої стандартної 4-дюймової сапфірової підкладки для світлодіодів. Завдяки унікальній технології світлодіодів на основі нанодротів (3D-світлодіоди) Aledia, це можна зробити за допомогою наявних у продажу процесів та обладнання, оскільки в ньому використовуються кремнієві пластини стандартної товщини (780 мкм)».

Традиційні плоскі мікро-світлодіоди «2D» виробляються шляхом нанесення плоских шарів кристала нітриду галію (GaN) на сапфірові пластини діаметром 100-150 мм (4-6 дюймів), при цьому більша частина продукції сьогодні виробляється на пластинах діаметром 100 мм (4 дюйми). . ) вафлі. Технологія microLED компанії Aledia вирощує нанодроти GaN (кристали GaN субмікронного діаметра) поверх кремнію великої площі (називається «3D»). Ця технологія 3D-нанодроту не створює будь-яких напруг, що спостерігаються на 2D-чіпах, які накопичуються при збільшенні розміру пластини, і тому дозволяє використовувати пластини дуже великого розміру. Крім того, ця технологія на основі кремнію дозволяє виробляти продукцію на підприємствах традиційної мікроелектроніки, які називаються ливарними заводами з виробництва кремнію, які можуть бути збільшені до великосерійного виробництва з надзвичайно високим виходом продукції.

Ми дуже раді, що допомогли Aledia просунути вперед сучасні технології виробництва 3D-світлодіодів за допомогою нашої лінії обробки кремнію 300 мм. Ми вважаємо, що кремнієві пластини великої площі сьогодні є найкращою виробничою платформою у світі для дисплеїв і дають великі можливості. переваги у технологічності», – сказав Еммануель Сабоннадьєр, генеральний директор CEA-Leti. «Мікро-світлодіоди з тривимірним нанодротом мають потенціал для серйозного проникнення на великі ринки дисплеїв. Сьогодні CEA-Leti дуже активно підтримує перехід індустрії дисплеїв на технологію мікросвітлодіодів».

«Ми вважаємо, що використання кремнієвих пластин великої площі та ливарних виробництв мікроелектроніки – єдиний спосіб доставити величезні обсяги, затребувані ринками кінцевих користувачів», – сказав Ананія. «Наприклад, якби тільки телевізори з великим екраном діагоналлю 60 дюймів і більше перейшли на технологію кремнієвих нанодротів для отримання кращої якості зображення та зниження виробничих витрат, для цього потрібно було б 24 мільйони пластин діаметром 300 мм на рік, обсяги, які можуть бути доставлені лише кремнієвою промисловістю та ланцюжками поставок. Смартфони, ноутбуки та планшети будуть на висоті”.

Технологія Aledia захищена 197 сімействами патентів, що робить Aledia провідною французькою стартап-компанією у Франції за кількістю зареєстрованих патентів.