Сьогодні ми обговоримо освітлення складів із високими стелажами та/або палетами. Основна стаття видатків на висвітлення об'єкта, яка збільшує весь бюджет на утримання – витрати на склади закритого типу. Від грамотної витрати коштів за цією статтею залежатиме рентабельність логістичних послуг загалом.

Один із ефективних заходів підвищення економії – відмова від «класичних» джерел світла, монтаж сучасних світильників світлодіодного типу. Поруч із встановленням пристроїв автоматизації ці заходи значно скорочують витрати за статтею «освітлення».

При монтажі освітлення особливої уваги вимагають зони між стелажами та високими палетами. Для цих ділянок складу не рекомендується встановлення світильників, що мають широку діаграму спрямованості. Це призводить до підвищеної витрати електрики. Крім того, велика висота підвісу чи встановлення приладів зменшує вихідний потік світла.

Висвітлення складів з високими стелажами/палетами

Висвітлення складів з високими стелажами/палетами
Для оптимізації витрат рекомендується встановлення магістральних систем освітлення, що складаються зі світильників лінійного типу, що мають габаритні ліміти яскравості. Це оптимальний варіант, який не тільки вирішить питання освітлення вузьких проходів, а й нівелює ризик засліплення вантажників, операторів складу.

Яку діаграму спрямованості краще встановити залежить від ширини простору між стелажами/паллетами. Найчастіше для складів вибирають глибоку (кут розкриття – 60 градусів), косинусну (120 градусів), концентровану (30 градусів).

Автоматизація
У зонах з палетами або стелажами, що рідко використовуються, традиційно встановлюють датчики руху. Якщо в цій зоні немає персоналу, здійснюється мінімальне освітлення, що дозволяє зменшити витрати електроенергії. Застосовується також дистанційне налаштування параметрів увімк./вимк. для освітлювальних пристроїв. Вона залежить від режиму роботи складу.

Висвітлення складів з високими стелажами/палетами

Висновки
Практика показала, що застосування світлодіодних освітлювальних приладів скорочує витрати на електрику. Так само як і використання засобів автоматизації для зон з високими палетами/стелажами.

Окупність витрат на оновлення системи освітлення складає від року до двох. Навіть у порівнянні з енергозберігаючими люмінесцентними або ртутними лампами перераховані способи виграють.