Fito spectr.png

Правильний випромінюваний спектр
Слід вивчити особливості фотосинтезу агрокультур, перш ніж набувати фітолампу. Загальне правило свідчить, що елементи з колірною температурою вище 5000 Кельвінів дають холодне, біле світло блакитного діапазону, а нижче 3000 Кельвінів - тепле, від жовтого до червоного спектру. Це важливо, оскільки різне випромінювання є тригером різних хімічних процесів – блакитний сприяє вегетації, теплий – цвітінню та плодоутворенню. У будь-якому випадку ви можете зупинити свій вибір на універсальному LED-освітлювачі, який забезпечить повний спектр.

Правильна інтенсивність
Рослинний світ має не лише спектральні переваги. Він також має потребу в різній інтенсивності підсвічування. Нестача ультрафіолету призведе до появи тонких витягнутих стебел. Але з іншого боку, помістити їх під високоінтенсивний прилад і чекати на відмінний результат - теж не вихід. Зазвичай представники тропічної фауни та тінистих лісів потребують приладів меншої потужності, у той час як уродженці сухих, сонячних місць, таких як Мексика або країни, що розташовані у басейні Середземного моря – у збільшеному. Тому базиліку необхідно більше ват, ніж, наприклад, бегонії.

Правильна тривалість інсоляції
Нікому не піде на користь 24-годинне освітлення. Незалежно від того, який вид росте у вас у домашньому саду, всі вони потребують відпочинку. У темний час доби ваші вихованці "відпочивають" і "дихають", у світле ж нарощують об'єм зеленої маси. Баланс часу відпочинку та активного зростання необхідний для багатьох біологічних процесів, включаючи закладання нирок та дозрівання плодів. Тому важливо знати, який тип фауни ви вирощуєте, щоб підібрати правильний фітоприлад, від якого потрібно працювати 12 або навіть 18 годин до ряду.

Правильна кількість елементів
Після того, як ви співвіднесли характеристики рослин з характеристиками освітлювачів, варто прорахувати оптимальну кількість світлових хвиль, яка вам потрібна для грамотної інсоляції приміщення, в якому вирощуються агрокультури. Зазвичай ця величина коливається не більше 10-20 Вт на м².
Хоча немає прямої залежності між ціною і якістю фітолампочок, зазвичай спрацьовує правило - дешеве освітлення найчастіше виявляється дорогим в обслуговуванні.

Багато садівників і городників переконалися на власному досвіді, що навіть сонце іноді потребує допомоги, коли йдеться про грамотну інсоляцію агрокультур. Ультрафіолету може не діставати з багатьох причин: механічних (характеристики покриття теплиць), кліматичних (довгі темні зими), біологічних (короткий вегетаційний період). Використання фітоламп допоможе вирішити ці проблеми. Звичайно ж, урожай завжди залежить від багатьох факторів. Але без правильного освітлення навіть найсучасніші агрокультури не зможуть виявити всіх очікуваних від них якостей.