Якщо ви вирощуєте огірки та шукаєте способи підвищити врожайність цього овочу або просто хочете продовжити вегетаційний період до осені, то вас може зацікавити нещодавнє наукове дослідження з Польщі. при різних видах підживлення освітлення від урожайності та якості огірків.

Природного світла осінні місяці зазвичай недостатньо для дуже ефективного вирощування огірків, і комерційні огірки часто використовують додаткове освітлення у вигляді натрієвих ламп високого тиску (HPS), щоб продовжити період, протягом якого вони можуть успішно вирощувати овочі. Тим не менш, оскільки останнім часом це стає все більш поширеним, лампи HPS вважаються споживачами енергії, і можливість перемикання на ефективніше світлодіодне освітлення дає значні переваги.

У цьому дослідженні дослідники порівняли лампи HPS зі світлодіодними лампами у трьох різних комбінаціях додаткового верхнього освітлення та внутрішнього освітлення (тільки верхнє освітлення HPS (HPS), верхнє освітлення HPS плюс світлодіодне проміжне освітлення (Mix) та світлодіодне освітлення). верхнє освітлення та світлодіодне внутрішнє освітлення (100% LED)):


Тестування росту огірків при 3 різних комбінаціях додаткового освітлення

Взаємодія з іншими людьми

HPS

Змішати

100% світлодіод

Верхнє освітлення

HPS

HPS

СВІТЛОДІОД

Міжосвітлення

-

СВІТЛОДІОД

СВІТЛОДІОД


У всіх випробувальних умовах загальну кількість додаткового світла підтримували на постійному рівні 320μM/м2/с PAR. Однак, оскільки це був експеримент, сфокусований на використанні додаткового освітлення для неоптимальних рівнів природного освітлення, верхнє освітлення вимикалося, коли природне сонячне світло в теплиці перевищувало цю межу, як це могло бути зроблено в комерційних умовах для збереження енергія.

З погляду технології, світлодіодне освітлення було запозичене з лінійки світильників Phillips GreenPower, при цьому верхнє світлодіодне освітлення складалося з червоних та білих вогнів, які містили відносно невеликі довжини хвиль синього кольору. Вони були обрані для більш справедливого порівняння з верхніми HPS фарами, які випромінюють значно більше червоного, ніж синіх довжин хвиль. Що стосується світлодіодних модулів проміжного освітлення, вони були обрані через їх пікове випромінювання в червоній і синій частині спектру, що зазвичай вважається більш ефективним для стимулювання росту рослин, ніж біле світло.

Під час збирання врожаю вчені вивчили кілька аспектів урожаю огірків, включаючи його врожай, деякі з його хімічних характеристик, а також деякі інші сенсорні аспекти врожаю, такі як запах та загальний вигляд. З цього було отримано найбільш значний результат: урожай огірків з одиниці площі був максимальним у третьому тестовому режимі, коли використовувалося 100% світлодіодне освітлення (тобто світлодіодне верхнє освітлення разом із світлодіодним проміжним освітленням) як додаткове вирощування. освітлення.

Іншим примітним результатом цього дослідження було те, що використання проміжного освітлення також показало свій потенціал для збільшення врожайності, як це було зроблено в інших дослідженнях, у тому, що навіть в умовах випробувань ламп HPS (тільки HPS проти HPS плюс світлодіодні проміжні вогні). вище у рослин, що піддавалися міжкорпусному освітленню, ніж у рослин з тільки верхнім освітленням.
Яку інформацію домашній садівник може отримати з цього дослідження?
Для домашнього садівника з цього дослідження можна зробити три основні висновки. По-перше, додаткове освітлення може суттєво позитивно позначитися на виробництві та врожайності огірків у домашніх теплицях та зимових садах. Це пов'язано з тим, що рівні освітленості в приміщеннях можуть бути трохи нижчими, ніж рівні довкілля, або рівні освітленості в певні періоди вегетаційного періоду можуть бути неоптимальними, наприклад, восени або навесні. По-друге, додаткове освітлення в приміщенні має бути світлодіодним, оскільки воно більш ефективне (не кажучи вже про більш економне), ніж традиційніші типи освітлення, такі як HPS. Нарешті, якщо можливо, додаткове освітлення повинно включати освітлювальні прилади всередині і навколо самих рослин у вигляді проміжного освітлення, яке повністю максимізує врожай огірків.