Визначення спектральних властивостей та розрахунок енергетичної освітленості є повсякденними завданнями багатьох дослідників у галузі фотобіології рослин. Різні визначення діапазону хвиль, що використовуються, різні фоторецептори, виявлені в рослинах, не кажучи вже про різницю між виразом світла на фотонній або енергетичній основі, можуть закрутити голову. Для вирішення цієї проблеми настійно рекомендується кілька публікацій та додаток.

Починаючи з природи світла та його взаємодії з матерією, проходячи через біологічне сприйняття світла та регуляцію та еволюцію фотосинтезу; все це і безліч інших тем можна знайти в останньому випуску «Фотобіології: наука про життя і світло» (за редакцією Ларса Олофа Бйорна).

За межею видимого: Довідник з передової практики УФ-фотобіології рослин (за редакцією Педро Дж. Афало та ін.) пропонує базу знань з методів дослідження реакції рослин на ультрафіолетове випромінювання, пов'язаних з експериментами з екологічних, еко-фізіологічних досліджень. та фізіологічні питання (практичні рекомендації щодо отримання надійних та релевантних даних та інтерпретацій можуть застосовуватись за межами УФ!).

Тоді для застосування: Ви колись задавалися питанням, як добре було б легко маневрувати між енергією випромінювання (Вт м-2) і фотонного випромінювання (моль м-2 с-1) розрахунків? Або як швидко розрахувати спектральні властивості, перевірити співвідношення R: FR і т.д. Чи легко визначити дози, які особливо важливі при проведенні експериментів з додатковим УФ-В випромінюванням? Створення інформативних графіків, виділення діапазонів хвиль? Не дивіться далі, пакети фотобіології для R, складений Педро Х. Афало, знаходяться тут. Пакети докладно документовані, а посібники користувача містять докладні інструкції та приклади. Нижче приблизний графік сонячного спектру та анотації для вибраних діапазонів хвиль (UV-B та UV-A згідно ISO, далекий червоний згідно Sellaro et al.).

Rplot_sun_blog-300x154.jpeg