Чи так нам необхідно вуличне світлодіодне освітлення? Вулиця без освітлення – що автомобіль без дверей, можна користуватися, але зовсім не комфортно і не безпечно. Кожен розуміє, наскільки важливо використовувати надійне та енергоефективне висвітлення в умовах сучасного життя, але далеко не кожен може відстежити тенденції розвитку ринку та особливості актуальної світлотехнічної продукції.

У цій статті ми розповімо про головні переваги вуличного LED освітлення, що відкриває еру енергоефективних технологічних рішень.

Чому за вуличним LED освітленням майбутнє?
Світлодіодне обладнання має низку істотних переваг над застарілими аналогами, що працюють на лампах розжарювання. Насамперед ці переваги стосуються чотирьох головних складових:

Підвищена енергоефективність вуличні LED світильники, споживають у 10 разів менше електроенергії, ніж застарілі аналоги, що працюють від ламп розжарювання та інших джерел світла;
Високий рівень надійності – середній термін роботи світлодіодних світильників становить 50 000 годин або 5 років безперервної роботи;
Відсутність витрат на регулярне обслуговування – висока надійність та довговічність, що забезпечує мінімізацію витрат на технічне обслуговування систем освітлення;
Можуть використовуватися для освітлення різних зон: магістралей, транспортних розв'язок, дворів багатоквартирних будинків, котеджів, ландшафту, приватних будинків, дач, зон для паркування, соціально значущих об'єктів (парки, сквери, ігрові дитячі майданчики) і т.д.
Сучасне вуличне світлодіодне освітлення – найчастіше не просто освітлення, а інтелектуальне освітлювальне обладнання, орієнтоване на високий комфорт і безпеку людей з максимальною економією енергії.

При освітленні прибудинкових зон, арок, пішохідних зон з невеликим потоком людей використовують світильники з встановленими датчиками руху, що дозволяють включати світло при виявленні руху і вимикати за його відсутності, економлячи істотні кошти на електриці.

Особливості вибору вуличного світлодіодного освітлення
Вибір освітлювального LED обладнання для вулиці, в першу чергу, необхідно здійснювати, виходячи з основних експлуатаційних критеріїв:

Місце використання – приватний двір, прибудинкова територія, парки, сквери, пішохідні зони, автодороги тощо;
Освітлювана площа. Визначається виходячи з показників висоти установки світильника, його потужності та світлового потоку
Ступінь пиловологозахисту. Як правило, вуличні світильники мають захист IP67, що дозволяє ефективно працювати на вулиці;
Співвідношення ціни і якості обладнання, що розглядається – цей показник повинен окупатися в середньостроковій перспективі.