Швидке зростання використання світлодіодної технології для садівничого освітлення також викликало дискусії щодо потенційних ризиків для здоров'я людини порівняно зі застарілими освітлювальними рішеннями. Це частково пов'язане з відмінностями у зовнішньому вигляді (кольорі та інтенсивності) світла у таких додатках.

При досить високій інтенсивності будь-який тип світла, незалежно від джерела, може завдати шкоди очам або шкірі через тривалий тепловий вплив або фотохімічні ефекти ультрафіолетового, синього світла та/або інфрачервоного випромінювання. Синє світло з більш короткою довжиною хвилі та більшою енергією (400 і 500 нм) може спричинити пошкодження сітківки через поєднання фотохімічного впливу та високої інтенсивності. Джерела світла з більш високою концентрацією забезпечуватимуть більш пряму енергію та підвищений ризик. Наприклад, дивитися на чисте блакитне небо (розсіяне синє світло) - це низький ризик, у той час як при погляді прямо на сонце можна майже відразу завдати незворотної шкоди.

Слід завжди уникати тривалого прямого спостереження джерелами яскравого світла, особливо у коротких відстанях. Насправді ніхто добровільно не проводить скільки-небудь значного часу, дивлячись прямо на інтенсивне джерело світла. Здоровий глузд і природна людська інстинктивна реакція огиди (ми інстинктивно заплющуємо очі або дивимося убік) означають, що можна уникнути тривалого прямого впливу на очі потенційно небезпечного джерела світла.

Як і інші технології освітлення, світлодіодні світильники для вирощування рослин необхідно перевіряти на фотобіологічну безпеку згідно з EN 62471 – стандартом фотобіологічної безпеки ламп та лампових систем. Це включає термічний аналіз і аналіз синього світла в спектральному діапазоні від 200 до 3000 нм. Класифікація меж впливу згідно з EN 62471 є умовами, за яких, як вважається, більшість людей можуть зазнавати багаторазового впливу без несприятливих наслідків для здоров'я. Слід зазначити, що класифікація вказує лише потенційний ризик. Залежно від використання ризик може стати реальною небезпекою.

Коли доходить до візуального сприйняття людини, часто забувають, що «традиційні» джерела світла ніколи не розроблялися і не призначалися спеціально для садівництва. Історично склалося так, що штучне світло завжди було оптимізовано для покращення зору людини. Світлодіодні лампи для вирощування рослин, з іншого боку, спеціально розроблені для рослин і тому іноді видаються дивними для людського ока. Світлодіодні лампи для вирощування рослин Valoya – це справжні лампи з широким спектром, тобто вони містять шматочки всіх кольорів із спектру, у тому числі за межами області PAR, як сонце. Тому вони мають колір від білого до ніжно-рожевого, що робить роботу з ними приємною, а колір рослин під ними легко визначається. Дешева альтернатива тому, яку вибирають більшість виробників світлодіодів, - це використання світлодіодних чіпів червоного, синього та білого кольорів, що призводить до сильного, пронизливо-рожевого кольору, неприємного для людського ока. З точки зору впливу на здоров'я, світлодіодні лампи для вирощування рослин Valoya не мають переважаючого синього кольору і відносяться до групи без ризику або групи найменшого ризику.

Око - складний орган, який, природно, щосили намагається компенсувати умови освітлення, що змінюються, і світлові спектри світлодіодів не завжди можуть здаватися людям «природними». Якщо умови освітлення для людського ока змінюються (наприклад, при переході від середовища зростання, освітленого світлодіодами, до природного денного світла), сприйняття кольору може тимчасово змінитись, поки око адаптується. Це природно і не повинно бути неправильно витлумачено як можливу «пошкодження» впливу світлодіодного світла.

На закінчення можна сказати, що комерційно доступні світлодіодні джерела світла (для садівництва або інших застосувань) можна вважати безпечними для людини, якщо вони спроектовані, встановлені та використовуються відповідно до застосовних стандартів, правил та інструкцій виробника. Загалом, з погляду фотобіологічної безпеки, світлодіодні лампи для вирощування рослин мають характеристики, аналогічні характеристикам будь-якої іншої освітлювальної техніки.